Sisukord
Sport
Postimees
10.08.2016
Eesti Vandaalid lasid paisjärve veed jooksma (2) eesti lühiuudised Müstilisel kombel andis järele ka teine sama firma pais (3) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Neljast parvlaevast pooled oktoobriks valmis (4) Noorajakirjanike hüvanguks Nunnad käisid metsas seeni korjamas Esikülg 10. august ERMi uue peahoone avamiseni on poolsada päeva Majandus Neljast parvlaevast pooled oktoobriks valmis (4) Pakosta: hüvitama peab aega, mis kulub lapse kasvatamisele (4) Majanduse lühiuudised Ettevõtlusnõustamisest saab enim kasu see, kel sihid paigas Arvamus Vene psühhiaater: Venemaal köetakse hüsteeriat, et oleme vaenlastest sissepiiratud (8) Siim Kallas: Eesti ja Euroopa vajavad ka ebamugavaid liitlasi (6) Päeva karikatuur Postimees 1895. aastal: kuidas tüdruk Haanjas petta sai (1) Juhtkiri: kas avalik häbi päästab fair play? Anna-Maria Uulma: tolerantne Eesti on üksteise mõistmine, mitte üksteisest ülesõitmine (32) Ene-Margit Tiit: Tartu saatus – olla isoleeritud väikelinn? (4) Mart Raudsaar: miks pole meil normaalset suveniiritööstust? (3) Kultuur Õnne, Helgi! Sport Olümpiablogi: Kuulus Copacabana rand: kui ohtlik see pimedas ujumine olla saab? Postimehe tiim proovis ära! Spordi lühiuudised Allikvee olümpiadebüüdist: andsin endast kõik Mihkel Mardna Phelpsi «imeravist»: see on sajandeid vana võte Minaškinit võib oodata ees kolm maailmameistrit Külm sõda kuumas olümpiabasseinis Tolmoff alustab karjääri viimast võistlust, Must peab leppima ebaõiglusega Kas tuul hakkab sõudjate medalijahis kaarte segama? Novosjolovil jäi lapsepõlveunistus täitmata, uut võimalust ei pruugi tulla Proffidega koos jäid meedikud tulemata Tarbija Arstitudengid eelistavad praktikat suurhaiglas Tartu Finnairi uus Tartu lennuplaan rabab halva üllatusena Polkovniku lesk kamandab nüüd vägesid ilusalongis Ammu kadunud maal jõudis rektori sünniaastapäeva eel koju Vaatlus: kas kuiv seadus on Pirogovi platsil midagi muutnud? (1) Uus ERM: ootus on õhus, ärevust veel mitte Kurtidena esinevad noorsandid määrivad pähe rahvuslippe Külaelanikud võitlevad õlitehaste rajamise vastu (4) Ladvad maha: vana papliallee muutub siiski madalamaks Toomas Lunge: teatris ja bändis tuleb üksteisega arvestada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Olümpiablogi: Kuulus Copacabana rand: kui ohtlik see pimedas ujumine olla saab? Postimehe tiim proovis ära!

1 min lugemist
Copacabana rand päevasel ajal. Taamal olümpiat valvav sõjalaev. FOTO: Mariel Gregor

ESMASPÄEV, 8. AUGUST

Kuulus Copacabana rand: kui ohtlik see pimedas ujumine olla saab? Postimehe tiim proovis ära!

Enne kui Postimehe tiim Riosse suundus, läbisime kodus ka väikese koolituse: Brasiilia suurlinnas elanud kolleeg Liis Kängsepp rääkis, kuidas kohapeal käituda, mida pigem mitte teha ja mida kindlasti mitte teha. Hästi jäi meelde üks hirmujutt: öösel randa ei lähe! Ja öö tähendab seda, kui väljas on pime. Kui kell 5 on pime, siis on öö. Sest pimedas kogunevad rannas kambad ja siis on tõenäosus pussitada saada üsna suur.

Tellijale Tellijale

Mõistagi sai sel teemal rohkelt nalja tehtud, à la: kui kohal oleme, siis kindlasti läheme! (aga tegelikult kindlasti mitte). Kui aus olla, siis enne siia jõudmist valitses teadmatus, mida sellelt vastuoluliselt linnalt oodata. Kõik need lugematud videod siinsetest nahaalsetest ja julmadest röövlitest, «mõrvalinna» tiitel ja muud hirmujutud.

Nüüd saan öelda, et öine ujumine on tehtud. Paarimeetristes lainetes käisid hullamas ka kolleeg Madis Kalvet ja fotograaf Tairo Lutter. Nuga ei saanud keegi ja oli väga mõnus. Tegelikult tundub Copacabana rand vähemalt praegu üsna turvaline paik: kuigi siin on hetkel talv, on rannas soojematel päevadel väga palju rahvast ja suur melu (kuumematel päevadel on termomeeter näidanud kõvasti üle 30 kraadi). Kuigi pimedaks läheb juba viie-kuue paiku, hoiavad hiigelsuured valgustid ranna liivaala üsna nähtavana. Ka pole ükski kahtlane tüüp sealkandis tülitama tulnud.

09.08.2016 11.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto