Sisukord
Arhiiv
Postimees
11.08.2016
Eesti Muuseumihoone asemele tulevad villad (2) Mälumäng Põhiteemad on peagi selged (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Üha enam Eesti elanikke ostab endale auto Venemaalt Tagakülg Lähiöödel näeb selge taeva korral tihedat tähesadu Eesti lühiuudised Luksusautode omanikke vaimustas Rõivasega kohtumine (1) Tuulikutega võidelnud lastearst: oma kodu nimel teed sa väga palju (11) Meremuuseum eksponeerib viikingite aardeid Majandus Kontaktivaba poodlemise ajastu on nüüd tõesti käes (6) Eesti puidutootjad pürivad Mehhiko turule (1) Uuring: eakad ei säästa, sest ei näe sellest kasu Välismaa Süürlane kaotas rünnakute järel praktikakoha Saksamaa karmistab terroritõrjet (1) Gotland remilitariseeritakse keskkonnakaitsjate kiuste Peterburis vandaalitsevad kommunistid Mannerheimi mälestusmärgi kallal Arvamus Millega püüaks Eesti investorit? (3) Indrek Kuus: kumb Kalevipoeg on hullem – kas Kreutzwaldi kloonitud või Kangro planeeritav? (5) Postimees 1937. aastal: Eesti tööstus näitab taset Avo-Rein Tereping: rahvastiku kahanemine, meie suurim probleem (21) Päeva karikatuur Juhtkiri: kalduvus ja võimekus Evelyn Kaldoja: Pokemon ei vaja kirikut Sport Olümpiamängude suur lemmik: südamlik hiinlanna ei teadnud, et ta medali võitis Olümpiablogi: Elu favela’s: Postimehe fotograafi kiired jalad päästsid keretäiest Tänapäeva rekordid on ajalugu, Phelps ületab nüüd antiikrekordeid Kanteri viimased treeningud koosnevad peamiselt videote uurimisest Teine katse! Kas tuul lubab sõudjad medalijahile? Eesti vehklemisnaiste elu suurim võimalus Tulistamine, pomm ja 1000 spiooni – olümpia nagu USA märulifilmis Peep Pahv: sportlane pole hullem kui retsidivist (3) Peeter Olesk: koht esikümnes oleks ideaalne Tarbija Küttepuud tasub varakult osta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teine katse! Kas tuul lubab sõudjad medalijahile?

3 min lugemist
Sõudjate võistluspaigas Rios valitsesid eile sportimiseks sobimatud olud. FOTO: Tairo Lutter

Talvise Rio ilm on sama heitlik nagu tänavune Eestisuvi ehk ilmaprognoosid muutuvad pidevalt ja suures ulatuses. Paljudel suveolümpia aladel pole ilmast sooja ega külma, kuid sõudjad peavad lootma taevataadi armulikkusele. Eilse paarisaerulise neljapaadi finaali ajaks lubati eri päevadel küllaltki erinevaid olusid, kuid lõpuks oli senise olümpia kõige kehvem ilm ja sõudjad veele ei saanudki. Seega üritatakse täna uuesti, kuid taas on õhus küsimus, kas võistluspaigas valitsevad olud lubavad startida või mitte.

Tellijale Tellijale

Nagu sportlased ikka olid ka Eesti neljapaadimehed Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo kehvadele oludele vaatamata eile stardivalmis, vaim oli olümpiafinaaliks valmis seatud. «Hommikul oli tunne hea, äratus oli juba 6.20,» kirjeldas Taimsoo eilse päeva algust. «Hommikul ärkasin mõttega, et tuleb hea päev olümpiafinaaliga.»

Samal ajal kui Taimsoo, Endrekson, Raja ja Jämsä tegid olümpiakülas viimaseid ettevalmistusi ja olid juba valmis võistluspaiga poole teele asuma, inspekteerisid peatreener Matti Killing ja varumees Sten-Erik Anderson Rodrigo de Freitase laguunil võistlusolusid. Esmalt tuligi teade, et start on tugeva tuule tõttu edasi lükatud, kuid peagi tühistati kogu võistluspäev. «Edasilükkamise uudis tuli täpselt üks minut enne bussi väljumist olümpiakülast,» rääkis Taimsoo. Õnneks polnud veel sukeldutud Rio liiklusesse ning saadi jääda ööbimispaika.

Edasi tuli paika panna päevaplaan ja võistluse asemel pidi keskenduma hoopis tõsiasjale, et start on kavas täna Eesti aja järgi kell 16.12. «Kõigepealt tuli maha rahuneda, et sisemine võistluspinge väsitama ei hakkaks,» selgitas Taimsoo.

Ilmateade ei luba ka tänaseks esialgu midagi rõõmustavat, kuid sealt edasi peaks ilm päev-päevalt paranema. Samas ei saa ka selle ennustuse peale mürki võtta, sest laupäevase eelsõidu järel oli sõudjatel info, et kolmapäeval on sõudmiseks ideaalsed tingimused.

10.08.2016 12.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto