Sisukord
Arvamus
Postimees
06.08.2016
Eesti Mälumäng Nendelt mängudelt rekordeid ei tule Male Palju õnne Dilbert Horoskoop Klassiõde ja klassivend Sauelt Välismaa Tuski partei langes tema lahkumise järel Õllekannu abil vandenõu tõestajad ajasid keskealised mässama Trumpi Achilleuse kand (2) TVP pani Obamale suhu kiidulaulu Sõnaka Trumpi toetus hakkas vähenema (5) Arvamus Liis Kängsepp: kuidas mitte kirjutada Rio de Janeirost (2) Otsustada või mitte otsustada? (3) Juhtkiri: Trump tulistas seekord endale jalga (8) Trumpi Achilleuse kand (2) Rowlingu murtud lubadus (1) Kirglik ja empaatiline Päeva karikatuur Postimees 1912. aastal: Restaurant-automat, kus ka naesterahvad käivad Sport Kümmekond võimalust kruvib eestlaste ootusi Nurmsalu avas eestlaste jaoks olümpia: kümme silma võis minna närvide nahka, ikkagi olümpia Madis Kalvet: bussijuht, ära kihuta ja pea kinni! Venemaad esindab 271 sportlast Jamasid Rios jagub, oma osa said ka eestlased, kuid nüüd algab pidu Rio ilm võib sõudjatele karmi palet näidata Arter Vaikust! Võte! Rio de Janeiro vs London – olümpiaks valmis vabatahtliku pilgu läbi Teet Daaniel ujub Euroopast Aarfikasse Lauri Pedaja: olen kaardistanud oma elu kehale (3) Hübriidsõdalane. Hyundai Ioniq Peninuki-mehed ajavad asja suhkruta Näitus kultushelilooja elust Horoskoop Vanadus on varandus (2) Piip ja Tuut: naljategemise piir on seal, kus asub südametunnistus Üdini ehe Rondeel Päikeselised punutised püüavad pilku Ülevaade Rio olümpia kõige kasutumatest, tarbetumatest ja seega mõttetumatest aladest (18) Leena Lehtolainen: kõige keerulisem on kirjeldada vägivalda Naviäpid ehk Kuidas teha nutiseadmest naviseade Sauna tänava mõistatus Kapist välja: seksist valjult mõeldes Päikeselised punutised püüavad pilku Mets teeb lapse targaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1912. aastal: Restaurant-automat, kus ka naesterahvad käivad

1 min lugemist
Automaatidega restoran Stockholmis 1905. aastal. FOTO: Wikipedia.org

Restaurant-automat algas 4.aug. oma tegevust. Uus restaurant on õige ruumikas, võtab tervelt kaks maja korda oma alla. Automadid on ainult alumisel korral töötamas, kuna ülemisel korral, nagu harilikult, kellnerid teenivad.

Esimestel õhtutel oli restaurantis õige elav liikumine, arvatavasti mõjus selleks asja uudsus kaasa. Mis iseäranis silma paistab, on see, et uues restaurantis ka naesterahvad käivad, enamalt jaolt meesterahvaste saatel, kuid ka ilma. Nii on siis Tartu selles asjas suurematele linnadele järele jõudnud, sest siiamaani oli meil restauranis käimine seltskonna arvamise poolt ainult meesterahvastele lubatud, kuna naesterahvastele see mitte sünnis ei olnud. «Die Dame im Restaurant» – naesterahvas restaurantis – ei ole meil enam nähtuseks, mille üle kahemõttelist nalja võib teha. Taru «dame restaurantis» oli esimestel õhtutel küll veel kaunis kohmetu, ei tundnud ennast hästi kodus olevat, oli kellneri vastu kas üleliiga lahke või jälle üleliiga kõrk, vahest koguni abitu, kuid seda ei või talle pahaks panna – oli see ju tema esimene restauranti debut ehk ülesastumine.

Tartu publikum ei oska veel automatidega ümber käia, ei lase parajat raha sisse. Nii on paljud 5 kop. asemel kaks 3-kopikalist sisse lasknud arvates, et automat ka rahavahetamisega toime saab. Selle tagajärjel olivad automadid eila rikkesse läinud ja ei töötanud.

6.08.1912

Seotud lood
    05.08.2016 08.08.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto