Sisukord
Eesti
Tänane leht
08.08.2016
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Liiklusõnnetustes andsid tooni joobes juhid Enamik ametiautodest seisab niisama Mozart helises Lõuna-Eesti järvede vahel Palts ehitaks Reidi tee maa alla Bluusist läbi autojuhi silmade eesti lühiuudised esikülg 0808 Allar Jõks: Eesti president peab tegelema rohkem Eestiga (22) Koolitüdruk uuendab hobi korras jalgrattaid (1) Majandus Maardu linn teeb kasiinoinvestoriga kopsaka veetehingu Välismaa Vägivald ja univorm: veidrad lood Ungari piiril (13) Arvamus Ilmar Tomusk: miks ma tahaksin olla nähtamatu? Iiri minister: meile elutähtis Euroopa Liit (5) Ahto Lobjakas: Trump ja Eesti julgeoleku pankrot (3) Marti Aavik: Trump ja Soome (3) Postimees 1936. aastal: olümpia tähesõitjad tsiklitel Juhtkiri: võitlus hoiakute nimel pole võimatu missioon (2) Päeva karikatuur Jarmo Mäkelä: Soome julgeolekust avalikult ja suletud uste taga Sport Rekordit jahtinud Romanjuk suutis tippsaavutust korrata Novosjolov: püüan võtta asju pingevabamalt Eesti lipp lehvis uljalt Spordi lühiuudised Peep Pahv: hirmujutud, tegelikkus ja peo küsitav mõte Olümpiablogi: Miks teeb bussijuht sõidu ajal ukse lahti? Ikka naiste vaatamiseks! Eesti ilm kauges ja «talvises» Brasiilias Kahasse täidetud eesmärk ja kaastunne Eesti sportlastele Vehklemisnaised ei saanud isu täis (1) Olümpiasportlase argipäev: rõõm, valu, pisarad ja «ausad eksimused» Korvpallikoondis tegi töö ära, aga suurem katsumus on ees Tarbija Asfaldiauku saab parandada kui hammast (1) Tartu Linnapiirile lisandub tankla Paadimehed võtsid linnas võimu Viljasaaki ei saa põllult kätte Teeremont Tartumaal: pigi voolas kraavidesse ja looduskaitsealale Koolid ja lasteaiad saavad miljonite toel viisakamaks Tartu lillepeenraist paistab tänavu sära, suursugusust ja uut hoogu Uus suund: jumalateenistus kohvikus või ööklubis Koosa külasaunast võib paljalt järve lipata jälle hilissügisel Ühe Karlova kassi mälestuseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koolitüdruk uuendab hobi korras jalgrattaid

2 min lugemist
16-aastasel Andra Muhul on oma töönurk, kus ta rattaid renoveerib. FOTO: Tanel Pihelgas / Pärnu Postimees

16-aastase Andra käe all on nüüdseks saanud värske ja stiilse väljanägemise kolm ajahambast puretud jalgratast. Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumis õppiv aktiivne neiu mängib peale selle veel kitarri, suusatab, sõidab lumelauaga ja tegeleb mitme veespordialaga.

Tellijale Tellijale

Esimese tõsisema mehaanikutöö võttis Andra ette 8. klassis, kui koolis oli vaja esitada loovtöö. Andra ehitas isa abiga snowbike’i. Tüdruk räägib, et tegelikult oli ta juba varemgi isaga või omapäi nipet-näpet ehitanud. Materjalidest kasutab ta nii puitu kui ka metalli.

Esimene roostes uunikum ilmus välja sugulaste kuurist. «Kuuri all vedeleb üks projekt, aga mul endal ei ole aega sellega tegelda. Äkki teed ise?» uuris sugulane. Pakkumine tundus huvitav, samal ajal võimeid proovile panev.

Sõiduvahendi osadeks võtmine, tükikaupa kokkupanek ja puuduvate osade hankimine on keeruline ja aegavõttev tegevus. Juba varem oli isa seadnud tütrele sisse omaette töönurga. Ratas tuli lahti võtta, raam puhastada, pahteldada, lihvida, autovärviga värvida, lakkida, uued detailid osta. «Kõik see kõlab väga lihtsalt, et mis see üks ratas siis renoveerida pole, aga halbu üllatusi aina lisandub, kui järjest tegema hakkad,» kommenteerib Andra. Seetõttu võtab ühe sõiduvahendi uuendamine aega umbes aasta, pealegi saab linnas koolis käiv neiu maal tööd teha ainult nädalavahetustel ja eks palju olene ilmastki.

06.08.2016 09.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto