R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Täna 135 aastat tagasi sündis Kolga mõisas Kuusalu kihelkonnas tulevane vägimees Aleksander Richard Aberg, paljukordne maailmameister maadluses. Mille poolest olid Eesti spordiajaloos erakordsed 1915. aastal New Yorgis toimunud maailmameistrivõistlused, mille Aberg võitis?

2. Presidendiks pürgiv Siim Kallas on olnud paljudes kõrgetes ametites ja saanud selle eest ka tunnustust. Eestis on ta näiteks kahekordne aukodanik. Kes on Kallase oma aukodanikuks valinud?

3. 1932. aastal avati Saksamaal esimene kõigile liiklejatele mõeldud kiirtee (Autobahn) – Bundesautobahn 555. Mis linnu see ühendas?

4. Kelle elust räägib Hollandi helilooja Dominy Clementsi ooper «Valgustatud pimedusejünger» (2013)?

5. Ühelt maailmakuulsalt poliitikult ja riigimehelt on ilmunud memuaarid «Pihtimus etteantud teemal» (1990), «Presidendi märkmed» (1994) ja «Presidendimaraton» (2000). Kes on nende autor?

------

Vastused:

1. Võistles sinimustvalges türbis eestlasena. Teadaolevalt on see esimene kord, kus suurvõistlustel sinimustvalge esindatud oli. Georg Lurich esindas sellel võistlustel Venemaad, kolmas eestlane Jaan Tigane maadles aga hoopis Mongoolia värvides.

2. Viimsi vald ja Harjumaa (Harju maakond).

3. Kölni ja Bonni.

4. Naissaarel sündinud maailmakuulsa optiku ja astronoomi Bernhard Woldemar Schmidti (1879–1935) elust.

5. Boriss Jeltsin.

Tagasi üles