Sisukord
Kultuur
Postimees
10.08.2016
Eesti Vandaalid lasid paisjärve veed jooksma (2) eesti lühiuudised Müstilisel kombel andis järele ka teine sama firma pais (3) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Neljast parvlaevast pooled oktoobriks valmis (4) Noorajakirjanike hüvanguks Nunnad käisid metsas seeni korjamas Esikülg 10. august ERMi uue peahoone avamiseni on poolsada päeva Majandus Neljast parvlaevast pooled oktoobriks valmis (4) Pakosta: hüvitama peab aega, mis kulub lapse kasvatamisele (4) Majanduse lühiuudised Ettevõtlusnõustamisest saab enim kasu see, kel sihid paigas Arvamus Vene psühhiaater: Venemaal köetakse hüsteeriat, et oleme vaenlastest sissepiiratud (8) Siim Kallas: Eesti ja Euroopa vajavad ka ebamugavaid liitlasi (6) Päeva karikatuur Postimees 1895. aastal: kuidas tüdruk Haanjas petta sai (1) Juhtkiri: kas avalik häbi päästab fair play? Anna-Maria Uulma: tolerantne Eesti on üksteise mõistmine, mitte üksteisest ülesõitmine (32) Ene-Margit Tiit: Tartu saatus – olla isoleeritud väikelinn? (4) Mart Raudsaar: miks pole meil normaalset suveniiritööstust? (3) Kultuur Õnne, Helgi! Sport Olümpiablogi: Kuulus Copacabana rand: kui ohtlik see pimedas ujumine olla saab? Postimehe tiim proovis ära! Spordi lühiuudised Allikvee olümpiadebüüdist: andsin endast kõik Mihkel Mardna Phelpsi «imeravist»: see on sajandeid vana võte Minaškinit võib oodata ees kolm maailmameistrit Külm sõda kuumas olümpiabasseinis Tolmoff alustab karjääri viimast võistlust, Must peab leppima ebaõiglusega Kas tuul hakkab sõudjate medalijahis kaarte segama? Novosjolovil jäi lapsepõlveunistus täitmata, uut võimalust ei pruugi tulla Proffidega koos jäid meedikud tulemata Tarbija Arstitudengid eelistavad praktikat suurhaiglas Tartu Finnairi uus Tartu lennuplaan rabab halva üllatusena Polkovniku lesk kamandab nüüd vägesid ilusalongis Ammu kadunud maal jõudis rektori sünniaastapäeva eel koju Vaatlus: kas kuiv seadus on Pirogovi platsil midagi muutnud? (1) Uus ERM: ootus on õhus, ärevust veel mitte Kurtidena esinevad noorsandid määrivad pähe rahvuslippe Külaelanikud võitlevad õlitehaste rajamise vastu (4) Ladvad maha: vana papliallee muutub siiski madalamaks Toomas Lunge: teatris ja bändis tuleb üksteisega arvestada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Õnne, Helgi!

4 min lugemist
Helgi Sallo särab kloostri kasvandiku Denise´ina Hervé operetis «Mam'zelle Nitouche», mis tuli Estonia teatri lavale 1966. aastal - just selles rollis, mustvalgest televiisorist, nägi Anne Veesaar esimest korda Helgi Sallot. FOTO: Rahvusooper Estonia arhiiv

Helgi, kallis, ma igatsen sinu järele! Sul on nii palju etendusi, juubelipidustus, reis tütretütar Retiga, üsna pisuke puhkus Pedassaares ja meil pole lihtsalt mahti kohtuda. Ma olen väga kurb, et ei saa tulla «Viiuldaja katusel» etendusele, millega tähistatakse sinu sünnipäeva. See on 13. augustil ja mul on endal just «Tom Sawyer» Tartus. Ma tean, et sa ei solvu, sest etendus on sulle püha, ja kui ta juba planeeritud on, siis tuleb mängida rõõmuga.

Tellijale Tellijale

Tunnen sinust puudust ja sellepärast kirjutangi. Viimati lobisesime telefonis, aga see pole see, sest me mõlemad arvame alati, et peab maru kiiresti rääkima, et mitte aega raisata. Ei julge võtta ainsatki hetke isegi naermiseks. Seda viimast armastad sa väga ja mulle meeldib sinu naeru kuulda, kuna ta nakkab.

Sinuga lähedane inimene olla on suur saatuse kingitus! Ma olen seda juba rääkinud, aga see tuleb ikka ja jälle meelde – see, kui ma sind mustvalgest televiisorist esimest korda nägin. Elasime perega Valgas ja Tallinna teatrid tundusid hiiglama kauged. Televiisor tõi nad veidi lähemale ja näitas operetti «Mam’zelle Nitouche». Isegi tähed taevas ei aimanud toona, et ühel ilusal päeval, aastakümneid hiljem, helistan ma sulle ja palun sind appi. Nimelt polnud mul viis päeva enne esietendust ühtäkki kaheinimese näitemängus enam partnerit. Ma teadsin, et sina, mitte keegi teine eales, saad mind aidata. Sul on ülikiire mõtlemine, täpne reageerimisvõime, otsustamise julgus ja vastutuse kandmise jaks. Ja imetlusväärne mälu.

09.08.2016 11.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto