P, 29.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1936. aastal: olümpia tähesõitjad tsiklitel

Postimees 1936. aastal: olümpia tähesõitjad tsiklitel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
1936. Mootorratturid-tähesõitjad jõudsid tagasi olümpialt. Saabumine Sauele.
1936. Mootorratturid-tähesõitjad jõudsid tagasi olümpialt. Saabumine Sauele. Foto: Repro portaalist «Digiteeritud eesti ajalehed» (http://dea.nlib.ee)

Võidukad olümpia-tähesõitjad tagasi – neile korraldati pidulik vastuvõtt Sauel ja Tallinnas.

Reede õhtul jõudsid Berliinist tagasi olümpia tähesõitjad mootorratturid, kes teatavasti tähesõidul olid võidukad. Nende saabumist Tallinna oodati juba kella 6 paiku ja selleks ajaks kogunes saabumispaika Laiale tänavale NMKÜ maja ette rohkesti rahvast. Tegelikult jõudsid võidukad tähesõitjad tagasi alles 3 tundi hiljem, kuna teel oli olnud mõningaid viperusi. Sellele vaatamata oodati kannatlikult kohal, et saabuvaid võitjaid tervitada.

Saabujaile oli esimene pidulik vastuvõtt korraldatud Sauel, kuhu vastu oli sõitnud saabujate lähemad tuttavaid ja sõpru. Mootorratturite Tallinna saabumisel võeti neid vastu elavate kiiduavaldustega ja elagu-hüüetega.

Olümpia tähesõitjad-mootorratturid omandasid võiduna suure karika. See jäi esialgu Saksamaale ja saadetakse võitjatele hiljem Tallinna järele. 8.08.1936

Tagasi üles