Sisukord
Arhiiv
Postimees
05.08.2016
Eesti Kelmid võtsid kodututelt viimsegi pisku (1) Kas kinnisvaraarendaja ostis vanaproua ära? (8) Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Horoskoop Põrkusime kellegi tahtmise vastu Aviesi lahkumise järel on reisijate arv kahanenud Majandus Aviesi lahkumise järel on reisijate arv kahanenud Odavat tööjõudu kasutada lubav seaduseauk lapitakse Töötajate lähetamine tekitab ELis vaidlusi Graafikus, aga hapnikuvaene ja õõtsuv lend (2) Välismaa Türgi sõdurite saatus sõltub Kreekast Türgi hoiab Euroopat ärevil Arvamus Nina L. Hruštšova: kas Putin tahab tõesti Trumpi presidendiks? (4) Türgi suursaadiku vastulause Rait Marustele: süüdistate meid alusetult (8) Kaire Uusen: Lõuna-Eesti teeb Tallinnale ära (4) Henrik Roonemaa: Twitter tegi Trumpi, aga ei pea selle pärast kannatama Postimees 1924. aastal: viletsad palgaolud nõukogude Venes Päeva karikatuur Urve Eslas: kuulake hulle, enne kui rahvas hulle kuulama hakkab (25) Juhtkiri: skandaalid tulevad ja lähevad, ideaalid jäävad (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: ESTO 96 – eestlaste kojutulekupäevad (2) Kultuur Nihilistid ilmusid kinno teie lähedal Sport Spordi lühiuudised Kalju võitles, kuid jäi Osmanlisporile kindlalt alla Kõike rahulikult võtvad sõudjad ja debüüdiärevuses vehklejad Heiki Nabi: ma ei taha olla maadleja, kel pole tugevusi Brasiillased koduolümpial – alati jalgpall ja lootused paremale elule Peensusteni selge rada, mis võib anda Taaramäele ja Kangertile võimaluse Tarbija Rio rikkalik teejuht seiklejale Tartu Kvartali sodija tegutseb praegu veel edasi Jõgeva- ja Tartumaal tohib küttida tosin karu Uus duo salvestas mängurõõmu plaadile Festival paneb Emajõe kaheks päevaks kihama Ametlik mõõtmine näitab Verevi suplusvett troopiliselt soojana (1) Priit Pullerits: rahata Riosse Intsikurmu festival toidab hinge ja ihu Raatuse tänava uppuva maja projekt enam läbi ei läheks Suure helilooja looming kõlab väikeses kirikus ERMi uue maja ümbrus tuleb roosiline (1) Rein Randlane – Eesti karate teerajaja Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Brasiillased koduolümpial – alati jalgpall ja lootused paremale elule

3 min lugemist
Brasiilias keerleb kõik ümber Neymari (vasakul). FOTO: Eraldo Peres/AP

Olümpiamängude õnnestumiseks on alati vajalik ka kohaliku elanikkonna positiivne suhtumine, areenidele tulemine ja sportlastele kaasa elamine. Senise kriitika põhjal on karta, et Rio elanikud olümpiamängudesse kõige soosivamalt ei suhtu, kuid tundub, et aina rohkem on ka neid, kes lihtsalt ei saa suurest spordipeos kõrvale jääda. 

Tellijale

Oht turvalisusele ja Zika viirus on nii mõnegi turisti Rio olümpialt eemale peletanud, kuid kohapeal viibides näeb turiste liikumas küll ja küll. Ka kohalikud tunnistavad, et võimaluse korral võiks mõnd võistlust ikkagi ise vaatama minna. Copacabana ranna lähistel liikudes käib esmalt üle huulte, et tahaks ehk vaadata rannavõrkpalli maailma parimate naiste ja meeste esituses. Loomulikult ei saa üle ega ümber ka jalgpallist, kuid need piletid on vähemalt meeste turniiril Brasiilia koondise mängudele juba helesinine unistus.

«Läheksin hea meelega mänge vaatama. Jalgpalliturniiri matše peetakse siiski ju ka väljaspool Riot ning ka pileteid pole saada,» viitas Rios baaridaamina elatist teeniv Isabelle tõsiasjale, et vutiturniiri mänge peetakse traditsiooniliselt ka väljaspool olümpialinna. Sel korral saavad mänge korraldada ka Manaus, Salvador, Brasilia, Belo Horizonte ja Sao Paulo.

Pressikeskuses paari Brasiilia ajakirjanikuga suheldes lähevad nad loomulikult kõige rohkem põlema just jalgpalli peale.

«Brasiillaste jaoks on jalgpall muude spordialadega võrreldes siiski astme võrra kõrgemal. Kui tavaliselt jalgpallile olümpiakavas ehk nii palju tähelepanu ei pöörata, siis kuulu järgi läksid just jalgpallipiletid nagu soojad saiad,» lisas omalt poolt Rios elanud eestlannast jalgpalliagent Malle Koido, kelle sulest ilmus hiljuti ka raamat «Minu Rio de Janeiro».

04.08.2016 06.08.2016
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto