Uuring: eakad ei säästa, sest ei näe sellest kasu

FOTO: Pm

Kolmandik eakatest ei suuda oma igakuiste sissetulekute kõrvalt säästa, kuid isegi need, kellel jääb raha üle, panevad seda kõrvale igapäevaste kulude katteks, selgus Turu-uuringute ASi küsitlusest.

Tellijale Tellijale

Vanemaealistest inimestest ligi pooled suudavad hinnanguliselt talletada maksimaalselt kuni 37 eurot kuus, mis tähendab kümnendikku igakuisest sissetulekust ehk keskmise pensioni suurusest. Eakaid inimesi mõjutab säästmisotsuse tegemisel see, et intressid on madalad ja nad saavad sellest vähe kasu.

«Uuringust on näha, et paljudel eakatel ei õnnestu säästa, sest sissetulekud pole suured ning säästmine väikse sissetuleku kõrvalt on keeruline. Igapäevaste kulude katteks kulub raha tihti ära ka siis, kui inimene isegi koostab eelarve,» ütles uuringu tellinud Inbanki juhataja Jan Andresoo. «Arvestatav hulk eakaid – 14 protsenti – hoiab aga sääste veel kodus sularahana, mis pole kindlasti kõige turvalisem ega ka mõttekam viis vaba raha hoidmiseks. Isegi kui säästetud summa on väike, aga inimene ei plaani seda lähitulevikus kasutada, tasuks raha kindlasse kohta kasvama panna.»

10.08.2016 12.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto