Sisukord
Arhiiv
Tänane leht
08.08.2016
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Liiklusõnnetustes andsid tooni joobes juhid Enamik ametiautodest seisab niisama Mozart helises Lõuna-Eesti järvede vahel Palts ehitaks Reidi tee maa alla Bluusist läbi autojuhi silmade eesti lühiuudised esikülg 0808 Allar Jõks: Eesti president peab tegelema rohkem Eestiga (22) Koolitüdruk uuendab hobi korras jalgrattaid (1) Majandus Maardu linn teeb kasiinoinvestoriga kopsaka veetehingu Välismaa Vägivald ja univorm: veidrad lood Ungari piiril (13) Arvamus Ilmar Tomusk: miks ma tahaksin olla nähtamatu? Iiri minister: meile elutähtis Euroopa Liit (5) Ahto Lobjakas: Trump ja Eesti julgeoleku pankrot (3) Marti Aavik: Trump ja Soome (3) Postimees 1936. aastal: olümpia tähesõitjad tsiklitel Juhtkiri: võitlus hoiakute nimel pole võimatu missioon (2) Päeva karikatuur Jarmo Mäkelä: Soome julgeolekust avalikult ja suletud uste taga Sport Rekordit jahtinud Romanjuk suutis tippsaavutust korrata Novosjolov: püüan võtta asju pingevabamalt Eesti lipp lehvis uljalt Spordi lühiuudised Peep Pahv: hirmujutud, tegelikkus ja peo küsitav mõte Olümpiablogi: Miks teeb bussijuht sõidu ajal ukse lahti? Ikka naiste vaatamiseks! Eesti ilm kauges ja «talvises» Brasiilias Kahasse täidetud eesmärk ja kaastunne Eesti sportlastele Vehklemisnaised ei saanud isu täis (1) Olümpiasportlase argipäev: rõõm, valu, pisarad ja «ausad eksimused» Korvpallikoondis tegi töö ära, aga suurem katsumus on ees Tarbija Asfaldiauku saab parandada kui hammast (1) Tartu Linnapiirile lisandub tankla Paadimehed võtsid linnas võimu Viljasaaki ei saa põllult kätte Teeremont Tartumaal: pigi voolas kraavidesse ja looduskaitsealale Koolid ja lasteaiad saavad miljonite toel viisakamaks Tartu lillepeenraist paistab tänavu sära, suursugusust ja uut hoogu Uus suund: jumalateenistus kohvikus või ööklubis Koosa külasaunast võib paljalt järve lipata jälle hilissügisel Ühe Karlova kassi mälestuseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kahasse täidetud eesmärk ja kaastunne Eesti sportlastele

4 min lugemist
Tanel Kangert ületas Rio olümpial finišijoone üheksandana. FOTO: TAIRO LUTTER / POSTIMEES

Olümpia eel andsid meie kaks parimat jalgratturit Tanel Kangert ja Rein Taaramäe mõista, et kuna nende alal maailma suurimaks spordipeoks mitu aastat spetsiaalselt ei valmistuta, pole neil ka erinevalt paljudest kaasmaalastest suuri pingeid. Anti endast niipalju, kui jalas jõudu oli, ja tõdeti, et kahe peale sai seatud eesmärk täidetud: Kangert tuli kümne sekka (sai üheksanda koha). Üheskoos ajakirjanike ette tulnud Vändrast pärit ratturid leidsid pärast ränka pingutust veel kaastunnet teistele Eesti sportlastele. 

Tellijale Tellijale

«Erinevalt teistest meil õnneks olümpiaks sellist eraldi valmistumist neli aastat ei ole. Tuleme siia ja üritame lihtsalt endast maksimumi anda, läheb, kuidas läheb. Pole seda hirmu, kas saab EOK-lt toetust, millest sõltub, kas saame laagreid jms teha. Selles osas on teistel meie sportlastel tunduvalt raskem. Tihtipeale mõtlen, kuidas nad suudavad selle pingega toime tulla. Võistlusi on vähe ja kui oled näiteks maailmameistrivõistlustel kümnes, siis ei saa midagi, toetust on raske leida ja olümpia on selles mõttes väga oluline,» arutles Taaramäe.

06.08.2016 09.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto