Sisukord
Majandus
Postimees
05.08.2016
Eesti Kelmid võtsid kodututelt viimsegi pisku (1) Kas kinnisvaraarendaja ostis vanaproua ära? (8) Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Horoskoop Põrkusime kellegi tahtmise vastu Aviesi lahkumise järel on reisijate arv kahanenud Majandus Aviesi lahkumise järel on reisijate arv kahanenud Odavat tööjõudu kasutada lubav seaduseauk lapitakse Töötajate lähetamine tekitab ELis vaidlusi Graafikus, aga hapnikuvaene ja õõtsuv lend Välismaa Türgi sõdurite saatus sõltub Kreekast Türgi hoiab Euroopat ärevil Arvamus Nina L. Hruštšova: kas Putin tahab tõesti Trumpi presidendiks? (4) Türgi suursaadiku vastulause Rait Marustele: süüdistate meid alusetult (8) Kaire Uusen: Lõuna-Eesti teeb Tallinnale ära (4) Henrik Roonemaa: Twitter tegi Trumpi, aga ei pea selle pärast kannatama Postimees 1924. aastal: viletsad palgaolud nõukogude Venes Päeva karikatuur Urve Eslas: kuulake hulle, enne kui rahvas hulle kuulama hakkab (25) Juhtkiri: skandaalid tulevad ja lähevad, ideaalid jäävad (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: ESTO 96 – eestlaste kojutulekupäevad (2) Kultuur Nihilistid ilmusid kinno teie lähedal Sport Spordi lühiuudised Kalju võitles, kuid jäi Osmanlisporile kindlalt alla Kõike rahulikult võtvad sõudjad ja debüüdiärevuses vehklejad Heiki Nabi: ma ei taha olla maadleja, kel pole tugevusi Brasiillased koduolümpial – alati jalgpall ja lootused paremale elule Peensusteni selge rada, mis võib anda Taaramäele ja Kangertile võimaluse Tarbija Rio rikkalik teejuht seiklejale Tartu Uus duo salvestas mängurõõmu plaadile Festival paneb Emajõe kaheks päevaks kihama Ametlik mõõtmine näitab Verevi suplusvett troopiliselt soojana (1) Priit Pullerits: rahata Riosse Intsikurmu festival toidab hinge ja ihu Raatuse tänava uppuva maja projekt enam läbi ei läheks Suure helilooja looming kõlab väikeses kirikus ERMi uue maja ümbrus tuleb roosiline (1) Rein Randlane – Eesti karate teerajaja (1) Uhked märad hullutavad rahulikku ruuna Rõõm väikestest asjadest, mängust ja sõprusest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Odavat tööjõudu kasutada lubav seaduseauk lapitakse

2 min lugemist
Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja töösuhete järelevalve ja õiguse alal Meeli Miidla-Vanatalu teab, et kui töötajana pole töö eest raha saadud, siis paneb see tegutsema. Nii on valdav osa töövaidluskomisjonile esitatud avaldustestki saamata jäänud töötasu nõuded. FOTO: Mihkel Maripuu/ Postimees

Tööinspektsiooni kinnitusel teeb Ukrainast Poola kaudu Eestise toodavate töötajatega skeemitamise võimalikuks seaduselünk, mis aga peagi kõrvaldatakse.

Tellijale Tellijale

«Igal riigil on õigus kehtestada töötamist reguleerivad piirangud. Kui praegusel juhul annab see skeem  tulemuse, et Eesti seadus Eestis ei kehti, siis pole see loogiline,» ütleb ametiühingute keskliidu esimees Peep Peterson.

Nimelt kohustub Eesti tööandja maksma välisriigist pärit töötajale 1,24-kordset keskmist palka. Ent Poolas tegutseva vahendusfirma kaudu tulevad näiteks ukrainlased Eesti põldudele tööle märksa väiksema palga eest, sest töötajana on nad registreeritud Poolas, mitte Eestis. Kohalik ettevõte maksab üksnes vahendustasu ning saab nii kasutada odavat tööjõudu.

04.08.2016 06.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto