Sisukord
Arhiiv
Tänane leht
11.08.2016
Eesti Muuseumihoone asemele tulevad villad (2) Mälumäng Põhiteemad on peagi selged (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Üha enam Eesti elanikke ostab endale auto Venemaalt Tagakülg Lähiöödel näeb selge taeva korral tihedat tähesadu Eesti lühiuudised Luksusautode omanikke vaimustas Rõivasega kohtumine (1) Tuulikutega võidelnud lastearst: oma kodu nimel teed sa väga palju (11) Meremuuseum eksponeerib viikingite aardeid Majandus Kontaktivaba poodlemise ajastu on nüüd tõesti käes (6) Eesti puidutootjad pürivad Mehhiko turule (1) Uuring: eakad ei säästa, sest ei näe sellest kasu Välismaa Süürlane kaotas rünnakute järel praktikakoha Saksamaa karmistab terroritõrjet (1) Gotland remilitariseeritakse keskkonnakaitsjate kiuste Peterburis vandaalitsevad kommunistid Mannerheimi mälestusmärgi kallal Arvamus Millega püüaks Eesti investorit? (3) Indrek Kuus: kumb Kalevipoeg on hullem – kas Kreutzwaldi kloonitud või Kangro planeeritav? (5) Postimees 1937. aastal: Eesti tööstus näitab taset Avo-Rein Tereping: rahvastiku kahanemine, meie suurim probleem (21) Päeva karikatuur Juhtkiri: kalduvus ja võimekus Evelyn Kaldoja: Pokemon ei vaja kirikut Sport Olümpiamängude suur lemmik: südamlik hiinlanna ei teadnud, et ta medali võitis Olümpiablogi: Elu favela’s: Postimehe fotograafi kiired jalad päästsid keretäiest Tänapäeva rekordid on ajalugu, Phelps ületab nüüd antiikrekordeid Kanteri viimased treeningud koosnevad peamiselt videote uurimisest Teine katse! Kas tuul lubab sõudjad medalijahile? Eesti vehklemisnaiste elu suurim võimalus Tulistamine, pomm ja 1000 spiooni – olümpia nagu USA märulifilmis Peep Pahv: sportlane pole hullem kui retsidivist (3) Peeter Olesk: koht esikümnes oleks ideaalne Tarbija Küttepuud tasub varakult osta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tänapäeva rekordid on ajalugu, Phelps ületab nüüd antiikrekordeid

2 min lugemist
Michael Phelpsile (vasakul) elavad Rios kaasa kihlatu Nicole Johnson (paremal) ja poeg Boomer. FOTO: SCANPIX

RIO OLÜMPIA. 2000. aasta Sydney mängudel 15-aastase poisina 200 m liblikujumises 5. koha saavutanud Michael Phelps on seejärel olümpiamängudelt kogunud kulda ja karda ning kirjutanud oma nime ajalooraamatutesse. Kui Phelps on juba pikka aega olnud läbi aegade kõige edukam olümpialane, siis teisipäeva õhtul võidetud kuldmedaliga 200 m liblikujumises tõuseb ta ka antiikolümpiamängude suurima sangari kõrvale.

Tellijale Tellijale

Teisipäeval krooniti Phelps ka 4 x 200 m teateujumises olümpiavõitjaks, nüüd on tema arvel müstilised 21 olümpiakulda ja kokku 25 medalit. Loomulikult on mõlemad arvud rekordilised, kuid paljutähenduslik oli just 200 m liblikujumises saavutatud esikoht – nüüd on tal 12 individuaalset olümpiakulda. Viimati nimetatud arvuni jõudis ka antiikolümpiamängude suurim sangar Leonidas Rhodes, seda aga koguni 2168 aastat tagasi. Antiikmängudel võistelnud Rhodes oli suurepärane sprinter, keda on peetud isegi läbi aegade parimaks. Kui tema 12 antiikolümpiamängude individuaalalade kuldmedalit on ajalooannaalidesse talletatud, siis kahjuks pole säilinud tema võistlustulemusi.

Tänapäeva naastes saame loomulikult kuulda imelugusid praegusest suurimast staarist. Karjääri jooksul väljaspool võistlusi igasugustesse sekeldustesse sattunud Phelps on Rios justkui uus mees ja tema motivatsioon olevat suurem kui kunagi varem.

10.08.2016 12.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto