Sisukord
Arhiiv
Tänane leht
08.08.2016
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Liiklusõnnetustes andsid tooni joobes juhid Enamik ametiautodest seisab niisama Mozart helises Lõuna-Eesti järvede vahel Palts ehitaks Reidi tee maa alla Bluusist läbi autojuhi silmade eesti lühiuudised esikülg 0808 Allar Jõks: Eesti president peab tegelema rohkem Eestiga (22) Koolitüdruk uuendab hobi korras jalgrattaid (1) Majandus Maardu linn teeb kasiinoinvestoriga kopsaka veetehingu Välismaa Vägivald ja univorm: veidrad lood Ungari piiril (13) Arvamus Ilmar Tomusk: miks ma tahaksin olla nähtamatu? Iiri minister: meile elutähtis Euroopa Liit (5) Ahto Lobjakas: Trump ja Eesti julgeoleku pankrot (3) Marti Aavik: Trump ja Soome (3) Postimees 1936. aastal: olümpia tähesõitjad tsiklitel Juhtkiri: võitlus hoiakute nimel pole võimatu missioon (2) Päeva karikatuur Jarmo Mäkelä: Soome julgeolekust avalikult ja suletud uste taga Sport Rekordit jahtinud Romanjuk suutis tippsaavutust korrata Novosjolov: püüan võtta asju pingevabamalt Eesti lipp lehvis uljalt Spordi lühiuudised Peep Pahv: hirmujutud, tegelikkus ja peo küsitav mõte Olümpiablogi: Miks teeb bussijuht sõidu ajal ukse lahti? Ikka naiste vaatamiseks! Eesti ilm kauges ja «talvises» Brasiilias Kahasse täidetud eesmärk ja kaastunne Eesti sportlastele Vehklemisnaised ei saanud isu täis (1) Olümpiasportlase argipäev: rõõm, valu, pisarad ja «ausad eksimused» Korvpallikoondis tegi töö ära, aga suurem katsumus on ees Tarbija Asfaldiauku saab parandada kui hammast (1) Tartu Linnapiirile lisandub tankla Paadimehed võtsid linnas võimu Viljasaaki ei saa põllult kätte Teeremont Tartumaal: pigi voolas kraavidesse ja looduskaitsealale Koolid ja lasteaiad saavad miljonite toel viisakamaks Tartu lillepeenraist paistab tänavu sära, suursugusust ja uut hoogu Uus suund: jumalateenistus kohvikus või ööklubis Koosa külasaunast võib paljalt järve lipata jälle hilissügisel Ühe Karlova kassi mälestuseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti ilm kauges ja «talvises» Brasiilias

3 min lugemist
Andrei Jämsä (vasakult), Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo võivad täna rahulikult teise ponnistusi vahesõidus kõrvalt vaadata ja keskenduda kolmapäevasele finaalile. FOTO: Tairo Lutter

Aastaid teadsid kõik spordisõbrad, et suusatamises on sulailm ning rasked ilmastikuolud just meie jaoks see õige ja määrdemehed saavad võrreldes konkurentidega oma tööga suurepäraselt hakkama. Tänavune aasta näitab, et ka üle maailma võib eri sõudekanalitel valitseda «Eesti ilm». Nagu elu näitab, peab eestlasel ikka raske olema, et läheks hästi.

Tellijale Tellijale

Sõudmises on sel hooajal Eesti neljapaadi Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endreksoni ja Kaspar Taimsoo jaoks hea, kui puhub tuul ja loksub laine ehk tingimused on keerulised. Paha ei tee ka Brasiilia talv ehk lõõskav päike ja üle 30 kraadi sooja, mis hoiab lihased pehmena.

«Täna (laupäeval – toim) oli meie siinoldud aja üks kõige palavam päev. Vee peal olles ei saanudki päikese käes kohe aru, et raske oleks. Hiljem oli tunne, et olen ikka täitsa kutu,» tunnistas Raja pärast Eesti neliku jaoks võidukalt lõppenud eelsõitu. «Alles pärast sõitu saad aru, et on jube hea, kui ei pea tihedalt sõitma,» viitas ta rasketele oludele ning tõsiasjale, et tänu heale esitusele pääsesid eestlased otse kolmapäevasesse finaali.

«Brandenburgi EMi (Eesti võitis rasketes ilmastikuoludes kuldmedali – toim) raskete oludega hästi kohanemine andis meile enesekindlust. Kui nägime nüüd sõidu käigus, et tuul tõuseb ja laine hakkab loksuma, siis teadsime, et meie sõit hakkab pihta,» lisas Raja veel.

06.08.2016 09.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto