Sisukord
Arhiiv
Postimees
12.08.2016
Eesti Dilbert Olga Jämsä: see medal tuli sada protsenti teenitult Horoskoop Mälumäng Male Palju õnne Tagakaas Majanduse lühiuudised Pronksimehe rõõmus isa: Lai tänav läheb nüüd veel laiemaks Kilk: ehk see ärgitab noori sõudmisega tegelema Tatjana Jaanson: meie neljapaat on realiseerimismeeskond! Kallas ei plaani teiseks ametiajaks kandideerida (8) Devidi lugu: ajalugu tegi eestlastest venelased (1) Majandus Uute parvlaevade mootorivalik toob suured kulutused (1) Majanduse lühiuudised Pokemonid vana meedia vastu (1) Välismaa Terrorismis süüdistatud Ukraina on lahinguvalmis Elu ilma kodumaa, kodakondsuse ja passita (1) Arvamus Tuul Sepp: kui liikumine on tervislik, miks siis on tippsportlased põdurad? (8) Andrus Karnau: kaks tuulikut ja üks lastearst Peeter Langovitsi tagasivaade: maailma moelegend Tallinnas Ahto Lobjakas: arvamusentroopia festival (5) Postimees 1930. aastal: Nõukogude Liit kiusab jaapanlasi Juhtkiri: meie päev Rios Karl Oskar Villsaar: Rootsi NATO teljel (1) Päeva karikatuur Kultuur Kelle tõde ja usk on õigem? Sport Peidus pinna all: peotuju jääb agulitänavatest kaugele Eesti vabatahtlikku rööviti Rios relva ähvardusel: kui kott käes, tahtis jalanõusid ka Medalita jäämine tähendanuks kurikaga tümitamist (2) Neli aastat targemad mehed tõusid koos olümpiapjedestaalile Raja maksimaalne pingutus avaldas mõju ka südamele (1) Kuninganna alustab täna, Eestil oma lootused (2) Madis Kalvet: olümpiamedali nimel tuleb olla kõigeks valmis Narkomaanidest vanemate lapsest USA uueks kullakeseks Pagulased olümpial: elupäästja ja üksinda põgenevad lapsed (1) Tartu Tähtvere sild kaob kalevi alla (1) Koerad kohtuvad Ülenurmel Gert Kullamäe: segane aeg on olnud 102-aastane tartlanna: äkki on mulgikapsad mu pika ea saladus (2) Ühe naise lühike, kuid särav tähelend Mäng käib astronoomide maja taga Koolisööklast kaovad talongid Teatri Kodu hoovis algab kanu kimbutava rebase jaht Viletsast ratsutajast sai tippveterinaar Veekeskuse pidamine läheb odavamaks Vaksali ümbruse vurhvimiseks kulub aasta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Narkomaanidest vanemate lapsest USA uueks kullakeseks

4 min lugemist
Simone Biles Rio olümpial teel kuldmedali poole. FOTO: SCANPIX

USAs armastatakse kõiksugu edulugusid. Niimoodi on see ka spordis ja loomulikult täpsemalt ka olümpiamängudel. Ameeriklased võivad hullumiseni vaimustuda Michael Phelpsist, kuid vaja on ka teisi sangareid. Rios on tähelepanu keskpunkti kerkinud 19-aastane riistvõimleja Simone Biles, kelle lugu raskest lapsepõlvest ja suur hulk kuldseid medaleid on teinud temast meedia lemmiku. Rios võib ta õnnestumise korral taskusse pista koguni viis kuldset medalit.

Tellijale Tellijale

USAs, kus tänu cheerleader’ite hullusele on ka sportvõimlemine ülimalt populaarne, on ka Biles tõeline staar. Ameeriklanna muudab eriliseks veel tõik, et ta on suutnud vastu pidada suurtele ootustele ja võistlustel näidanud just sellised tulemusi, nagu talle seatud kõrged standardid nõuavad. Bilesi vaimne tugevus, füüsiline võimekus ja suurepärane tehniline arsenal teevad temast paljude hinnangul juba praegu ühe läbi aegade kõige säravama sportlase.

Viimastel aastatel naiste sportvõimlemises domineerinud Biles on praeguseks Rios ühe kuldmedali juba tasku pistnud, kui ta tõusis poodiumi kõige kõrgemale astmele naiskonnavõistluses. Bilesi seisukohast ei vaadata Rio olümpiat enam tõusuna tippu, vaid tema kroonimisena maailma parimaks.

Kuueaastaselt võimlemisega tutvust teinud Biles on juba praeguseks läbi aegade edukaim naisvõimleja MMide ajaloos. Oma karjääri jooksul on ta maailmameistriks kroonitud rekordilised kümme korda. Üheksa tiitli peale jäid omal ajal sellised legendaarsed venelannad nagu Svetlana Horkina ja Larissa Latõnina ning rumeenlanna Gina Gogean.

Esimest korda olümpiamängudel osaleva 142 cm pikkuse Bilesi raske lapsepõlv on aga see, mis teeb tema eduloo veelgi erilisemaks. 

11.08.2016 13.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto