Sisukord
Sport
Tänane leht
10.08.2016
Eesti Vandaalid lasid paisjärve veed jooksma (2) eesti lühiuudised Müstilisel kombel andis järele ka teine sama firma pais (3) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Neljast parvlaevast pooled oktoobriks valmis (4) Noorajakirjanike hüvanguks Nunnad käisid metsas seeni korjamas Esikülg 10. august ERMi uue peahoone avamiseni on poolsada päeva Majandus Neljast parvlaevast pooled oktoobriks valmis (4) Pakosta: hüvitama peab aega, mis kulub lapse kasvatamisele (4) Majanduse lühiuudised Ettevõtlusnõustamisest saab enim kasu see, kel sihid paigas Arvamus Vene psühhiaater: Venemaal köetakse hüsteeriat, et oleme vaenlastest sissepiiratud (8) Siim Kallas: Eesti ja Euroopa vajavad ka ebamugavaid liitlasi (6) Päeva karikatuur Postimees 1895. aastal: kuidas tüdruk Haanjas petta sai (1) Juhtkiri: kas avalik häbi päästab fair play? Anna-Maria Uulma: tolerantne Eesti on üksteise mõistmine, mitte üksteisest ülesõitmine (32) Ene-Margit Tiit: Tartu saatus – olla isoleeritud väikelinn? (4) Mart Raudsaar: miks pole meil normaalset suveniiritööstust? (3) Kultuur Õnne, Helgi! Sport Olümpiablogi: Kuulus Copacabana rand: kui ohtlik see pimedas ujumine olla saab? Postimehe tiim proovis ära! Spordi lühiuudised Allikvee olümpiadebüüdist: andsin endast kõik Mihkel Mardna Phelpsi «imeravist»: see on sajandeid vana võte Minaškinit võib oodata ees kolm maailmameistrit Külm sõda kuumas olümpiabasseinis Tolmoff alustab karjääri viimast võistlust, Must peab leppima ebaõiglusega Kas tuul hakkab sõudjate medalijahis kaarte segama? Novosjolovil jäi lapsepõlveunistus täitmata, uut võimalust ei pruugi tulla Proffidega koos jäid meedikud tulemata Tarbija Arstitudengid eelistavad praktikat suurhaiglas Tartu Finnairi uus Tartu lennuplaan rabab halva üllatusena Polkovniku lesk kamandab nüüd vägesid ilusalongis Ammu kadunud maal jõudis rektori sünniaastapäeva eel koju Vaatlus: kas kuiv seadus on Pirogovi platsil midagi muutnud? (1) Uus ERM: ootus on õhus, ärevust veel mitte Kurtidena esinevad noorsandid määrivad pähe rahvuslippe Külaelanikud võitlevad õlitehaste rajamise vastu (4) Ladvad maha: vana papliallee muutub siiski madalamaks Toomas Lunge: teatris ja bändis tuleb üksteisega arvestada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Külm sõda kuumas olümpiabasseinis

3 min lugemist
Julia Jefimova olümpiamängude hõbemedaliga FOTO: SCANPIX

Külm sõda on tagasi. Mitte ainult poliitikute tasemel, vaid ka spordis. USA – Venemaa, kogu muu maailm – Venemaa. Vilekoor, vihased ja mõnitavad repliigid, süüdistused ja paljutähenduslikud pilgud, pisarad ja enda ülemvõimu demonstreerimine. Kõik nii, nagu oli seitsmekümnendatel ja kaheksakümnendatel. Täpselt nii nagu praegu Rio olümpiamängude ujumisbasseinis. 

Tellijale Tellijale

Ilmselt ei tahaks ükski sportlane olla Venemaa ujuja Julia Jefimova nahas. Esmaspäeva hilisõhtul riputati talle kaela Rio olümpia 100 m rinnuliujumise hõbemedal, kuid selleni jõudmiseks pidi ta taluma esmalt teadmatust, seejärel aga pealtvaatajate ja konkurentide hukkamõistu. Pole siis ime, et pärast finaalujumist elas ta oma emotsioonid välja pikki minuteid pisaraid valades.

Juba Rio olümpia 100 m rinnuliujumise eelvõistluse ajal saatis Jefimova areenile ilmumist vilekoor. Sama kordus poolfinaalis, lisaks lubasid endale tema aadressil sapiseid märkusi ka mõned konkurendid. Ameeriklanna Lilly Kingi ajas eriti pöördesse Jefimova näpuvibutus pärast oma poolfinaali võitu ning ta ei jätnud seda ka enda teada. 

09.08.2016 11.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto