K, 29.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vanemapalk kätte 36 kuuga

Anneli Ammas
, reporter
Vanemapalk kätte 36 kuuga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 11

Vanemapalka võiks pere senise poolteise aasta asemel kasutada kolme aasta jooksul ning vanemad võiks lisaks vanemapalgale jätkata senist tööd, kui see on väikelapse kasvatamise kõrvalt võimalik. Just selline punkt seisab sotsiaalministeeriumi kavas, mille minister Margus Tsahkna (IRL) teeb täna avalikuks.

Sotsiaalkaitseminister Tsahkna hinnangul on vanemapalk senisel kujul ajale jalgu jäänud ning ei täida ka esialgset eesmärki kasvatada demograafilisi näitajaid.

«Vanemahüvitise süsteem on paindumatu, vaid üheksa protsenti isasid jääb lastega poolteise aasta jooksul koju. Naised on jäänud lõksu, sest nad on aastaid tööturult eemal, mis võimendab meeste ja naiste vahelist palgalõhet ja paneb naised tööturul ebavõrdsesse seisu. Kui pere on otsustanud järjest kaks last saada, siis on naine pikalt töölt eemal,» loetles Tsahkna põhjuseid, miks oleks vaja senist süsteemi muuta.

Märksõnad
Tagasi üles