Sisukord
Sport
Postimees
06.08.2016
Eesti Mälumäng Nendelt mängudelt rekordeid ei tule Male Palju õnne Dilbert Horoskoop Klassiõde ja klassivend Sauelt Välismaa Tuski partei langes tema lahkumise järel Õllekannu abil vandenõu tõestajad ajasid keskealised mässama Trumpi Achilleuse kand (2) TVP pani Obamale suhu kiidulaulu Sõnaka Trumpi toetus hakkas vähenema (5) Arvamus Liis Kängsepp: kuidas mitte kirjutada Rio de Janeirost (2) Otsustada või mitte otsustada? (3) Juhtkiri: Trump tulistas seekord endale jalga (8) Trumpi Achilleuse kand (2) Rowlingu murtud lubadus (1) Kirglik ja empaatiline Päeva karikatuur Postimees 1912. aastal: Restaurant-automat, kus ka naesterahvad käivad Sport Kümmekond võimalust kruvib eestlaste ootusi Nurmsalu avas eestlaste jaoks olümpia: kümme silma võis minna närvide nahka, ikkagi olümpia Madis Kalvet: bussijuht, ära kihuta ja pea kinni! Venemaad esindab 271 sportlast Jamasid Rios jagub, oma osa said ka eestlased, kuid nüüd algab pidu Rio ilm võib sõudjatele karmi palet näidata Arter Vaikust! Võte! Rio de Janeiro vs London – olümpiaks valmis vabatahtliku pilgu läbi Teet Daaniel ujub Euroopast Aarfikasse Lauri Pedaja: olen kaardistanud oma elu kehale (3) Hübriidsõdalane. Hyundai Ioniq Peninuki-mehed ajavad asja suhkruta Näitus kultushelilooja elust Horoskoop Vanadus on varandus (2) Piip ja Tuut: naljategemise piir on seal, kus asub südametunnistus Üdini ehe Rondeel Päikeselised punutised püüavad pilku Ülevaade Rio olümpia kõige kasutumatest, tarbetumatest ja seega mõttetumatest aladest (18) Leena Lehtolainen: kõige keerulisem on kirjeldada vägivalda Naviäpid ehk Kuidas teha nutiseadmest naviseade Sauna tänava mõistatus Kapist välja: seksist valjult mõeldes Päikeselised punutised püüavad pilku Mets teeb lapse targaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kümmekond võimalust kruvib eestlaste ootusi

4 min lugemist
Irina Embrich (vasakult), Julia Beljajeva, varuvõistleja Kristina Kuusk ja Erika Kirpu Rio olümpial. FOTO: Tairo Lutter

Optimistlike arvutuste järgi võidab Eesti läinud ööl avatud Rio olümpial üheksa medalit. Kusjuures see pole veel piir – ülipositiivseid stsenaariume kerides leiaks eestlastele juurde veel ehk koguni kaks medalit.  Tegelikult on sellise medalikuhjaga kodumaale naasmine muidugi ebareaalne. Üksikult vaadates on aga tõepoolest vähemalt kümmekonnal olümpiavõistlusel põhjust omadele eriti tugevalt pöialt hoida ning unistada sellest, et absoluutse täistabamuse korral võidab Eesti sportlane medali.

Tellijale Tellijale

Elu on näidanud, et enamik neist võimalustest kipub luhtuma ning õnnelik tasub olla juba ainuüksi ühe-kahe poodiumikoha üle. Unustada ei maksa sedagi, et väga lihtne on jääda sootuks medalita.

Vehklejad – kolm võimalust. Ilmselt mäletavad veel paljud 2013. aasta Eesti suurimat spordihetke, kui poole tunni jooksul krooniti epee vehklemise maailmameistriteks Nikolai Novosjolov ja Julia Beljajeva. Järelikult saavad mõnikord reaalsuseks ka ebareaalsena näivad lootused.

Eesti vehklejad on aastate jooksul korduvalt tõestanud, et suudavad kõige kõrgemas konkurentsis medaliteni küündida. Täna algaval naiste individuaalturniiril võivad medalist mõtelda kõik meie kolm naist: Beljajeva, Erika Kirpu ja ülikogenud Irina Embrich. Kõik palju näinud ja tiitlitega sportlased, kuid kellelgi neist pole olümpial võistlemise kogemust.

Väike erand on vaid Embrich, kes käis Pekingis Novosjolovi treenerina ja Londonis briti Corinna Lawrence’i sparringupartnerina. Seda ei saa aga võrrelda olümpial võistlemisega. Vehklemisenaiskonna pinged olid märgatavad ka võistluseelsel pressikonverentsil.

Poolfinaali jõudmiseks tuleb võita kolm matši. Seejuures on ka Kirpu ja Embrichi vaheline veerandfinaal – seda juhul, kui mõlemal õnnestub kaks esimest vastast alistada. Vähim, mida naiste individuaalvõistluselt oodata, on see, et võistlemine tõmbab enne naiskonnavõistlust pinged maha. Võistkondlikus võistluses tuleb esimeses ringis saada jagu Lõuna-Koreast – tänavu on kõik omavahelised matšid võidetud – ning see tagaks juba koha poolfinaalis ehk medalikohtumistes.

05.08.2016 08.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto