Sisukord
Arhiiv
Postimees
06.08.2016
Eesti Mälumäng Nendelt mängudelt rekordeid ei tule Male Palju õnne Dilbert Horoskoop Klassiõde ja klassivend Sauelt Välismaa Tuski partei langes tema lahkumise järel Õllekannu abil vandenõu tõestajad ajasid keskealised mässama Trumpi Achilleuse kand (2) TVP pani Obamale suhu kiidulaulu Sõnaka Trumpi toetus hakkas vähenema (5) Arvamus Liis Kängsepp: kuidas mitte kirjutada Rio de Janeirost (2) Otsustada või mitte otsustada? (3) Juhtkiri: Trump tulistas seekord endale jalga (8) Trumpi Achilleuse kand (2) Rowlingu murtud lubadus (1) Kirglik ja empaatiline Päeva karikatuur Postimees 1912. aastal: Restaurant-automat, kus ka naesterahvad käivad Sport Kümmekond võimalust kruvib eestlaste ootusi Nurmsalu avas eestlaste jaoks olümpia: kümme silma võis minna närvide nahka, ikkagi olümpia Madis Kalvet: bussijuht, ära kihuta ja pea kinni! Venemaad esindab 271 sportlast Jamasid Rios jagub, oma osa said ka eestlased, kuid nüüd algab pidu Rio ilm võib sõudjatele karmi palet näidata Arter Vaikust! Võte! Rio de Janeiro vs London – olümpiaks valmis vabatahtliku pilgu läbi Teet Daaniel ujub Euroopast Aarfikasse Lauri Pedaja: olen kaardistanud oma elu kehale (3) Hübriidsõdalane. Hyundai Ioniq Peninuki-mehed ajavad asja suhkruta Näitus kultushelilooja elust Horoskoop Vanadus on varandus (2) Piip ja Tuut: naljategemise piir on seal, kus asub südametunnistus Üdini ehe Rondeel Päikeselised punutised püüavad pilku Ülevaade Rio olümpia kõige kasutumatest, tarbetumatest ja seega mõttetumatest aladest (18) Leena Lehtolainen: kõige keerulisem on kirjeldada vägivalda Naviäpid ehk Kuidas teha nutiseadmest naviseade Sauna tänava mõistatus Kapist välja: seksist valjult mõeldes Päikeselised punutised püüavad pilku Mets teeb lapse targaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rio ilm võib sõudjatele karmi palet näidata

3 min lugemist
Rio olümpiamängude sõudekanal lummab kauniste vaadetega, kuid loodus võib tugeva tuulena valmistada sportlastele kauni looduse vahel palju peavalu. FOTO: Tairo Lutter

RIO OLÜMPIA. Tänavu Euroopa meistriks kroonitud Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Andrei Jämsä, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Kaspar Taimsoo taltsutas EMil kõige edukamalt keerulisi ilmastikuolusid ja võitis teenitult kuldmedali. Brandenburgis tuldi üle finišijoone paadiga, millel oli lastiks liitrite kaupa vett. Toona eeldati, et sellised olud on Rio olümpial välistatud ja sõuda saab tasasel veel. Senised trennipäevad on näidanud, et taas tuleb muuhulgas heidelda ka tuulega. Peale selle on veidi tavapäratu ka võistlussüsteem.

Tellijale Tellijale

«Poole tunniga on tuule suund muutunud koguni kuni 180 kraadi,» kirjeldas Rodrigo de Freitase laguunil paikneva võistluspaiga olusid paatkonna juhendaja Matti Killing.

«Lõigutreeninguid tehes olid olud kohati isegi hullemad kui Brandenburgis. Külje pealt tulev tuul on selline eriti vastik. Õnnetuseks võib see tekitada paatkondade seas palju ebavõrdsust, sest see ei mõju kõikidele radadele ühtemoodi,» lisas Killing. «Peab olema radade asetuseks loosiõnne, kuid sõudjad peavad oskama võistelda igasuguse ilmaga. Laupäevaks (tänaseks) lubatakse näiteks taganttuult.»

Sõudjad tulevadki stardijoonele juba täna, kui kavas on paarisaeruliste neljapaatide eelsõidud. «Ütleksin, et võrreldes Brandenburgiga on ilm ehk parem. Siiski vahelduvad olud päris palju. Kord on täiesti sile vesi, siis puhub jälle tuul vastu ja võib kiiresti muutuda küljetuuleks. Ette tuleb ka suuri laineid,» rääkis Jämsä. «Kõik variandid on siin esindatud.»

05.08.2016 08.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto