Sisukord
Arvustused
Tänane leht
08.08.2016
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Liiklusõnnetustes andsid tooni joobes juhid Enamik ametiautodest seisab niisama Mozart helises Lõuna-Eesti järvede vahel Palts ehitaks Reidi tee maa alla Bluusist läbi autojuhi silmade eesti lühiuudised esikülg 0808 Allar Jõks: Eesti president peab tegelema rohkem Eestiga (22) Koolitüdruk uuendab hobi korras jalgrattaid (1) Majandus Maardu linn teeb kasiinoinvestoriga kopsaka veetehingu Välismaa Vägivald ja univorm: veidrad lood Ungari piiril (13) Arvamus Ilmar Tomusk: miks ma tahaksin olla nähtamatu? Iiri minister: meile elutähtis Euroopa Liit (5) Ahto Lobjakas: Trump ja Eesti julgeoleku pankrot (3) Marti Aavik: Trump ja Soome (3) Postimees 1936. aastal: olümpia tähesõitjad tsiklitel Juhtkiri: võitlus hoiakute nimel pole võimatu missioon (2) Päeva karikatuur Jarmo Mäkelä: Soome julgeolekust avalikult ja suletud uste taga Sport Rekordit jahtinud Romanjuk suutis tippsaavutust korrata Novosjolov: püüan võtta asju pingevabamalt Eesti lipp lehvis uljalt Spordi lühiuudised Peep Pahv: hirmujutud, tegelikkus ja peo küsitav mõte Olümpiablogi: Miks teeb bussijuht sõidu ajal ukse lahti? Ikka naiste vaatamiseks! Eesti ilm kauges ja «talvises» Brasiilias Kahasse täidetud eesmärk ja kaastunne Eesti sportlastele Vehklemisnaised ei saanud isu täis (1) Olümpiasportlase argipäev: rõõm, valu, pisarad ja «ausad eksimused» Korvpallikoondis tegi töö ära, aga suurem katsumus on ees Tarbija Asfaldiauku saab parandada kui hammast (1) Tartu Linnapiirile lisandub tankla Paadimehed võtsid linnas võimu Viljasaaki ei saa põllult kätte Teeremont Tartumaal: pigi voolas kraavidesse ja looduskaitsealale Koolid ja lasteaiad saavad miljonite toel viisakamaks Tartu lillepeenraist paistab tänavu sära, suursugusust ja uut hoogu Uus suund: jumalateenistus kohvikus või ööklubis Koosa külasaunast võib paljalt järve lipata jälle hilissügisel Ühe Karlova kassi mälestuseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Bluusist läbi autojuhi silmade

3 min lugemist
Festivali üks peaesinejaid, auhindadega pärjatud USA laulja Earl Thomas hullutas publikut laupäeva õhtul. FOTO: Indrek Aas

Juhtus nii, et Andres Roots, kel oli tulemas paar kontserti Lääne- Eestis, vajas autojuhti ja minul oli võimalus aidata. Kuna alati on tore liita kasulik meeldivaga, andis see roll paariks päevaks võimaluse näha Augustibluusi mitte lihtkülastajana, vaid natuke nihkes perspektiivist, kus aega vähe ja valikuid palju ning informatsioon fragmenteeritud ja kallutatud.

Tellijale Tellijale

Nii ongi järgnev tekst mõeldud just episoodilisest rollist tuletatud mõtisklusena, mitte täieliku ülevaatena kogu festivalist.

Algselt lokaalse tähtsusega üritusest on Augustibluus viimastel aastatel muundunud rahvusvahelise haardega muusikapeoks, millel ambitsioon olla oma valdkonnas ehk sama kõikehõlmav kui Viljandi pärimusmuusikafestival. Ka selles mõttes on folk väga hea võrdlusmaterjal, et kuna mõlemad üritused kannavad suhteliselt laia muusikastiili nime, võib kõrvutada ka kavade varieeruvust ja huvitavust neil kahel festivalil.

06.08.2016 09.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto