Sisukord
Arvamus
Postimees
08.08.2016
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Liiklusõnnetustes andsid tooni joobes juhid Enamik ametiautodest seisab niisama Mozart helises Lõuna-Eesti järvede vahel Palts ehitaks Reidi tee maa alla Bluusist läbi autojuhi silmade eesti lühiuudised esikülg 0808 Allar Jõks: Eesti president peab tegelema rohkem Eestiga (22) Koolitüdruk uuendab hobi korras jalgrattaid (1) Majandus Maardu linn teeb kasiinoinvestoriga kopsaka veetehingu Välismaa Vägivald ja univorm: veidrad lood Ungari piiril (13) Arvamus Ilmar Tomusk: miks ma tahaksin olla nähtamatu? Iiri minister: meile elutähtis Euroopa Liit (5) Ahto Lobjakas: Trump ja Eesti julgeoleku pankrot (3) Marti Aavik: Trump ja Soome (3) Postimees 1936. aastal: olümpia tähesõitjad tsiklitel Juhtkiri: võitlus hoiakute nimel pole võimatu missioon (2) Päeva karikatuur Jarmo Mäkelä: Soome julgeolekust avalikult ja suletud uste taga Sport Rekordit jahtinud Romanjuk suutis tippsaavutust korrata Novosjolov: püüan võtta asju pingevabamalt Eesti lipp lehvis uljalt Spordi lühiuudised Peep Pahv: hirmujutud, tegelikkus ja peo küsitav mõte Olümpiablogi: Miks teeb bussijuht sõidu ajal ukse lahti? Ikka naiste vaatamiseks! Eesti ilm kauges ja «talvises» Brasiilias Kahasse täidetud eesmärk ja kaastunne Eesti sportlastele Vehklemisnaised ei saanud isu täis (1) Olümpiasportlase argipäev: rõõm, valu, pisarad ja «ausad eksimused» Korvpallikoondis tegi töö ära, aga suurem katsumus on ees Tarbija Asfaldiauku saab parandada kui hammast (1) Tartu Linnapiirile lisandub tankla Paadimehed võtsid linnas võimu Viljasaaki ei saa põllult kätte Teeremont Tartumaal: pigi voolas kraavidesse ja looduskaitsealale Koolid ja lasteaiad saavad miljonite toel viisakamaks Tartu lillepeenraist paistab tänavu sära, suursugusust ja uut hoogu Uus suund: jumalateenistus kohvikus või ööklubis Koosa külasaunast võib paljalt järve lipata jälle hilissügisel Ühe Karlova kassi mälestuseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ahto Lobjakas: Trump ja Eesti julgeoleku pankrot

2 min lugemist
Ahto Lobjakas FOTO: Eero Vabamägi

Kas USA presidendivalimised võidab Donald Trump või mitte, pole tegelikult tähtis. Meie ajaloo hooleta faas, mis on kestnud viimased 15–20 aastat, on läbi saanud. Eesti  julgeolekupoliitika on pankrotis.

Tellijale Tellijale

Pankrot on nii moraalne kui ka intellektuaalne. Moraalne sellepärast, et NATO liikme staatust raudkindla garantiina tõlgendades on järjestikused Eesti valitsused jätnud sööti kõik muu väärtusliku peale kahe protsendi kulutamise alliansi salongikõlblikkusele. Intellektuaalne on pankrot sellepärast, et unarusse jäetud «kõik muu» ongi kõik, millega meil Venemaa asjus midagi teha oleks (peale oma väikse kaitseväe).

See, millele on 15 aastat vilistatud, jaguneb kolmeks. Esiteks venekeelse vähemuse integreerimine nii, et see ei oleks mitte julgeolekurisk, vaid meie riigi heast käekäigust huvitatud osaline. Teiseks suhted Soomega, mis on pea kriminaalselt minna lastud. President Ilves on ametiaja jooksul võtnud läbivalt osatada Soome haavatavust, kuna põhjanaaber ei kuulu NATOsse. Tegelikult on nii, et kui meilt võtta NATO garantii, jääb Soomele ikka iseseisev kaitsevõime. Kolmandaks suhtlus Venemaaga, mis on Eesti poolt olnud suitsidaalselt väljakutsuv – sama tulemuse oleksime saanud vait olles. (Taavi Rõivase üleolevalt ajakirjanduslik vastus Moskva kõnelustesoovile transponderite jm kohta pole mitte üksnes solvav, vaid ta unustab ka, et idee pärineb Soome presidendilt Sauli Niinistölt.)

06.08.2016 09.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto