N, 1.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kas kinnisvaraarendaja ostis vanaproua ära?

Anneli Ammas
, reporter
Facebook Twitter
Comments 8
OÜ Tiit Trummali pakutud lahendus Tartu mnt 1 krundile.
OÜ Tiit Trummali pakutud lahendus Tartu mnt 1 krundile. Foto: Eskiis.

Kunstiakadeemia endine krunt Tallinna kesklinnas kaubamaja vastas ületas taas uudisekünnise, kuna selgus, et uus maaomanik on sinna kavandanud veel kõrgemaid ja mahukamaid hooneid, kui kunstiakadeemia viis aastat tagasi planeeris.

Akadeemia kunagise krundi, Tartu mnt 1 ühes osas kõrgub praegu 2004. aastal ehitatud 23-korruseline büroohoone City Plaza. Aasta tagasi ostsid hoone omanikud endale aga ka ülejäänud krundi, mis oli kuulunud kunstiakadeemiale, ning korraldasid alale arhitektuurikonkursi. Kaks praegu sõelale jäänud võidutööd näevad mõlemad ette krundile veel teisegi torni, mis oleks City Plazast seitse korrust kõrgem ehk 30-korruseline.

Ühtlasi oleks uus maja ka kaks korda nii kõrge kui kunstiakadeemia 2011. aastal kavandatud uus õppehoone. Toonane plaan ehitada krundile Taani arhitektuuribüroode Sea ja Efekt kavandatud 16 korrusega nüüdisaegne ART PLAZA tekitas naabermajade elanikes suurt pahameelt. Eelkõige seisis uue ehitise vastu Tartu mnt 7 kinnistu omanik, 1929. aastal sündinud vanaproua Ester Palm. Talle kuuluva maja ehitas tema isa kaupmees Jaan Tedre 1938. aastal ning see tagastati talle 1990ndate algul.

Facebook Twitter
Comments 8
Tagasi üles