Sisukord
Arvamus
Postimees
12.08.2016
Eesti Dilbert Olga Jämsä: see medal tuli sada protsenti teenitult Horoskoop Mälumäng Male Palju õnne Tagakaas Majanduse lühiuudised Pronksimehe rõõmus isa: Lai tänav läheb nüüd veel laiemaks Kilk: ehk see ärgitab noori sõudmisega tegelema Tatjana Jaanson: meie neljapaat on realiseerimismeeskond! Kallas ei plaani teiseks ametiajaks kandideerida (8) Devidi lugu: ajalugu tegi eestlastest venelased (1) Majandus Uute parvlaevade mootorivalik toob suured kulutused (1) Majanduse lühiuudised Pokemonid vana meedia vastu (1) Välismaa Terrorismis süüdistatud Ukraina on lahinguvalmis Elu ilma kodumaa, kodakondsuse ja passita (1) Arvamus Tuul Sepp: kui liikumine on tervislik, miks siis on tippsportlased põdurad? (8) Andrus Karnau: kaks tuulikut ja üks lastearst Peeter Langovitsi tagasivaade: maailma moelegend Tallinnas Ahto Lobjakas: arvamusentroopia festival (5) Postimees 1930. aastal: Nõukogude Liit kiusab jaapanlasi Juhtkiri: meie päev Rios Karl Oskar Villsaar: Rootsi NATO teljel (1) Päeva karikatuur Kultuur Kelle tõde ja usk on õigem? Sport Peidus pinna all: peotuju jääb agulitänavatest kaugele Eesti vabatahtlikku rööviti Rios relva ähvardusel: kui kott käes, tahtis jalanõusid ka Medalita jäämine tähendanuks kurikaga tümitamist (2) Neli aastat targemad mehed tõusid koos olümpiapjedestaalile Raja maksimaalne pingutus avaldas mõju ka südamele (1) Kuninganna alustab täna, Eestil oma lootused (2) Madis Kalvet: olümpiamedali nimel tuleb olla kõigeks valmis Narkomaanidest vanemate lapsest USA uueks kullakeseks Pagulased olümpial: elupäästja ja üksinda põgenevad lapsed (1) Tartu Tähtvere sild kaob kalevi alla (1) Koerad kohtuvad Ülenurmel Gert Kullamäe: segane aeg on olnud 102-aastane tartlanna: äkki on mulgikapsad mu pika ea saladus (2) Ühe naise lühike, kuid särav tähelend Mäng käib astronoomide maja taga Koolisööklast kaovad talongid Teatri Kodu hoovis algab kanu kimbutava rebase jaht Viletsast ratsutajast sai tippveterinaar Veekeskuse pidamine läheb odavamaks Vaksali ümbruse vurhvimiseks kulub aasta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1930. aastal: Nõukogude Liit kiusab jaapanlasi

1 min lugemist

Pärast saksa, läti j.t. talupoegade hiljutist hulgalist väljarändamist nõuk. Venemaalt ähvardavad nüüd ka jaapanlased Kauge-Ida Venemaale kuuluvast osast tagasi kodumaale rännata. Vladivostokis asuvad jaapanlased saatsid nõuk. Vene valitsusele märgukirja, milles seletatakse, et nende elu on tehtud täitsa väljakannatamatuks.

«Meie ei saa oma elu SSSR-i territooriumil rahulikult jatkata, sest nõukogude võimude tegevus hävitab kõik meie ettevõtted. Jaapanlasi ei võeta ametiühisuste liikmeks ja neil puuduvad selletõttu õigused osta toiduaineid ja kõige hädatarvilikumaidki tarbeasju. Toll sojaubade (jaapanlaste tähtsaim toiduaine) sisseveo pealt on tõstetud 200 rublani vaadilt. Kohapealsete võimude käsul maksid jaapanlased ette raha kütteainete saamiseks, ei saanud aga kütet ega ka raha tagasi.»

Vladivostoki jaapanlased esinevad Moskva valitsusele nõudmisega, et muudetakse korraldused, mis nende elu võimatuks teevad. Vastasel korral on nad sunnitud nõuk. Venemaalt lahkuma.

See märgukiri on ühtlasi saadetud jaapani lehtedele avaldamiseks ja äratab Jaapanis suurt tähelepanu. Kuna Moskvas püütakse kõik teha, et Jaapaniga head vahekorda pidada, mõjub see «vahejuhtumine» õige piinlikult. 12.08.1930

Seotud lood
    11.08.2016 13.08.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto