Sisukord
Arhiiv
Tänane leht
11.08.2016
Eesti Muuseumihoone asemele tulevad villad (2) Mälumäng Põhiteemad on peagi selged (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Üha enam Eesti elanikke ostab endale auto Venemaalt Tagakülg Lähiöödel näeb selge taeva korral tihedat tähesadu Eesti lühiuudised Luksusautode omanikke vaimustas Rõivasega kohtumine (1) Tuulikutega võidelnud lastearst: oma kodu nimel teed sa väga palju (11) Meremuuseum eksponeerib viikingite aardeid Majandus Kontaktivaba poodlemise ajastu on nüüd tõesti käes (6) Eesti puidutootjad pürivad Mehhiko turule (1) Uuring: eakad ei säästa, sest ei näe sellest kasu Välismaa Süürlane kaotas rünnakute järel praktikakoha Saksamaa karmistab terroritõrjet (1) Gotland remilitariseeritakse keskkonnakaitsjate kiuste Peterburis vandaalitsevad kommunistid Mannerheimi mälestusmärgi kallal Arvamus Millega püüaks Eesti investorit? (3) Indrek Kuus: kumb Kalevipoeg on hullem – kas Kreutzwaldi kloonitud või Kangro planeeritav? (5) Postimees 1937. aastal: Eesti tööstus näitab taset Avo-Rein Tereping: rahvastiku kahanemine, meie suurim probleem (21) Päeva karikatuur Juhtkiri: kalduvus ja võimekus Evelyn Kaldoja: Pokemon ei vaja kirikut Sport Olümpiamängude suur lemmik: südamlik hiinlanna ei teadnud, et ta medali võitis Olümpiablogi: Elu favela’s: Postimehe fotograafi kiired jalad päästsid keretäiest Tänapäeva rekordid on ajalugu, Phelps ületab nüüd antiikrekordeid Kanteri viimased treeningud koosnevad peamiselt videote uurimisest Teine katse! Kas tuul lubab sõudjad medalijahile? Eesti vehklemisnaiste elu suurim võimalus Tulistamine, pomm ja 1000 spiooni – olümpia nagu USA märulifilmis Peep Pahv: sportlane pole hullem kui retsidivist (3) Peeter Olesk: koht esikümnes oleks ideaalne Tarbija Küttepuud tasub varakult osta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tulistamine, pomm ja 1000 spiooni – olümpia nagu USA märulifilmis

4 min lugemist
Meedia bussis viibinud ajakirjanik pildistas hetke, mil kolleegid kuulide eest bussi põrandale viskuvad. FOTO: SCANPIX

Üheks maailma ohtlikemaks linnaks tituleeritud Rio de Janeiros ringi liikudes võib kohati tunduda, et oled sattunud USA märulifilmi: olümpia ajaks on linna turvama toodud 85 000 sõdurit ja politseinikku, lisaks patrullivad Rio lahes sõjalaevad ja võistluspaikade kohal tiirutavad kopterid. Suurvõistlustel on sõdureid ennegi abiks olnud, ent Rios on nad kohal väga suurte jõududega (poole rohkem kui Londoni mängudel – M. G.), ja põhjusega.

Tellijale Tellijale

Üht-teist on juba ka juhtunud. Viimane sündmus juhtus teisipäeva öösel, mil ajakirjanikke võistlusareenilt pressikeskusse vedanud bussi pihta avati tuli. Politsei ütles oma avalduses küll, et «pole kindel, kas see oli tulistamine või loopis keegi bussi akendesse kive».

Bussis viibinud endine USA õhuväe kapten Sherryl Michaelson (kes nüüd kirjutab korvpallist -toim.) kinnitas aga Reutersile, et kahtlust juhtunu osas ei jäänud. «Meid tulistati, oli kuulda laske. Ma tean, kuidas tulistamine kostab. Viskusin kiiresti põrandale ja karjusin bussis olevatele inimestele: meid tulistatakse, visake pikali,» sõnas ta. Kaks inimest sai akende purunemisel klaasikiludest kergeid vigastusi.

Samal õhtul korraldasid röövlid sihiliku autoavarii, mispeale tungiti Montenegro olümpiakomiteele kuulunud autosse ning võeti relvaga ähvardades neilt ära nii isiklikud esemed kui ka sõiduvahend. Keegi vigastada ei saanud. Seoses juhtumiga saatis Montenegro välisminister Brasiilia ametikaaslastele protestinoodi.

10.08.2016 12.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto