Sisukord
Majandus
Postimees
11.08.2016
Eesti Muuseumihoone asemele tulevad villad (2) Mälumäng Põhiteemad on peagi selged (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Üha enam Eesti elanikke ostab endale auto Venemaalt Tagakülg Lähiöödel näeb selge taeva korral tihedat tähesadu Eesti lühiuudised Luksusautode omanikke vaimustas Rõivasega kohtumine (1) Tuulikutega võidelnud lastearst: oma kodu nimel teed sa väga palju (11) Meremuuseum eksponeerib viikingite aardeid Majandus Kontaktivaba poodlemise ajastu on nüüd tõesti käes (6) Eesti puidutootjad pürivad Mehhiko turule (1) Uuring: eakad ei säästa, sest ei näe sellest kasu Välismaa Süürlane kaotas rünnakute järel praktikakoha Saksamaa karmistab terroritõrjet (1) Gotland remilitariseeritakse keskkonnakaitsjate kiuste Peterburis vandaalitsevad kommunistid Mannerheimi mälestusmärgi kallal Arvamus Millega püüaks Eesti investorit? (3) Indrek Kuus: kumb Kalevipoeg on hullem – kas Kreutzwaldi kloonitud või Kangro planeeritav? (5) Postimees 1937. aastal: Eesti tööstus näitab taset Avo-Rein Tereping: rahvastiku kahanemine, meie suurim probleem (21) Päeva karikatuur Juhtkiri: kalduvus ja võimekus Evelyn Kaldoja: Pokemon ei vaja kirikut Sport Olümpiamängude suur lemmik: südamlik hiinlanna ei teadnud, et ta medali võitis Olümpiablogi: Elu favela’s: Postimehe fotograafi kiired jalad päästsid keretäiest Tänapäeva rekordid on ajalugu, Phelps ületab nüüd antiikrekordeid Kanteri viimased treeningud koosnevad peamiselt videote uurimisest Teine katse! Kas tuul lubab sõudjad medalijahile? Eesti vehklemisnaiste elu suurim võimalus Tulistamine, pomm ja 1000 spiooni – olümpia nagu USA märulifilmis Peep Pahv: sportlane pole hullem kui retsidivist (3) Peeter Olesk: koht esikümnes oleks ideaalne Tarbija Küttepuud tasub varakult osta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uuring: eakad ei säästa, sest ei näe sellest kasu

3 min lugemist
  • Eakas eestlane paneb pensionist kõrvale maksimaalselt 37 eurot kuus.
  • Enamustel kulub säästetud raha aga kohe igäpäevasteks kulutusteks ära.
  • Eestlane tuleb sissetuleku kaotusel kogutud säästudega toime vaid kuu aega.
FOTO: Pm

Kolmandik eakatest ei suuda oma igakuiste sissetulekute kõrvalt säästa, kuid isegi need, kellel jääb raha üle, panevad seda kõrvale igapäevaste kulude katteks, selgus Turu-uuringute ASi küsitlusest.

Tellijale Tellijale

Vanemaealistest inimestest ligi pooled suudavad hinnanguliselt talletada maksimaalselt kuni 37 eurot kuus, mis tähendab kümnendikku igakuisest sissetulekust ehk keskmise pensioni suurusest. Eakaid inimesi mõjutab säästmisotsuse tegemisel see, et intressid on madalad ja nad saavad sellest vähe kasu.

«Uuringust on näha, et paljudel eakatel ei õnnestu säästa, sest sissetulekud pole suured ning säästmine väikse sissetuleku kõrvalt on keeruline. Igapäevaste kulude katteks kulub raha tihti ära ka siis, kui inimene isegi koostab eelarve,» ütles uuringu tellinud Inbanki juhataja Jan Andresoo. «Arvestatav hulk eakaid – 14 protsenti – hoiab aga sääste veel kodus sularahana, mis pole kindlasti kõige turvalisem ega ka mõttekam viis vaba raha hoidmiseks. Isegi kui säästetud summa on väike, aga inimene ei plaani seda lähitulevikus kasutada, tasuks raha kindlasse kohta kasvama panna.»

10.08.2016 12.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto