R, 27.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ERMi uue peahoone avamiseni on poolsada päeva

Jaan Olmaru
, reporter
ERMi uue peahoone avamiseni on poolsada päeva
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ühes püsinäituste saalis käib hiiglaslike keelekatelde ehitus, mille eesmärk on näidata Eesti keele ja murrete arengut läbi ajaloo.
Ühes püsinäituste saalis käib hiiglaslike keelekatelde ehitus, mille eesmärk on näidata Eesti keele ja murrete arengut läbi ajaloo. Foto: Margus Ansu

«Meil on tuhandeid detaile ja ainult sadu probleeme,» kirjeldab Eesti Rahva Muusemi direktor Tõnis Lukas olukorda Raadile rajatavas uues peahoones, mille piduliku avamiseni jääb veel 50 päeva.

Umbes samasuguses sõnastuses on Lukas iseloomustanud ERMi uue maja valmimist kõik need neli aastat, mis on kulunud taasiseseisvunud Eesti suurima kultuurihoone rajamiseks. Nüüd, laias laastus poolteist kuud enne kauaoodatud sündmust, paistab Lukas endiselt rahulik. Samas tunnistas ta, et tähtsa päeva lähenemise ärevust ja tunnet on aina rohkem ja rohkem tunda.

«Õhus on suur ootus, aga samas lõppes meil just praegu juhatuse koosolek ja võib öelda, et see toimus tavalises töörutiinis. Loomulikult on küsimusi, et kas jõuame valmis, aga mingit ekstra ärevust ei ole ma veel märganud. Toimub rõõmsa elevusega rutiinne tegevus,» rääkis Lukas ja kinnitas, et tal ei ole aina kiiremini läheneva avamispäeva ees suurt hirmu.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Arvamus
Kultuur
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles