E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Põrkusime kellegi tahtmise vastu

Postimees
Facebook Twitter
Comments

Naabermaja omaniku Ester Palmiga kohtumistel oli mul temaga kena kontakt ja iga kohtumise lõpus oli tunne, et jõuame lahenduseni. Teiste naabritega saime kompensatsioonide osas kokkuleppele ja Ester Palm oli ainuke, kellega selleni ei jõudnud.

Pakkusime talle väga erinevaid variante. Nii korterite väljaostmist kui kompenseerimist väga ulatuslikus mahus. Tal oli mure, et ehituse käigus saab maja fassaad kuidagi kannatada, millest olid City Plaza ehituse ajast mõned märgid juba olemas. Need kaardistati, tehti analüüsid, et midagi ei juhtuks. Ja kui peaks juhtuma, siis garantiid, kuidas kompenseerida. Kuni selleni välja, et arutasime Ester Palmi esindajaga, kuidas tema majale võiks korruseid peale ehitada ja kuidas seal abistada. Ka kogu fassaadi värskendamisest oli juttu.

Mulle tundub tagantjärele, et need läbirääkimised olid lihtsalt aja pikendamine. Kõik asjad Ester Palm vaidlustas – kokku oli 17 erinevat avaldust. Need olid suunatud Tallinna volikogu ja linnaplaneerimise ameti vastu ja meie olime kolmas osapool. Kõik peatas lõpuks Archimedese otsus meilt lubatud raha ära võtta.

Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles