Sisukord
Eesti
Postimees
05.08.2016
Eesti Kelmid võtsid kodututelt viimsegi pisku (1) Kas kinnisvaraarendaja ostis vanaproua ära? (8) Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Horoskoop Põrkusime kellegi tahtmise vastu Aviesi lahkumise järel on reisijate arv kahanenud Majandus Aviesi lahkumise järel on reisijate arv kahanenud Odavat tööjõudu kasutada lubav seaduseauk lapitakse Töötajate lähetamine tekitab ELis vaidlusi Graafikus, aga hapnikuvaene ja õõtsuv lend Välismaa Türgi sõdurite saatus sõltub Kreekast Türgi hoiab Euroopat ärevil Arvamus Nina L. Hruštšova: kas Putin tahab tõesti Trumpi presidendiks? (4) Türgi suursaadiku vastulause Rait Marustele: süüdistate meid alusetult (8) Kaire Uusen: Lõuna-Eesti teeb Tallinnale ära (4) Henrik Roonemaa: Twitter tegi Trumpi, aga ei pea selle pärast kannatama Postimees 1924. aastal: viletsad palgaolud nõukogude Venes Päeva karikatuur Urve Eslas: kuulake hulle, enne kui rahvas hulle kuulama hakkab (25) Juhtkiri: skandaalid tulevad ja lähevad, ideaalid jäävad (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: ESTO 96 – eestlaste kojutulekupäevad (2) Kultuur Nihilistid ilmusid kinno teie lähedal Sport Spordi lühiuudised Kalju võitles, kuid jäi Osmanlisporile kindlalt alla Kõike rahulikult võtvad sõudjad ja debüüdiärevuses vehklejad Heiki Nabi: ma ei taha olla maadleja, kel pole tugevusi Brasiillased koduolümpial – alati jalgpall ja lootused paremale elule Peensusteni selge rada, mis võib anda Taaramäele ja Kangertile võimaluse Tarbija Rio rikkalik teejuht seiklejale Tartu Uus duo salvestas mängurõõmu plaadile Festival paneb Emajõe kaheks päevaks kihama Ametlik mõõtmine näitab Verevi suplusvett troopiliselt soojana (1) Priit Pullerits: rahata Riosse Intsikurmu festival toidab hinge ja ihu Raatuse tänava uppuva maja projekt enam läbi ei läheks Suure helilooja looming kõlab väikeses kirikus ERMi uue maja ümbrus tuleb roosiline (1) Rein Randlane – Eesti karate teerajaja (1) Uhked märad hullutavad rahulikku ruuna Rõõm väikestest asjadest, mängust ja sõprusest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kelmid võtsid kodututelt viimsegi pisku

5 min lugemist
Tengiz Hudojev, Vitas Malinauskas, Roman Vorotnikov, Aleksandr Tšistov ja Juri Strõgin 2. augustil toimunud kohtuistungil. FOTO: JUSS SASKA

Vitas Malinauskase ja Aleksandr Tšistovi juhitud kurjategijate rühmitus pettis ligi 90 elu hammasrataste vahele jäänud inimest. Kodututelt võeti mõne pudeli viina või õlle eest ära nende sissetulekud ja jäeti nad võlgadesse siplema.

Tellijale Tellijale

Ei saa öelda, et see on uus skeem, sest tegelikult pandi selle rühmituse üks haru Tartus trellide taha juba 2014. aasta suvel. Ehkki uurijad aimasid, et osa seltskonnast jäi toona veel tabamata, oli esialgu infot liiga vähe. Kui aga politseijaoskondadesse hakkasid ilmuma pahased eluheidikud, kellelt oli pangaarvelt ära võetud pension või muu viimane pisku, mis neil oli, siis oli põhjust uue menetluse alustamiseks.

Need kodutud ei teadnud, et tegelikult oli kohus juba nende tagaselja otsuse teinud, ja nad maksid tagasi raha asjade eest, mida nad kunagi ostnud polnud, või maksid laenu, mille raha nad kunagi ei näinud. Ei saa väita, et nad täiesti süüta olid, kuid arvestades nende elujärge ja informeeritust, polnud neid ka eriti keeruline ära kasutada.

Etteruttavalt olgu öeldud, et põhjus, miks selline kuritegevuse liik üldse eksisteerib, on politsei sõnul nende samade kiirlaene ja järelmaksu võimalusi pakkuvate firmade pealiskaudne, et mitte öelda ükskõikne suhtumine oma teenuste suuremasse reguleerimisse.

04.08.2016 06.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto