Sisukord
Arvamus
Tänane leht
08.08.2016
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Liiklusõnnetustes andsid tooni joobes juhid Enamik ametiautodest seisab niisama Mozart helises Lõuna-Eesti järvede vahel Palts ehitaks Reidi tee maa alla Bluusist läbi autojuhi silmade eesti lühiuudised esikülg 0808 Allar Jõks: Eesti president peab tegelema rohkem Eestiga (22) Koolitüdruk uuendab hobi korras jalgrattaid (1) Majandus Maardu linn teeb kasiinoinvestoriga kopsaka veetehingu Välismaa Vägivald ja univorm: veidrad lood Ungari piiril (13) Arvamus Ilmar Tomusk: miks ma tahaksin olla nähtamatu? Iiri minister: meile elutähtis Euroopa Liit (5) Ahto Lobjakas: Trump ja Eesti julgeoleku pankrot (3) Marti Aavik: Trump ja Soome (3) Postimees 1936. aastal: olümpia tähesõitjad tsiklitel Juhtkiri: võitlus hoiakute nimel pole võimatu missioon (2) Päeva karikatuur Jarmo Mäkelä: Soome julgeolekust avalikult ja suletud uste taga Sport Rekordit jahtinud Romanjuk suutis tippsaavutust korrata Novosjolov: püüan võtta asju pingevabamalt Eesti lipp lehvis uljalt Spordi lühiuudised Peep Pahv: hirmujutud, tegelikkus ja peo küsitav mõte Olümpiablogi: Miks teeb bussijuht sõidu ajal ukse lahti? Ikka naiste vaatamiseks! Eesti ilm kauges ja «talvises» Brasiilias Kahasse täidetud eesmärk ja kaastunne Eesti sportlastele Vehklemisnaised ei saanud isu täis (1) Olümpiasportlase argipäev: rõõm, valu, pisarad ja «ausad eksimused» Korvpallikoondis tegi töö ära, aga suurem katsumus on ees Tarbija Asfaldiauku saab parandada kui hammast (1) Tartu Linnapiirile lisandub tankla Paadimehed võtsid linnas võimu Viljasaaki ei saa põllult kätte Teeremont Tartumaal: pigi voolas kraavidesse ja looduskaitsealale Koolid ja lasteaiad saavad miljonite toel viisakamaks Tartu lillepeenraist paistab tänavu sära, suursugusust ja uut hoogu Uus suund: jumalateenistus kohvikus või ööklubis Koosa külasaunast võib paljalt järve lipata jälle hilissügisel Ühe Karlova kassi mälestuseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jarmo Mäkelä: Soome julgeolekust avalikult ja suletud uste taga

5 min lugemist
Jarmo Mäkelä FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Kõigil Kultaranta kogunemistel osalenud ajakirjanik Jarmo Mäkelä kirjeldab tänavuse arutelu jõujooni Soome tähtsaimal välis- ja kaitsepoliitika konverentsil, mis keskendus Soome-Rootsi kaitsekoostööle.

Tellijale Tellijale

Rootslastel on Almedalen ja Sälen. Taanlased kogunevad Bornholmil. Eesti kutsub igal aastal sadu asjatundjaid Tallinnasse Lennart Meri konverentsile. Kas ka meil, soomlastel, võiks olla midagi selletaolist?

Umbes nii kõlas küsimus, mis esitati 2013. aasta kevadtalvel mitmele. Sauli Niinistö oli valitud Soome presidendiks aasta varem ja ta oli pannud oma uue kabineti uurima idee tegelikkuseks saamise võimalusi.

Ei olegi enam kerge meenutada, milliste tunnetega elasime, kui Krimmi okupeerimisest ja Ukraina sõjast polnud veel vähimatki aimust. Gruusias, tõsi, oli viis aastat varem olnud sõda, ent selle mõjud rahvusvahelistele suhetele olid jäänud lühiajaliseks. Venemaa ja USA vahel elati «reseti» ehk normaalsete suhete taastamise aega.

06.08.2016 09.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto