Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Olümpiablogi: Kuulus Copacabana rand: kui ohtlik see pimedas ujumine olla saab? Postimehe tiim proovis ära!

Copacabana rand päevasel ajal. Taamal olümpiat valvav sõjalaev. FOTO: Mariel Gregor

ESMASPÄEV, 8. AUGUST

Kuulus Copacabana rand: kui ohtlik see pimedas ujumine olla saab? Postimehe tiim proovis ära!

Enne kui Postimehe tiim Riosse suundus, läbisime kodus ka väikese koolituse: Brasiilia suurlinnas elanud kolleeg Liis Kängsepp rääkis, kuidas kohapeal käituda, mida pigem mitte teha ja mida kindlasti mitte teha. Hästi jäi meelde üks hirmujutt: öösel randa ei lähe! Ja öö tähendab seda, kui väljas on pime. Kui kell 5 on pime, siis on öö. Sest pimedas kogunevad rannas kambad ja siis on tõenäosus pussitada saada üsna suur.

Tellijale Tellijale

Mõistagi sai sel teemal rohkelt nalja tehtud, à la: kui kohal oleme, siis kindlasti läheme! (aga tegelikult kindlasti mitte). Kui aus olla, siis enne siia jõudmist valitses teadmatus, mida sellelt vastuoluliselt linnalt oodata. Kõik need lugematud videod siinsetest nahaalsetest ja julmadest röövlitest, «mõrvalinna» tiitel ja muud hirmujutud.

Nüüd saan öelda, et öine ujumine on tehtud. Paarimeetristes lainetes käisid hullamas ka kolleeg Madis Kalvet ja fotograaf Tairo Lutter. Nuga ei saanud keegi ja oli väga mõnus. Tegelikult tundub Copacabana rand vähemalt praegu üsna turvaline paik: kuigi siin on hetkel talv, on rannas soojematel päevadel väga palju rahvast ja suur melu (kuumematel päevadel on termomeeter näidanud kõvasti üle 30 kraadi). Kuigi pimedaks läheb juba viie-kuue paiku, hoiavad hiigelsuured valgustid ranna liivaala üsna nähtavana. Ka pole ükski kahtlane tüüp sealkandis tülitama tulnud.

09.08.2016 11.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto