Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kelmid võtsid kodututelt viimsegi pisku

Tengiz Hudojev, Vitas Malinauskas, Roman Vorotnikov, Aleksandr Tšistov ja Juri Strõgin 2. augustil toimunud kohtuistungil. FOTO: JUSS SASKA

Vitas Malinauskase ja Aleksandr Tšistovi juhitud kurjategijate rühmitus pettis ligi 90 elu hammasrataste vahele jäänud inimest. Kodututelt võeti mõne pudeli viina või õlle eest ära nende sissetulekud ja jäeti nad võlgadesse siplema.

Tellijale Tellijale

Ei saa öelda, et see on uus skeem, sest tegelikult pandi selle rühmituse üks haru Tartus trellide taha juba 2014. aasta suvel. Ehkki uurijad aimasid, et osa seltskonnast jäi toona veel tabamata, oli esialgu infot liiga vähe. Kui aga politseijaoskondadesse hakkasid ilmuma pahased eluheidikud, kellelt oli pangaarvelt ära võetud pension või muu viimane pisku, mis neil oli, siis oli põhjust uue menetluse alustamiseks.

Need kodutud ei teadnud, et tegelikult oli kohus juba nende tagaselja otsuse teinud, ja nad maksid tagasi raha asjade eest, mida nad kunagi ostnud polnud, või maksid laenu, mille raha nad kunagi ei näinud. Ei saa väita, et nad täiesti süüta olid, kuid arvestades nende elujärge ja informeeritust, polnud neid ka eriti keeruline ära kasutada.

Etteruttavalt olgu öeldud, et põhjus, miks selline kuritegevuse liik üldse eksisteerib, on politsei sõnul nende samade kiirlaene ja järelmaksu võimalusi pakkuvate firmade pealiskaudne, et mitte öelda ükskõikne suhtumine oma teenuste suuremasse reguleerimisse.

04.08.2016 06.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto