Sisukord
Välismaa
Tänane leht
08.08.2016
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Liiklusõnnetustes andsid tooni joobes juhid Enamik ametiautodest seisab niisama Mozart helises Lõuna-Eesti järvede vahel Palts ehitaks Reidi tee maa alla Bluusist läbi autojuhi silmade eesti lühiuudised esikülg 0808 Allar Jõks: Eesti president peab tegelema rohkem Eestiga (22) Koolitüdruk uuendab hobi korras jalgrattaid (1) Majandus Maardu linn teeb kasiinoinvestoriga kopsaka veetehingu Välismaa Vägivald ja univorm: veidrad lood Ungari piiril (13) Arvamus Ilmar Tomusk: miks ma tahaksin olla nähtamatu? Iiri minister: meile elutähtis Euroopa Liit (5) Ahto Lobjakas: Trump ja Eesti julgeoleku pankrot (3) Marti Aavik: Trump ja Soome (3) Postimees 1936. aastal: olümpia tähesõitjad tsiklitel Juhtkiri: võitlus hoiakute nimel pole võimatu missioon (2) Päeva karikatuur Jarmo Mäkelä: Soome julgeolekust avalikult ja suletud uste taga Sport Rekordit jahtinud Romanjuk suutis tippsaavutust korrata Novosjolov: püüan võtta asju pingevabamalt Eesti lipp lehvis uljalt Spordi lühiuudised Peep Pahv: hirmujutud, tegelikkus ja peo küsitav mõte Olümpiablogi: Miks teeb bussijuht sõidu ajal ukse lahti? Ikka naiste vaatamiseks! Eesti ilm kauges ja «talvises» Brasiilias Kahasse täidetud eesmärk ja kaastunne Eesti sportlastele Vehklemisnaised ei saanud isu täis (1) Olümpiasportlase argipäev: rõõm, valu, pisarad ja «ausad eksimused» Korvpallikoondis tegi töö ära, aga suurem katsumus on ees Tarbija Asfaldiauku saab parandada kui hammast (1) Tartu Linnapiirile lisandub tankla Paadimehed võtsid linnas võimu Viljasaaki ei saa põllult kätte Teeremont Tartumaal: pigi voolas kraavidesse ja looduskaitsealale Koolid ja lasteaiad saavad miljonite toel viisakamaks Tartu lillepeenraist paistab tänavu sära, suursugusust ja uut hoogu Uus suund: jumalateenistus kohvikus või ööklubis Koosa külasaunast võib paljalt järve lipata jälle hilissügisel Ühe Karlova kassi mälestuseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vägivald ja univorm: veidrad lood Ungari piiril

3 min lugemist
Ungari sõdur traataiaga eraldatud põgenikelaagris Serbia-Ungari piiril. FOTO: DARKO VOJINOVIC/AP/Scanpix

Ungari piiril toimub midagi kummalist. Rändekriisi ajal tähelepanu keskpunkti tõusnud piirkond figureerib taas uudistepealkirjades, kuid sel korral ei ole hädas mitte migrandid, vaid Ungari ametivõimud.

Tellijale Tellijale

Ungari armee ja politsei pidev patrullimine okastraataiaga piiratud alal ei ole saladus. Alates eelmise aasta augustist, mil piiri sulgemiseks tõkked püstitati, on asüülitaotlejad oodanud eikellegimaa karmides oludes oma korda, et siseneda niinimetatud transiittsoonidesse, kus võimud nende tausta uurivad ja otsustavad, kes on kaitset väärt ja kes mitte.

Eitava vastuse saanud saadetakse tagasi Serbiasse, kuhu nad tavaliselt siiski ei jää. Enamik migrantidest läheb uuele katsele, kuid teisel korral valivad nad tavaliselt illegaalse mooduse, otsides Ungarisse hiilimiseks abi smugeldajatelt, et jõuda kauaoodatud vabadusse.

Värskelt avaldatud ja palju kõneainet pakkunud inimõiguste organisatsiooni Human Rights Watch raportist aga selgub, et asüülitaotlejaid ei oota Ungaris mitte vabadus, vaid tõsine kuritarvitamine.

06.08.2016 09.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto