Sisukord
Eesti
Postimees
11.08.2016
Eesti Muuseumihoone asemele tulevad villad (2) Mälumäng Põhiteemad on peagi selged (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Üha enam Eesti elanikke ostab endale auto Venemaalt Tagakülg Lähiöödel näeb selge taeva korral tihedat tähesadu Eesti lühiuudised Luksusautode omanikke vaimustas Rõivasega kohtumine (1) Tuulikutega võidelnud lastearst: oma kodu nimel teed sa väga palju (11) Meremuuseum eksponeerib viikingite aardeid Majandus Kontaktivaba poodlemise ajastu on nüüd tõesti käes (6) Eesti puidutootjad pürivad Mehhiko turule (1) Uuring: eakad ei säästa, sest ei näe sellest kasu Välismaa Süürlane kaotas rünnakute järel praktikakoha Saksamaa karmistab terroritõrjet (1) Gotland remilitariseeritakse keskkonnakaitsjate kiuste Peterburis vandaalitsevad kommunistid Mannerheimi mälestusmärgi kallal Arvamus Millega püüaks Eesti investorit? (3) Indrek Kuus: kumb Kalevipoeg on hullem – kas Kreutzwaldi kloonitud või Kangro planeeritav? (5) Postimees 1937. aastal: Eesti tööstus näitab taset Avo-Rein Tereping: rahvastiku kahanemine, meie suurim probleem (21) Päeva karikatuur Juhtkiri: kalduvus ja võimekus Evelyn Kaldoja: Pokemon ei vaja kirikut Sport Olümpiamängude suur lemmik: südamlik hiinlanna ei teadnud, et ta medali võitis Olümpiablogi: Elu favela’s: Postimehe fotograafi kiired jalad päästsid keretäiest Tänapäeva rekordid on ajalugu, Phelps ületab nüüd antiikrekordeid Kanteri viimased treeningud koosnevad peamiselt videote uurimisest Teine katse! Kas tuul lubab sõudjad medalijahile? Eesti vehklemisnaiste elu suurim võimalus Tulistamine, pomm ja 1000 spiooni – olümpia nagu USA märulifilmis Peep Pahv: sportlane pole hullem kui retsidivist (3) Peeter Olesk: koht esikümnes oleks ideaalne Tarbija Küttepuud tasub varakult osta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Meremuuseum eksponeerib viikingite aardeid

1 min lugemist
FOTO: Mihkel Maripuu

Eesti Meremuuseumi filiaalis Lennusadamas avatakse laupäeval maailmakuulus näitus «Viikingid: elu legendide taga», mis on seni rännanud nii Euroopas kui ka Ameerikas ja mida on külastanud umbes 1,7 miljonit inimest.

Tellijale Tellijale

Rootsi Ajaloomuuseumi koostatud näitus 550 eksponaadiga viib külastaja rikkalikku, põnevasse viikingiaegsesse maailma.

Ajaloomuuseumi kultuuriosakonna juhi Kent Anderssoni sõnul on tegemist unikaalse näitusega: «Eksponaadid räägivad külastajatele lugu viikingitest nii realistlikult kui võimalik. Oleme algupärasena säilitanud tekstiili, hõbeehteid ja kaunilt nikerdatud mõõku. Tahame murda väärarusaamu viikingitest ja näidata kogu tolleaja eluolu põnevate laevade, relvade, ehete ja riiete kaudu. Näitus kummutab arvamuse, et viikingid olid üksnes suurepärased maadeavastajad, laevaehitajad ja jõhkrad sõjamehed.»

10.08.2016 12.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto