Sisukord
Arvamus
Postimees
13.08.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Suursilm eelistab ööelu K-komando ridadega liitub neljajalgne Välk Nimi mälestuskivil kiskus lahti vanad haavad EAS küsib Jürgen Veberilt raha tagasi eesti lühiuudised Tartu Milli viljapunkris hukkus kaks töötajat (1) Esikülg Tuhanded arvamused läbisegi Tallinlanna kaotas mehe surma järel parkimisõiguse ja sai trahvi Aju, ramm, töökus ja andekus Välismaa Ukraina tahab piirile Krimmiga OSCE vaatlejaid Venemaa provotseeritud suvine hullumeelsus (3) Arvamus Sass Henno kõne Arvamusfestivalil: vastu saabuvale ööle Aivar Pohlak: mina igatahes loodan teie peale (6) Kersti Kaljulaid: eetiline riik ei mängi oma rahvaga (20) Postimees 1992. aastal: Eesti on ebaseaduslike transiitreisijate vahepeatus Juhtkiri: kolm kõnet isamaale (1) Päeva karikatuur Aju, ramm, töökus ja andekus Urve Eslas: nalja jäävuse seadus (3) Sport Olümpiablogi: sõbralikud sõdurid ja absurdiolukorrad vabatahtlikega Rios purustatakse uskumatuid rekordeid Aju, ramm, töökus ja andekus Intriigidest pungil vehklemise valus päev (1) Eesti politseinikud Rios: loodame, et ei pea kaasmaalasi favela'st tankiga ära tooma (3) Reportaaž: välismeedia jaht olümpia kolme kõige kuulsama eestlase peale (2) Eelvõistlus mängis Kanterile kätte suure võimaluse Arter Lennusadamas näeb viikingite eluolu Meile meeldivad mehed (ja meie meeldime neile) (4) Soovitused Postimehe nädalahoroskoop 13.–19. august Me armastame arvata: kuus vaidlejatüüpi Margus Tabor: haiget saamise kartus teeb taltsamaks Olümpia moemarsi võitjad ja kaotajad Tahad eluohtlikku närvikõdi? Riost saad! Ellujäämiskingitused Rio olümpia vabatahtlikele Rõõmus retropesa mere ja päikesega Kompromissitu unistus Kaugkosmose pioneerid (1) Helena Kõivsaar: kaalu langetamine võib tekitada sõltuvust Väike seiklus moosiilmas Tagurpidi intervjuu raudtirtsuga Jüri Kolk: Sünnipäev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jüri Kolk: Sünnipäev

3 min lugemist
Jüri Kolk. FOTO: Sille Annuk

Nädal enne sünnipäeva ilmus mu telefoni ekraanile teade, et tulemas on Jüri Kolk’s birthday. Jah, jama telefon on, ei toeta eesti keelt. Täitsa uskumatu, et selliseid veel leidub ja ostetakse. Mina, loll, ostsin. Ostsin, sest tahtsin täisklaviatuuriga aparaati – iga tähe jaoks oma nupp. Mõtlesin, et nii on mõnus ja mõjus teha märkmeid, panna kirja tähelepanekuid ja ideejupikesi.

Tellijale Tellijale

Vigu on sel telefonil mitu, aga küsimus, miks see mulle mu sünnipäeva nina alla hõõrub, on uus. Tõsiselt, sünnipäevas ei ole midagi erilist. Mis see sünnipäev siis õigupoolest on? Kui väga mulle ka ei meeldi käsitlus ringiratast keerutavast ajast – kevad-suvi-sügis-talv ja nii edasi lõputus kordumises –, on see üksikisiku jaoks ikkagi vaid illusioon. Tema peab varem või hiljem, enamasti varem, teistele ruumi tegema, minema oma isikliku sügisega. Faktil, et meie planeet jõuab päikese suhtes enam-vähem samasse kohta, ei ole suuremat tähtsust. Sünnipäev on nagu jõnksatus, mille karussell igal ringil teeb – kõik röögivad. Alguses ehmatusest, eufoorilisest erutusest ja rõõmust; hiljem juba hirmust. Kui sünnipäevaline enam ei röögi, on midagi valesti läinud: hääl ära või elamiseks vajalik söakus kadunud.

12.08.2016 15.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto