Sisukord
Eesti
Postimees
05.08.2016
Eesti Kelmid võtsid kodututelt viimsegi pisku (1) Kas kinnisvaraarendaja ostis vanaproua ära? (8) Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Horoskoop Põrkusime kellegi tahtmise vastu Aviesi lahkumise järel on reisijate arv kahanenud Majandus Aviesi lahkumise järel on reisijate arv kahanenud Odavat tööjõudu kasutada lubav seaduseauk lapitakse Töötajate lähetamine tekitab ELis vaidlusi Graafikus, aga hapnikuvaene ja õõtsuv lend (2) Välismaa Türgi sõdurite saatus sõltub Kreekast Türgi hoiab Euroopat ärevil Arvamus Nina L. Hruštšova: kas Putin tahab tõesti Trumpi presidendiks? (4) Türgi suursaadiku vastulause Rait Marustele: süüdistate meid alusetult (8) Kaire Uusen: Lõuna-Eesti teeb Tallinnale ära (4) Henrik Roonemaa: Twitter tegi Trumpi, aga ei pea selle pärast kannatama Postimees 1924. aastal: viletsad palgaolud nõukogude Venes Päeva karikatuur Urve Eslas: kuulake hulle, enne kui rahvas hulle kuulama hakkab (25) Juhtkiri: skandaalid tulevad ja lähevad, ideaalid jäävad (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: ESTO 96 – eestlaste kojutulekupäevad (2) Kultuur Nihilistid ilmusid kinno teie lähedal Sport Spordi lühiuudised Kalju võitles, kuid jäi Osmanlisporile kindlalt alla Kõike rahulikult võtvad sõudjad ja debüüdiärevuses vehklejad Heiki Nabi: ma ei taha olla maadleja, kel pole tugevusi Brasiillased koduolümpial – alati jalgpall ja lootused paremale elule Peensusteni selge rada, mis võib anda Taaramäele ja Kangertile võimaluse Tarbija Rio rikkalik teejuht seiklejale Tartu Kvartali sodija tegutseb praegu veel edasi Jõgeva- ja Tartumaal tohib küttida tosin karu Uus duo salvestas mängurõõmu plaadile Festival paneb Emajõe kaheks päevaks kihama Ametlik mõõtmine näitab Verevi suplusvett troopiliselt soojana (1) Priit Pullerits: rahata Riosse Intsikurmu festival toidab hinge ja ihu Raatuse tänava uppuva maja projekt enam läbi ei läheks Suure helilooja looming kõlab väikeses kirikus ERMi uue maja ümbrus tuleb roosiline (1) Rein Randlane – Eesti karate teerajaja Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kas kinnisvaraarendaja ostis vanaproua ära?

3 min lugemist
OÜ Tiit Trummali pakutud lahendus Tartu mnt 1 krundile. FOTO: Eskiis.

Kunstiakadeemia endine krunt Tallinna kesklinnas kaubamaja vastas ületas taas uudisekünnise, kuna selgus, et uus maaomanik on sinna kavandanud veel kõrgemaid ja mahukamaid hooneid, kui kunstiakadeemia viis aastat tagasi planeeris.

Tellijale

Akadeemia kunagise krundi, Tartu mnt 1 ühes osas kõrgub praegu 2004. aastal ehitatud 23-korruseline büroohoone City Plaza. Aasta tagasi ostsid hoone omanikud endale aga ka ülejäänud krundi, mis oli kuulunud kunstiakadeemiale, ning korraldasid alale arhitektuurikonkursi. Kaks praegu sõelale jäänud võidutööd näevad mõlemad ette krundile veel teisegi torni, mis oleks City Plazast seitse korrust kõrgem ehk 30-korruseline.

Ühtlasi oleks uus maja ka kaks korda nii kõrge kui kunstiakadeemia 2011. aastal kavandatud uus õppehoone. Toonane plaan ehitada krundile Taani arhitektuuribüroode Sea ja Efekt kavandatud 16 korrusega nüüdisaegne ART PLAZA tekitas naabermajade elanikes suurt pahameelt. Eelkõige seisis uue ehitise vastu Tartu mnt 7 kinnistu omanik, 1929. aastal sündinud vanaproua Ester Palm. Talle kuuluva maja ehitas tema isa kaupmees Jaan Tedre 1938. aastal ning see tagastati talle 1990ndate algul.

04.08.2016 06.08.2016
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto