Sisukord
Eesti
Postimees
12.08.2016
Eesti Dilbert Olga Jämsä: see medal tuli sada protsenti teenitult Horoskoop Mälumäng Male Palju õnne Tagakaas Majanduse lühiuudised Pronksimehe rõõmus isa: Lai tänav läheb nüüd veel laiemaks Kilk: ehk see ärgitab noori sõudmisega tegelema Tatjana Jaanson: meie neljapaat on realiseerimismeeskond! Kallas ei plaani teiseks ametiajaks kandideerida (8) Devidi lugu: ajalugu tegi eestlastest venelased (1) Majandus Uute parvlaevade mootorivalik toob suured kulutused (1) Majanduse lühiuudised Pokemonid vana meedia vastu (1) Välismaa Terrorismis süüdistatud Ukraina on lahinguvalmis Elu ilma kodumaa, kodakondsuse ja passita (1) Arvamus Tuul Sepp: kui liikumine on tervislik, miks siis on tippsportlased põdurad? (8) Andrus Karnau: kaks tuulikut ja üks lastearst Peeter Langovitsi tagasivaade: maailma moelegend Tallinnas Ahto Lobjakas: arvamusentroopia festival (5) Postimees 1930. aastal: Nõukogude Liit kiusab jaapanlasi Juhtkiri: meie päev Rios Karl Oskar Villsaar: Rootsi NATO teljel (1) Päeva karikatuur Kultuur Kelle tõde ja usk on õigem? Sport Peidus pinna all: peotuju jääb agulitänavatest kaugele Eesti vabatahtlikku rööviti Rios relva ähvardusel: kui kott käes, tahtis jalanõusid ka Medalita jäämine tähendanuks kurikaga tümitamist (2) Neli aastat targemad mehed tõusid koos olümpiapjedestaalile Raja maksimaalne pingutus avaldas mõju ka südamele (1) Kuninganna alustab täna, Eestil oma lootused (2) Madis Kalvet: olümpiamedali nimel tuleb olla kõigeks valmis Narkomaanidest vanemate lapsest USA uueks kullakeseks Pagulased olümpial: elupäästja ja üksinda põgenevad lapsed (1) Tartu Tähtvere sild kaob kalevi alla (1) Koerad kohtuvad Ülenurmel Gert Kullamäe: segane aeg on olnud 102-aastane tartlanna: äkki on mulgikapsad mu pika ea saladus (2) Ühe naise lühike, kuid särav tähelend Mäng käib astronoomide maja taga Koolisööklast kaovad talongid Teatri Kodu hoovis algab kanu kimbutava rebase jaht Viletsast ratsutajast sai tippveterinaar Veekeskuse pidamine läheb odavamaks Vaksali ümbruse vurhvimiseks kulub aasta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Devidi lugu: ajalugu tegi eestlastest venelased

3 min lugemist
Devid Dunkin ütleb, et Tallinnas on meeldiv elada, kuid ta ei välista, et kolib kunagi mõnele soojale maale. FOTO: Jaanus Lensment

Kui Devid Dunkin oli 1990. aastatel väike poiss Narvas, käis ta koos sõpradega Narva piimakombinaadi letist vahvlitopsis jäätist ostmas. Devid ei ela enam ammu Narvas ning enam pole Narvas ka piimakombinaati, ammugi siis seda väikese poisi unistuste maiust.

Tellijale Tellijale

Devid on üks kahest nädala pärast 25-aastaseks saavast Eestiga seotud noorest, kes on sündinud Venemaal. Devidi veerandeestlasest ema ja venelasest isa elasid tulistel augustipäevadel küll Narvas, kuid ema läks sünnitama üle jõe Ivangorodi. Seal oli arst, kelle käe all noor naine oma esimese lapse ilmale tahtis tuua.

«Ema oli Venemaal haiglas, vanaema Eestis, Narvas, riik lagunes ja ema pidi sünnitama, teadmata, mis juhtub homme, kas tuleb sõda või mis,» arutleb Devid 25 aastat hiljem. Narvas käis Devidiga ühes klassis ka samal päeval sündinud Mihhail, aga Devidil pole aimugi, kummal pool piiri tema sündis ja mis klassivennast edasi on saanud.

11.08.2016 13.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto