Sisukord
Uudised
Tänane leht
10.08.2016
Eesti Vandaalid lasid paisjärve veed jooksma (2) eesti lühiuudised Müstilisel kombel andis järele ka teine sama firma pais (3) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Neljast parvlaevast pooled oktoobriks valmis (4) Noorajakirjanike hüvanguks Nunnad käisid metsas seeni korjamas Esikülg 10. august ERMi uue peahoone avamiseni on poolsada päeva Majandus Neljast parvlaevast pooled oktoobriks valmis (4) Pakosta: hüvitama peab aega, mis kulub lapse kasvatamisele (4) Majanduse lühiuudised Ettevõtlusnõustamisest saab enim kasu see, kel sihid paigas Arvamus Vene psühhiaater: Venemaal köetakse hüsteeriat, et oleme vaenlastest sissepiiratud (8) Siim Kallas: Eesti ja Euroopa vajavad ka ebamugavaid liitlasi (6) Päeva karikatuur Postimees 1895. aastal: kuidas tüdruk Haanjas petta sai (1) Juhtkiri: kas avalik häbi päästab fair play? Anna-Maria Uulma: tolerantne Eesti on üksteise mõistmine, mitte üksteisest ülesõitmine (32) Ene-Margit Tiit: Tartu saatus – olla isoleeritud väikelinn? (4) Mart Raudsaar: miks pole meil normaalset suveniiritööstust? (3) Kultuur Õnne, Helgi! Sport Olümpiablogi: Kuulus Copacabana rand: kui ohtlik see pimedas ujumine olla saab? Postimehe tiim proovis ära! Spordi lühiuudised Allikvee olümpiadebüüdist: andsin endast kõik Mihkel Mardna Phelpsi «imeravist»: see on sajandeid vana võte Minaškinit võib oodata ees kolm maailmameistrit Külm sõda kuumas olümpiabasseinis Tolmoff alustab karjääri viimast võistlust, Must peab leppima ebaõiglusega Kas tuul hakkab sõudjate medalijahis kaarte segama? Novosjolovil jäi lapsepõlveunistus täitmata, uut võimalust ei pruugi tulla Proffidega koos jäid meedikud tulemata Tarbija Arstitudengid eelistavad praktikat suurhaiglas Tartu Finnairi uus Tartu lennuplaan rabab halva üllatusena Polkovniku lesk kamandab nüüd vägesid ilusalongis Ammu kadunud maal jõudis rektori sünniaastapäeva eel koju Vaatlus: kas kuiv seadus on Pirogovi platsil midagi muutnud? (1) Uus ERM: ootus on õhus, ärevust veel mitte Kurtidena esinevad noorsandid määrivad pähe rahvuslippe Külaelanikud võitlevad õlitehaste rajamise vastu (4) Ladvad maha: vana papliallee muutub siiski madalamaks Toomas Lunge: teatris ja bändis tuleb üksteisega arvestada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kurtidena esinevad noorsandid määrivad pähe rahvuslippe

2 min lugemist
Sellise tekstiga paberilipiku koos väikese rahvuslipuga annavad noormehed neile, kes koputuse peale avavad oma auto-akna. FOTO: TPM

Tõmmut verd kaunitarid, kes tartlastele roose kingivad ja lillede eest väidetavalt heategevuseks annetust küsivad, on saanud linnapildis juba tavaliseks. On ette tulnud sedagi, et rahaküsija esitleb end mõne puuetega inimeste organisatsiooni esindajana, ehkki organisatsioon ise pole mingit kampaaniat korraldanud. Üsna uus nähtus on aga autode akendele koputamine ning rahvuslippude «müümine».

Tellijale Tellijale

Viimasel nädalal on mitmed tartlased puutunud kokku eksootilise välimusega noormeestega, kes koputavad punase fooritule taga peatunud autode akendele, ulatavad autosse puidust pulga, mille külge on kleebitud Eesti rahvuslipp, ning osutavad oma kõrvadele, mis on väidetavalt kurdid.

Koos lipuga antakse sohvrile vigases eesti keeles trükitud visiitkaardisuurune silt, kus on kirjas, et «ost» maksab kolm eurot. Kõik see käib väga kiiresti, sest peagi süttib fooris roheline tuli ning autojuht tahab edasi sõita . Et lühikeses tekstis rõhutakse ka rahvustunnetele, võib selline kiiret reageerimist nõudev olukord jätta sohvri abitusse olukorda.

09.08.2016 11.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto