Sisukord
Võitlussport
Postimees
05.08.2016
Eesti Kelmid võtsid kodututelt viimsegi pisku (1) Kas kinnisvaraarendaja ostis vanaproua ära? (8) Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Horoskoop Põrkusime kellegi tahtmise vastu Aviesi lahkumise järel on reisijate arv kahanenud Majandus Aviesi lahkumise järel on reisijate arv kahanenud Odavat tööjõudu kasutada lubav seaduseauk lapitakse Töötajate lähetamine tekitab ELis vaidlusi Graafikus, aga hapnikuvaene ja õõtsuv lend (2) Välismaa Türgi sõdurite saatus sõltub Kreekast Türgi hoiab Euroopat ärevil Arvamus Nina L. Hruštšova: kas Putin tahab tõesti Trumpi presidendiks? (4) Türgi suursaadiku vastulause Rait Marustele: süüdistate meid alusetult (8) Kaire Uusen: Lõuna-Eesti teeb Tallinnale ära (4) Henrik Roonemaa: Twitter tegi Trumpi, aga ei pea selle pärast kannatama Postimees 1924. aastal: viletsad palgaolud nõukogude Venes Päeva karikatuur Urve Eslas: kuulake hulle, enne kui rahvas hulle kuulama hakkab (25) Juhtkiri: skandaalid tulevad ja lähevad, ideaalid jäävad (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: ESTO 96 – eestlaste kojutulekupäevad (2) Kultuur Nihilistid ilmusid kinno teie lähedal Sport Spordi lühiuudised Kalju võitles, kuid jäi Osmanlisporile kindlalt alla Kõike rahulikult võtvad sõudjad ja debüüdiärevuses vehklejad Heiki Nabi: ma ei taha olla maadleja, kel pole tugevusi Brasiillased koduolümpial – alati jalgpall ja lootused paremale elule Peensusteni selge rada, mis võib anda Taaramäele ja Kangertile võimaluse Tarbija Rio rikkalik teejuht seiklejale Tartu Kvartali sodija tegutseb praegu veel edasi Jõgeva- ja Tartumaal tohib küttida tosin karu Uus duo salvestas mängurõõmu plaadile Festival paneb Emajõe kaheks päevaks kihama Ametlik mõõtmine näitab Verevi suplusvett troopiliselt soojana (1) Priit Pullerits: rahata Riosse Intsikurmu festival toidab hinge ja ihu Raatuse tänava uppuva maja projekt enam läbi ei läheks Suure helilooja looming kõlab väikeses kirikus ERMi uue maja ümbrus tuleb roosiline (1) Rein Randlane – Eesti karate teerajaja Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Heiki Nabi: ma ei taha olla maadleja, kel pole tugevusi

3 min lugemist
Heiki Nabi on viimastel aastatel pisut jõulisemaks muutunud, aga on samal ajal püüdnud oma trumpi - vastupidavust - säilitada. FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Heiki Nabi (31) on nii kogenud sportlane, et tundub isegi imelik, et Kreeka-Rooma maadluse raskekaallane läheb alles elu teisele olümpiale. Enne 2012. aasta Londoni mänge teda Eestis suureks olümpialootuseks ei peetud, aga nüüd on olukord teine. Mees, kes on neli hooaega järjest vähemalt ühe tiitlivõistluste medali koju toonud, tuleb lihtsalt favoriitide sekka paigutada. Iseasi, kas see homme Rio poole teele asuvale Nabile meeltmööda on.

Tellijale

Maadlus on ala, kus pimedal õnnel on suur roll. Kaalumisele järgneva loosimise põhjal ei jagata küll otseselt väärismetalli, aga võimalik medaliteekond võib fortuuna soovil muutuda mitu korda raskemaks. Tervisega on sama lugu. Vaevalt, et Nabi oleks hiljutises Valgevene laagris põetud keskkõrvapõletikku vältida saanud, aga tõbi tuli kallale ja sellega tuleb leppida. Tuleb vaid loota, et see 15. augustil enam Hiiumaalt pärit vägilasele mõju ei avalda.

2012. aastal arenguredelil suure sammu astunud Nabi võtab intervjuus Postimehele neli edukat hooaega kokku ja avaldab lootust, et võimalikud reeglimuudatused aitavad tal karjääri pikendada.

*Kas Londoni olümpiahõbe on sinu jaoks kõvem saavutus kui kaks maailmameistritiitlit?

Ei tea, kas see on otseselt kõvem tulemus, aga olümpia on igas mõttes kõige suurem võistlus, mis meil saab olla. Aga MM-kullad on ka hästi meeles. Tõsi, teisel korral võeti esikoha saanud iraanlane (Amir Aliakbari – toim) maha, nii et see oli kuidagi teistmoodi. Vähemalt sain esimese MM-tiitli ja olümpiahõbeda puhul vahetut emotsiooni tunda.

*Nüüd teavad sind kõik, aga Londoni medalit ju keegi otseselt ei lootnud.

Just, ma arvan, et nii ongi kõigile parem. Siis on suurem tõenäosus, et lõpptulemus on hea ja kui medalit varem kaela ei riputata, on sportlastel on võistluseks parem valmistuda. Mulle toona eriti tähelepanu ei pööratud, enne võistlust oli Londonis väike pressikonverents ja see oli ka kõik. Samas oli see keeruline aeg, sest mul polnud mitme aasta jooksul suurt midagi õnnestunud.

04.08.2016 06.08.2016
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto