Sisukord
Arvamus
Postimees
12.08.2016
Eesti Dilbert Olga Jämsä: see medal tuli sada protsenti teenitult Horoskoop Mälumäng Male Palju õnne Tagakaas Majanduse lühiuudised Pronksimehe rõõmus isa: Lai tänav läheb nüüd veel laiemaks Kilk: ehk see ärgitab noori sõudmisega tegelema Tatjana Jaanson: meie neljapaat on realiseerimismeeskond! Kallas ei plaani teiseks ametiajaks kandideerida (8) Devidi lugu: ajalugu tegi eestlastest venelased (1) Majandus Uute parvlaevade mootorivalik toob suured kulutused (1) Majanduse lühiuudised Pokemonid vana meedia vastu (1) Välismaa Terrorismis süüdistatud Ukraina on lahinguvalmis Elu ilma kodumaa, kodakondsuse ja passita (1) Arvamus Tuul Sepp: kui liikumine on tervislik, miks siis on tippsportlased põdurad? (8) Andrus Karnau: kaks tuulikut ja üks lastearst Peeter Langovitsi tagasivaade: maailma moelegend Tallinnas Ahto Lobjakas: arvamusentroopia festival (5) Postimees 1930. aastal: Nõukogude Liit kiusab jaapanlasi Juhtkiri: meie päev Rios Karl Oskar Villsaar: Rootsi NATO teljel (1) Päeva karikatuur Kultuur Kelle tõde ja usk on õigem? Sport Peidus pinna all: peotuju jääb agulitänavatest kaugele Eesti vabatahtlikku rööviti Rios relva ähvardusel: kui kott käes, tahtis jalanõusid ka Medalita jäämine tähendanuks kurikaga tümitamist (2) Neli aastat targemad mehed tõusid koos olümpiapjedestaalile Raja maksimaalne pingutus avaldas mõju ka südamele (1) Kuninganna alustab täna, Eestil oma lootused (2) Madis Kalvet: olümpiamedali nimel tuleb olla kõigeks valmis Narkomaanidest vanemate lapsest USA uueks kullakeseks Pagulased olümpial: elupäästja ja üksinda põgenevad lapsed (1) Tartu Tähtvere sild kaob kalevi alla (1) Koerad kohtuvad Ülenurmel Gert Kullamäe: segane aeg on olnud 102-aastane tartlanna: äkki on mulgikapsad mu pika ea saladus (2) Ühe naise lühike, kuid särav tähelend Mäng käib astronoomide maja taga Koolisööklast kaovad talongid Teatri Kodu hoovis algab kanu kimbutava rebase jaht Viletsast ratsutajast sai tippveterinaar Veekeskuse pidamine läheb odavamaks Vaksali ümbruse vurhvimiseks kulub aasta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peeter Langovitsi tagasivaade: maailma moelegend Tallinnas

2 min lugemist
1991. Moelegend Paco Rabanne Tallinnas. FOTO: Peeter Langovits

7.– 10. augustini 1991 väisas Tallinna harukordne külaline –moelegend Paco Rabanne. Hispaanias sündinud Rabanne sai arhitektihariduse Prantsusmaal ja töötas moekunstnikuna Pariisis. Koos temaga saabus veel moekunstnik Franck Sorbier ja kultuuridelegatsioon, kellega kohtus ka kultuuriminister Lepo Sumera.

Tellijale Tellijale

Moekunstnikega koos olid ta vastuvõtul Prantsuse Alternatiivse Kultuuri Assotsiatsiooni (A.C.A.) president Jean-Claude Le Scornet, Guillaume Husson Prantsuse kultuuriministeeriumist, Anne-Marie Autissier ühendusest Euro Creative ning Pariisi Kõrgema Moe- ja Tehnikakooli (ESMOD) direktor Annette Goldstein. Konverentsisaali ümara laua taga istusid Sumera vasakul käel Paco Rabanne, paremal Eesti-Prantsuse ühisprojekti «Tallinn-Pariis-Tallinn» meiepoolne esindaja Enelin Meiusi. Kohtumisele järgnes jalutuskäik vanalinnas ja Toompea lossi külastus. Pärast moeetenduse peaproovi leiti aega, et käia tarbekunstimuuseumis ning Kadrioru kunstimuuseumis. Kadriorus kohtuti Sumera saatel ka ülemnõukogu juhataja Ülo Nugisega.

Sakala kultuurikeskuses toimus kolm moeetendust, mille pealavastaja oli Mait Agu. Etenduse algus oli kokku seatud Enelini korraldatud Tallinna 1987., 1989. ja 1990. aasta moepäevade laureaatide kollektsioonidest, milles Eestit esindas oma loominguga vaid Riin Õng. Etenduse teine pool pakkus poole tunni vältel piisakese Pariisi kõrgmoest, andes märku sellest, mis toimus sealsetel moelavadel. Sophie Sitboni ja Franck Sorbier’ kollektsioonide järel saabus show’ kulminatsioon, kohalikud pikka kasvu modellid esitlesid Paco Rabanne’i kuut pilkupüüdvat kleiti, milles pearõhk oli materjalide valikul – kangas, plastmass, metall, holograafiline kangas... Julge ja efektne materjalidega eksperimenteerimine ongi Rabanne’i edu saladus. Täis ootamatuid lahendusi ja fantaasiamänge, olid ta kollektsioonid alati maailma moelavadele oodatud. Tol korral sai tema loomingust ülevaate vaid kinosaalis jooksnud videosalvestisest. Pressikonverentsi fookuses oli Rabanne, kes oli üsna kriitiline etenduse esimese osa kollektsioonide suhtes, mis iseloomustas tollase Nõukogudemaa moodi. Kuigi Paco polnud varem midagi Eestist kuulnud, pidas ta Eestit vägagi euroopalikuks maaks ning võimalikuks kunagi siin oma suuremat kollektsiooni esitleda.

11.08.2016 13.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto