Sisukord
Arhiiv
Tänane leht
11.08.2016
Eesti Muuseumihoone asemele tulevad villad (2) Mälumäng Põhiteemad on peagi selged (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Üha enam Eesti elanikke ostab endale auto Venemaalt Tagakülg Lähiöödel näeb selge taeva korral tihedat tähesadu Eesti lühiuudised Luksusautode omanikke vaimustas Rõivasega kohtumine (1) Tuulikutega võidelnud lastearst: oma kodu nimel teed sa väga palju (11) Meremuuseum eksponeerib viikingite aardeid Majandus Kontaktivaba poodlemise ajastu on nüüd tõesti käes (6) Eesti puidutootjad pürivad Mehhiko turule (1) Uuring: eakad ei säästa, sest ei näe sellest kasu Välismaa Süürlane kaotas rünnakute järel praktikakoha Saksamaa karmistab terroritõrjet (1) Gotland remilitariseeritakse keskkonnakaitsjate kiuste Peterburis vandaalitsevad kommunistid Mannerheimi mälestusmärgi kallal Arvamus Millega püüaks Eesti investorit? (3) Indrek Kuus: kumb Kalevipoeg on hullem – kas Kreutzwaldi kloonitud või Kangro planeeritav? (5) Postimees 1937. aastal: Eesti tööstus näitab taset Avo-Rein Tereping: rahvastiku kahanemine, meie suurim probleem (21) Päeva karikatuur Juhtkiri: kalduvus ja võimekus Evelyn Kaldoja: Pokemon ei vaja kirikut Sport Olümpiamängude suur lemmik: südamlik hiinlanna ei teadnud, et ta medali võitis Olümpiablogi: Elu favela’s: Postimehe fotograafi kiired jalad päästsid keretäiest Tänapäeva rekordid on ajalugu, Phelps ületab nüüd antiikrekordeid Kanteri viimased treeningud koosnevad peamiselt videote uurimisest Teine katse! Kas tuul lubab sõudjad medalijahile? Eesti vehklemisnaiste elu suurim võimalus Tulistamine, pomm ja 1000 spiooni – olümpia nagu USA märulifilmis Peep Pahv: sportlane pole hullem kui retsidivist (3) Peeter Olesk: koht esikümnes oleks ideaalne Tarbija Küttepuud tasub varakult osta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peep Pahv: sportlane pole hullem kui retsidivist

2 min lugemist
Postimehe sporditoimetuse juht Peep Pahv. FOTO: Andres Haabu

Kes korra on juba dopinguga vahele jäänud, nendel ei tohiks olla pääsu olümpiamängudele. Sellise avalduseni viis ameeriklannast ujumise olümpiavõitja Lilly Kingi kriitika venelannast konkurendi Julia Jefimova aadressil. Vaevalt aimas vähese elukogemusega, kõigest 19-aastane piiga, et ühe sportlase süüdistamine viib lõpuks selleni, et ta peab teiste hulgas kuulutama olümpiakõlbmatuks ka kaasmaalastest kergejõustiku superstaarid Justin Gatlini ja Tyson Gay. 

Tellijale Tellijale

Doping on valus ja keeruline teema. Patustanud sportlaste paljastamine on ausa mängu alus. Samas ei tohiks üks dopingutarvitaja olla patusem kui teine ning ühe või kahe sportlase väljavilistamine ja koos sellega nende justkui hullemateks pättideks tembeldamine pole õige. Näidispoomine, isegi rahvaalgatuslik, ei muuda sporti tervikuna puhtamaks.

Lüüa tuleb ühe vitsaga: kas minna dopingutarvitajate suhtes nulltolerantsini ja kehtestada kogu spordis reegel, et kui oled korra keelatud ainetega vahele jäänud, siis polegi sul enam kunagi võistlustele asja, või lähtuda normaalses õigussüsteemis levinud tavast, et kui karistus kantud, oled puhas ja kellelgi pole enam midagi kobiseda.

10.08.2016 12.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto