Sisukord
Välismaa
Postimees
06.08.2016
Eesti Mälumäng Nendelt mängudelt rekordeid ei tule Male Palju õnne Dilbert Horoskoop Klassiõde ja klassivend Sauelt Välismaa Tuski partei langes tema lahkumise järel Õllekannu abil vandenõu tõestajad ajasid keskealised mässama Trumpi Achilleuse kand (2) TVP pani Obamale suhu kiidulaulu Sõnaka Trumpi toetus hakkas vähenema (5) Arvamus Liis Kängsepp: kuidas mitte kirjutada Rio de Janeirost (2) Otsustada või mitte otsustada? (3) Juhtkiri: Trump tulistas seekord endale jalga (8) Trumpi Achilleuse kand (2) Rowlingu murtud lubadus (1) Kirglik ja empaatiline Päeva karikatuur Postimees 1912. aastal: Restaurant-automat, kus ka naesterahvad käivad Sport Kümmekond võimalust kruvib eestlaste ootusi Nurmsalu avas eestlaste jaoks olümpia: kümme silma võis minna närvide nahka, ikkagi olümpia Madis Kalvet: bussijuht, ära kihuta ja pea kinni! Venemaad esindab 271 sportlast Jamasid Rios jagub, oma osa said ka eestlased, kuid nüüd algab pidu Rio ilm võib sõudjatele karmi palet näidata Arter Vaikust! Võte! Rio de Janeiro vs London – olümpiaks valmis vabatahtliku pilgu läbi Teet Daaniel ujub Euroopast Aarfikasse Lauri Pedaja: olen kaardistanud oma elu kehale (3) Hübriidsõdalane. Hyundai Ioniq Peninuki-mehed ajavad asja suhkruta Näitus kultushelilooja elust Horoskoop Vanadus on varandus (2) Piip ja Tuut: naljategemise piir on seal, kus asub südametunnistus Üdini ehe Rondeel Päikeselised punutised püüavad pilku Ülevaade Rio olümpia kõige kasutumatest, tarbetumatest ja seega mõttetumatest aladest (18) Leena Lehtolainen: kõige keerulisem on kirjeldada vägivalda Naviäpid ehk Kuidas teha nutiseadmest naviseade Sauna tänava mõistatus Kapist välja: seksist valjult mõeldes Päikeselised punutised püüavad pilku Mets teeb lapse targaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Õllekannu abil vandenõu tõestajad ajasid keskealised mässama

6 min lugemist
KOD-liikumine tõi tänavatele inimesed, kes enne seda käisid viimati meeleavaldustel 1980ndate lõpus. FOTO: SCANPIX

Krakowlased Maciej Kwiatkowski ja Renata Lubaczewska tunnistavad, et on oma möödunud sügistalvel sündinud protestiliikumise Demokraatia Kaitse Komitee (Komitet Obrony Demokracji, KOD – toim) aktivistide seas ühed nooremad. Graafilise disainerina töötaval Kwiatkowskil on vanust 45 ja itaalia keele tõlgil Lubaczewskal 50 aastat.

Tellijale Tellijale

«Murdepunkt saabus mullu detsembri keskpaigas, kui hakkasin märkama, mis riigis toimub,» seletas Kwiatkowski, miks ta suundus KODi meeleavaldusele mullu detsembris – vaid kaks kuud pärast parlamendivalimisi ning kuu pärast Beata Szydło juhitava Õiguse ja Õigluse (PiS) valitsuse ametisse saamist.

«Ma ei saa öelda, et valimistulemused mulle meeldisid, aga ma aktsepteerisin neid – see on demokraatia, me peame neli aastat kannatama ja siis tuleb muutus,» rõhutas Kwiatkowski. «Aga pärast paari nädalat ületas toimuv kõik mu hirmud.»

05.08.2016 08.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto