Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Soovitused

FOTO: Jaanus Lensment

Arter soovitab, kuhu minna, mida teha nädalavahetusel.

Täna jätkub Paide Vallimäel neljas arvamusfestival – avatud kohtumispaik kõigile, kes soovivad üheskoos arutleda meie kõigi jaoks olulistel teemadel. Siin saab vahetada mõtteid ühiskonnakorralduse üle, koguda värskeid ideid ja uusi teadmisi, kohtuda mõttekaaslaste ja inspireerivate inimestega ning nautida kultuuriprogrammi suvises sundimatus õhustikus.

Postimees alustab oma laval täna kell 10.30 meediahommikuga, mida juhib Marian Võsumets. Kella 12–13 on kavas Kuku raadio legendaarne ühiskonnasaade «Keskpäevatund» – vabas õhus otse-eetris! Saatejuhid on Priit Hõbemägi ja Mart Luik. Kella 13.30–14.30 oodatakse arutlema pensioniteemal. Postimehe kolumnisti Andrus Karnau vestlusring kannab sama alapealkirja, mis tema rubriik ajalehes: «Kuhu kaob [meie kõigi] raha?». Osalevad Sandor Liive, Indrek Holst, Kertu Fedotov. Kella 15–16.20 toimub Kuku raadio vestlussaate «Muuli ja Samost» avalik salvestus, pärast seda vastavad saatejuhid Anvar Samost ja Kalle Muuli kuulajate küsimustele. Kella 17–18.20 vestlusring endiste poliitikutega «Mida teeb poliitika inimesega?», juttu juhib Neeme Korv.

Kuhu minna soovitused?

Tallinnas Pirital jätkub kuni 21. augustini Birgitta festival, mis on oma pika ajalooga kujunenud kultuurisuve tähtsündmuseks. Ühtlasi on tegemist olulisima muusikateatri festivaliga Põhja- ja Baltimaades, mis ühendab keskaegse kloostri hämara võlu tänapäeva muusikateatri viimase sõnaga.

Lahemaa kaunis rannaküla Käsmu on saanud selleks nädalavahetuseks uudse näo ja hingamise, Viru folgi tihe ja sisukas programm pakub rahulikus keskkonnas mõnusaid muusikahetki. Kõigil päevadel kõlab pärimusmuusika, Eesti folgieliidi kõrval astuvad üles tuntud esinejad muudest maadest. Lisaks saab kuulata nüüdisaegsemat rahvamuusikat, toimuvad luuleõhtud ja autorilaulude kontserdid, saab jälgida filmi- ja slaidiprogramme piirkonna ajaloost, kultuurist ja loodusest. Festivali juurde kuuluvad loomulikult välikohvikud ja jäätiseletid, lastele on oma ala.

Tänane ööjooks Rakveres on kõige erilisem jooksusündmus Balti riikides. Jooksupidu, kus esimesel kohal on alati elamus jooksust ja liikumisest, mitte tulemus. Huvilised, lööge kaasa!

Augustiunetus ootab täna Pärnusse kõiki, kelle jaoks suveööd on liiga lühikesed, et neid lihtsalt maha magada. Sel ühel ööl on võimalik nautida melu, kunsti ja kultuuri linna südamest kuni rannani. Pakutakse maiuspalasid kirjandus-, kunsti-, muusika-, teatri- ja toiduhuvilistele. Tänavad, aiad ja pargid on tulvil kunsti ja elunautimist!

Eestlased teavad, et Eestimaa meresüda tuksub Saaremaal. Kuressaare merepäevad, mis toimuvad Saaremaa pealinna rannaalal, on Saaremaa merenädala finaaliks. Veel täna saab lisaks kontsertidele külastada käsitöölaata, spordivõistlusi, töötubasid, ka kuulub merepäevade kavva Tori abaja ääres peetav käsitöö- ja haakrikulaat.

Tartu toidufestivali ehk suurt Eesti toidu pidu peetakse täna Emajõelinna keskel. Siin tutvustatakse ja kaubeldakse rikkalikus valikus eestimaise toidu ning värskete aiasaadustega. Maitseelamusi pakuvad ahvatlevad suupisted ja road, mida Tartu kohvikud ja restoranid on kohalikust toorainest valmistanud. Toidunaudingutele lisab vürtsi meelelahutusprogramm kogu perele.

«Haapsalu maitsete promenaad» leiab aset täna vanalinnas Karja tänaval. Haapsalu ootab festivalile kõiki, kelle kirg on toit, maitsed ja Haapsalu suvi. Lisaks päev läbi põnevaid kontserte ja esinemisi Kodanike Torni laval.

Kostipäiv ehk Setomaa kohvikutepäev ootab täna külalisi taluõuedele maitsma kohalikke roogasid kohalikust toorainest. Sõir, suulliim, tatipiirak on erilise au sees! Neid ja paljusid teisi huvitavaid kohalikke toite saab mekkida Setomaa perekohvikutes. Homme jätkab osa kohvikuid peräpütüpäivaga, ehk pakuvad seda, mida veel pakkuda on. Mõnes kohvikus saab osaleda õpitoas.

Ajaloofestival «Narva lahing» koondab Narva linnuse õuele sõjaajaloo klubid kogu Põhja-Euroopast. Linnuse hoovi rajatud telklaagrisse kogunenud Peeter I ja Karl XII aegseid mundreid kandvad sõjamehed peavad uuesti maha ajaloolise Vene ja Rootsi vahelise Põhjasõja lahingu. Sõjalaagri kõrval toimetab põlisrahva küla, Põhjaõues toimub vana aja laat, õpetatakse mitmeid käsitöökunste ja lubatakse musketist pauku teha.

12.08.2016 15.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto