Sisukord
Arvamus
Postimees
12.08.2016
Eesti Dilbert Olga Jämsä: see medal tuli sada protsenti teenitult Horoskoop Mälumäng Male Palju õnne Tagakaas Majanduse lühiuudised Pronksimehe rõõmus isa: Lai tänav läheb nüüd veel laiemaks Kilk: ehk see ärgitab noori sõudmisega tegelema Tatjana Jaanson: meie neljapaat on realiseerimismeeskond! Kallas ei plaani teiseks ametiajaks kandideerida (8) Devidi lugu: ajalugu tegi eestlastest venelased (1) Majandus Uute parvlaevade mootorivalik toob suured kulutused (1) Majanduse lühiuudised Pokemonid vana meedia vastu (1) Välismaa Terrorismis süüdistatud Ukraina on lahinguvalmis Elu ilma kodumaa, kodakondsuse ja passita (1) Arvamus Tuul Sepp: kui liikumine on tervislik, miks siis on tippsportlased põdurad? (8) Andrus Karnau: kaks tuulikut ja üks lastearst Peeter Langovitsi tagasivaade: maailma moelegend Tallinnas Ahto Lobjakas: arvamusentroopia festival (5) Postimees 1930. aastal: Nõukogude Liit kiusab jaapanlasi Juhtkiri: meie päev Rios Karl Oskar Villsaar: Rootsi NATO teljel (1) Päeva karikatuur Kultuur Kelle tõde ja usk on õigem? Sport Peidus pinna all: peotuju jääb agulitänavatest kaugele Eesti vabatahtlikku rööviti Rios relva ähvardusel: kui kott käes, tahtis jalanõusid ka Medalita jäämine tähendanuks kurikaga tümitamist (2) Neli aastat targemad mehed tõusid koos olümpiapjedestaalile Raja maksimaalne pingutus avaldas mõju ka südamele (1) Kuninganna alustab täna, Eestil oma lootused (2) Madis Kalvet: olümpiamedali nimel tuleb olla kõigeks valmis Narkomaanidest vanemate lapsest USA uueks kullakeseks Pagulased olümpial: elupäästja ja üksinda põgenevad lapsed (1) Tartu Tähtvere sild kaob kalevi alla (1) Koerad kohtuvad Ülenurmel Gert Kullamäe: segane aeg on olnud 102-aastane tartlanna: äkki on mulgikapsad mu pika ea saladus (2) Ühe naise lühike, kuid särav tähelend Mäng käib astronoomide maja taga Koolisööklast kaovad talongid Teatri Kodu hoovis algab kanu kimbutava rebase jaht Viletsast ratsutajast sai tippveterinaar Veekeskuse pidamine läheb odavamaks Vaksali ümbruse vurhvimiseks kulub aasta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ahto Lobjakas: arvamusentroopia festival

2 min lugemist
Ahto Lobjakas FOTO: Eero Vabamägi

Mõeldes arvamusfestivali eel konsensuse tähendusele arutelus: on selle taotlemine rituaal, omaette eesmärk või kohatu kategooriaviga, küsimusest valesti arusaamine?

Tellijale Tellijale

Entroopia pole alati halb. Füüsilises universumis osutab see soojussurma suunas, inimilmas on arvamusentroopia seevastu positiivne printsiip. Ta laiendab olemasoleva piire – millele saab mõelda, millest rääkida, millest edasi minna. Positiivsus näib paradoksaalsena neile, kes ei näe inimeses enamat kui loodusseaduste objekti. Aga inimene on ennekõike maailm iseendale ja entroopia avardab hästikorraldatud inimilma.

Nii on arvamusentroopia vabaduse üks paleusi. Liberaalse maailmavaate pooldajad ütleksid, et ta on ühiskonna peamine edasiviija. Vähem ideoloogilised liberaalid ütleksid, et arvamuste paljusus on vabas ühiskonnas vältimatu. Nii kummaline kui see ka pole, oleme sellel tasandil vast kõik väikese tähega liberaalid tänases Eestis.

11.08.2016 13.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto