Sisukord
Eesti
Postimees
06.08.2016
Eesti Mälumäng Nendelt mängudelt rekordeid ei tule Male Palju õnne Dilbert Horoskoop Klassiõde ja klassivend Sauelt Välismaa Tuski partei langes tema lahkumise järel Õllekannu abil vandenõu tõestajad ajasid keskealised mässama Trumpi Achilleuse kand (2) TVP pani Obamale suhu kiidulaulu Sõnaka Trumpi toetus hakkas vähenema (5) Arvamus Liis Kängsepp: kuidas mitte kirjutada Rio de Janeirost (2) Otsustada või mitte otsustada? (3) Juhtkiri: Trump tulistas seekord endale jalga (8) Trumpi Achilleuse kand (2) Rowlingu murtud lubadus (1) Kirglik ja empaatiline Päeva karikatuur Postimees 1912. aastal: Restaurant-automat, kus ka naesterahvad käivad Sport Kümmekond võimalust kruvib eestlaste ootusi Nurmsalu avas eestlaste jaoks olümpia: kümme silma võis minna närvide nahka, ikkagi olümpia Madis Kalvet: bussijuht, ära kihuta ja pea kinni! Venemaad esindab 271 sportlast Jamasid Rios jagub, oma osa said ka eestlased, kuid nüüd algab pidu Rio ilm võib sõudjatele karmi palet näidata Arter Vaikust! Võte! Rio de Janeiro vs London – olümpiaks valmis vabatahtliku pilgu läbi Teet Daaniel ujub Euroopast Aarfikasse Lauri Pedaja: olen kaardistanud oma elu kehale (3) Hübriidsõdalane. Hyundai Ioniq Peninuki-mehed ajavad asja suhkruta Näitus kultushelilooja elust Horoskoop Vanadus on varandus (2) Piip ja Tuut: naljategemise piir on seal, kus asub südametunnistus Üdini ehe Rondeel Päikeselised punutised püüavad pilku Ülevaade Rio olümpia kõige kasutumatest, tarbetumatest ja seega mõttetumatest aladest (18) Leena Lehtolainen: kõige keerulisem on kirjeldada vägivalda Naviäpid ehk Kuidas teha nutiseadmest naviseade Sauna tänava mõistatus Kapist välja: seksist valjult mõeldes Päikeselised punutised püüavad pilku Mets teeb lapse targaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Klassiõde ja klassivend Sauelt

3 min lugemist
Maarja-Liisa Vaher koos abikaasa Siimuga Nõmme turul oma ema lilleleti juures. Maarja-Liisa pere on Nõmme turul lilli müünud juba 35 aastat. FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Maarja-Liisa ja Karl on sündinud ühel ja samal päeval Tallinnas Pelgulinna sünnitusmajas. Seitse aastat hiljem said nad kokku Saue gümnaasiumis ühes ja samas klassis. Mõlemad on saanud Saue koolist ellu kaasa rahvusliku meele. Maarja-Liisa armastab rahvatantsu ning Karl laulis vahepeal koguni neljas kooris. Karl on alates 1999. aastast osalenud kõigil suurtel ja noorte laulupidudel, Maarja-Liisal on üks tantsupidu vahele jäänud.

Tellijale Tellijale

Maarja-Liisa – abielus ja peagi ema

Maarja-Liisa Vaher on ainuke ligi kahekümnest Postimehes oma lugu rääkivast 20. augusti lapsest, kes on oma 25. sünnipäevaks abielus ning kohe-kohe emaks saamas.

Kui enamiku jaoks pole 20. august sünnipäevana midagi erakordset, siis Maarja-Liisa elus on see kuupäev lausa mitme tähendusega. 20. augustil aasta enne seda, kui Maarja-Liisa läks 10. klassi, sai neiust ja ta kauasest sõbrast Siimust, kellega nad koos nelipühikirikus noortetööd tegid, paar. Aasta hiljem 20. augustil pani Siim Maarja-Liisale sõrme kihlasõrmuse. Neiu soovis, et abielu sõlmitaks ka 20. augustil, aasta hiljem, aga noorte vanematel õnnestus see plaan edasi lükata, kuniks tüdruk gümnaasiumi lõpetab. Maarja-Liisa jäi nõusse, aga pulmapäevaks pandi mõni päev pärast viimast gümnaasiumi lõpueksamit – lõpuaktusel oli paljude jaoks üllatus, kui ta lõputunnistuse järele juba uue perenimega kutsuti.

Maarja-Liisa kasvas suuresti Nõmme turul vanaema ja ema kõrval lillelaudade vahel. Esimese omateenitud rahaga – vanaema abistamise eest pandi iga päev viis krooni lapse teenistusena kõrvale – ostis Maarja-Liisa kuueaastaselt unistuste nukuvankri.

05.08.2016 08.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto