Sisukord
Välismaa
Postimees
05.08.2016
Eesti Kelmid võtsid kodututelt viimsegi pisku (1) Kas kinnisvaraarendaja ostis vanaproua ära? (8) Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Horoskoop Põrkusime kellegi tahtmise vastu Aviesi lahkumise järel on reisijate arv kahanenud Majandus Aviesi lahkumise järel on reisijate arv kahanenud Odavat tööjõudu kasutada lubav seaduseauk lapitakse Töötajate lähetamine tekitab ELis vaidlusi Graafikus, aga hapnikuvaene ja õõtsuv lend (2) Välismaa Türgi sõdurite saatus sõltub Kreekast Türgi hoiab Euroopat ärevil Arvamus Nina L. Hruštšova: kas Putin tahab tõesti Trumpi presidendiks? (4) Türgi suursaadiku vastulause Rait Marustele: süüdistate meid alusetult (8) Kaire Uusen: Lõuna-Eesti teeb Tallinnale ära (4) Henrik Roonemaa: Twitter tegi Trumpi, aga ei pea selle pärast kannatama Postimees 1924. aastal: viletsad palgaolud nõukogude Venes Päeva karikatuur Urve Eslas: kuulake hulle, enne kui rahvas hulle kuulama hakkab (25) Juhtkiri: skandaalid tulevad ja lähevad, ideaalid jäävad (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: ESTO 96 – eestlaste kojutulekupäevad (2) Kultuur Nihilistid ilmusid kinno teie lähedal Sport Spordi lühiuudised Kalju võitles, kuid jäi Osmanlisporile kindlalt alla Kõike rahulikult võtvad sõudjad ja debüüdiärevuses vehklejad Heiki Nabi: ma ei taha olla maadleja, kel pole tugevusi Brasiillased koduolümpial – alati jalgpall ja lootused paremale elule Peensusteni selge rada, mis võib anda Taaramäele ja Kangertile võimaluse Tarbija Rio rikkalik teejuht seiklejale Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Türgi hoiab Euroopat ärevil

4 min lugemist
Põgenikust laps Kreekas Oreokastro laagris. Kreeka sõnul vajab Euroopa varuplaani, kui Türgi peaks põgenikeleppe üles ütlema. FOTO: SCANPIX

Esmalt mõned faktid. 15.–16. juuli ebaõnnestunud riigipöördekatsele eelnenud kümne päeva jooksul saabus Türgist Egeuse mere saartele Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni (IOM) andmetel 445 migranti. Putšikatsele järgnenud kümne päeva jooksul oli sama teekonna ette võtnuid aga täpselt kaks korda rohkem – 890.

Tellijale

Kui võrrelda aga näitajaid Põhja-Aafrikast Itaaliasse viiva teise rändetee kaudu Euroopasse saabunud migrantide arvuga, on selge, et suurem surve on viimasel. 5. juulist 27. juulini saabus Itaaliasse kokku 17 801, Kreekasse aga 1492 migranti. Vahe on 12-kordne.

Selle valguses võib Türgi riigipöördekatse mõju rändele Egeuse merel pidada pigem tagasihoidlikuks ning selle võib – vähemalt osaliselt – kirjutada soodsate ilmaolude arvele. Mullusega võrreldavat paadirallit, kui päevas saabus Türgist Kreekasse keskmiselt umbes 1700 migranti, Egeuse merel praegu ei toimu. Siiski küsitakse Euroopas, kas Euroopa Liidu ja Türgi vahel märtsis sõlmitud põgenikeleping peab.

04.08.2016 06.08.2016
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto