Sisukord
Maailm
Postimees
12.08.2016
Eesti Dilbert Olga Jämsä: see medal tuli sada protsenti teenitult Horoskoop Mälumäng Male Palju õnne Tagakaas Majanduse lühiuudised Pronksimehe rõõmus isa: Lai tänav läheb nüüd veel laiemaks Kilk: ehk see ärgitab noori sõudmisega tegelema Tatjana Jaanson: meie neljapaat on realiseerimismeeskond! Kallas ei plaani teiseks ametiajaks kandideerida (8) Devidi lugu: ajalugu tegi eestlastest venelased (1) Majandus Uute parvlaevade mootorivalik toob suured kulutused (1) Majanduse lühiuudised Pokemonid vana meedia vastu (1) Välismaa Terrorismis süüdistatud Ukraina on lahinguvalmis Elu ilma kodumaa, kodakondsuse ja passita (1) Arvamus Tuul Sepp: kui liikumine on tervislik, miks siis on tippsportlased põdurad? (8) Andrus Karnau: kaks tuulikut ja üks lastearst Peeter Langovitsi tagasivaade: maailma moelegend Tallinnas Ahto Lobjakas: arvamusentroopia festival (5) Postimees 1930. aastal: Nõukogude Liit kiusab jaapanlasi Juhtkiri: meie päev Rios Karl Oskar Villsaar: Rootsi NATO teljel (1) Päeva karikatuur Kultuur Kelle tõde ja usk on õigem? Sport Peidus pinna all: peotuju jääb agulitänavatest kaugele Eesti vabatahtlikku rööviti Rios relva ähvardusel: kui kott käes, tahtis jalanõusid ka Medalita jäämine tähendanuks kurikaga tümitamist (2) Neli aastat targemad mehed tõusid koos olümpiapjedestaalile Raja maksimaalne pingutus avaldas mõju ka südamele (1) Kuninganna alustab täna, Eestil oma lootused (2) Madis Kalvet: olümpiamedali nimel tuleb olla kõigeks valmis Narkomaanidest vanemate lapsest USA uueks kullakeseks Pagulased olümpial: elupäästja ja üksinda põgenevad lapsed (1) Tartu Tähtvere sild kaob kalevi alla (1) Koerad kohtuvad Ülenurmel Gert Kullamäe: segane aeg on olnud 102-aastane tartlanna: äkki on mulgikapsad mu pika ea saladus (2) Ühe naise lühike, kuid särav tähelend Mäng käib astronoomide maja taga Koolisööklast kaovad talongid Teatri Kodu hoovis algab kanu kimbutava rebase jaht Viletsast ratsutajast sai tippveterinaar Veekeskuse pidamine läheb odavamaks Vaksali ümbruse vurhvimiseks kulub aasta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elu ilma kodumaa, kodakondsuse ja passita

5 min lugemist
Rinzin Dorjee kandmas Tiibeti rahvariideid. FOTO: Erakogu

23-aastasel Rinzin Dorjeel ei ole mitte kunagi olnud kodakondsust, passi ega kodumaad. Ta ei ole kunagi saanud külastada riiki, mida ta peab enda päritolumaaks, ja tema kõige olulisem dokument on USA elamisluba. Dorjee on pärit «maailma katuselt» ehk Tiibetist, mille Hiina 1950. aastal jõhkral teel vallutas. 

Tellijale Tellijale

Nüüdseks on budistlikust Tiibetist saanud osa Hiinast ja piirkond kannab Tiibeti Autonoomse Regiooni nime. 66 aastat tagasi tungis Hiina Tiibetisse ja okupeeris riigi. Hiinlased hävitasid tuhandeid külasid ja kloostreid ning tapsid uskumatu hulga inimesi. «Kui mõelda Hiroshima ja Nagasaki peale, siis seal suri ligikaudu 200 000 inimest, Rwanda genotsiidis 800 000. Hiina režiim on Tiibetis tapnud juba üle miljoni inimese,» lausus Dorjee.

Iseseisva riigina oli Himaalaja mäestikus asuv Tiibet territooriumilt maailma 20 suurima riigi hulgas, nüüd on tegu kõigest osaga Hiinast. Tiibet on ühtlasi maailma kõrgeim piirkond ja kodu Mount Everestile, mis asub Tiibeti-Nepali piiril.   

11.08.2016 13.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto