Sisukord
Uudised
Postimees
12.08.2016
Eesti Dilbert Olga Jämsä: see medal tuli sada protsenti teenitult Horoskoop Mälumäng Male Palju õnne Tagakaas Majanduse lühiuudised Pronksimehe rõõmus isa: Lai tänav läheb nüüd veel laiemaks Kilk: ehk see ärgitab noori sõudmisega tegelema Tatjana Jaanson: meie neljapaat on realiseerimismeeskond! Kallas ei plaani teiseks ametiajaks kandideerida (8) Devidi lugu: ajalugu tegi eestlastest venelased (1) Majandus Uute parvlaevade mootorivalik toob suured kulutused (1) Majanduse lühiuudised Pokemonid vana meedia vastu (1) Välismaa Terrorismis süüdistatud Ukraina on lahinguvalmis Elu ilma kodumaa, kodakondsuse ja passita (1) Arvamus Tuul Sepp: kui liikumine on tervislik, miks siis on tippsportlased põdurad? (8) Andrus Karnau: kaks tuulikut ja üks lastearst Peeter Langovitsi tagasivaade: maailma moelegend Tallinnas Ahto Lobjakas: arvamusentroopia festival (5) Postimees 1930. aastal: Nõukogude Liit kiusab jaapanlasi Juhtkiri: meie päev Rios Karl Oskar Villsaar: Rootsi NATO teljel (1) Päeva karikatuur Kultuur Kelle tõde ja usk on õigem? Sport Peidus pinna all: peotuju jääb agulitänavatest kaugele Eesti vabatahtlikku rööviti Rios relva ähvardusel: kui kott käes, tahtis jalanõusid ka Medalita jäämine tähendanuks kurikaga tümitamist (2) Neli aastat targemad mehed tõusid koos olümpiapjedestaalile Raja maksimaalne pingutus avaldas mõju ka südamele (1) Kuninganna alustab täna, Eestil oma lootused (2) Madis Kalvet: olümpiamedali nimel tuleb olla kõigeks valmis Narkomaanidest vanemate lapsest USA uueks kullakeseks Pagulased olümpial: elupäästja ja üksinda põgenevad lapsed (1) Tartu Tähtvere sild kaob kalevi alla (1) Koerad kohtuvad Ülenurmel Gert Kullamäe: segane aeg on olnud 102-aastane tartlanna: äkki on mulgikapsad mu pika ea saladus (2) Ühe naise lühike, kuid särav tähelend Mäng käib astronoomide maja taga Koolisööklast kaovad talongid Teatri Kodu hoovis algab kanu kimbutava rebase jaht Viletsast ratsutajast sai tippveterinaar Veekeskuse pidamine läheb odavamaks Vaksali ümbruse vurhvimiseks kulub aasta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koolisööklast kaovad talongid

2 min lugemist
Jaan Poska gümnaasium on üks neist, kus õpilased said seni oma lõunasöögi kätte toidutalongide eest. Sügisel hakkavad Tartu koolid aga tasapisi sisse seadma elektroonilist süsteemi, mis peab sööjate üle täpset arvestust. FOTO: Margus Ansu

Siiani on Tartu koolides sööjate üle arvestuse pidamine olnud paras käsitöö: õpilased peavad kasutama toidutalonge või annab kool toitlustajale andmed sööjate arvu kohta. Sügisest tuleb aga sööklasse kaasa võtta elektrooniline õpilaspilet, mille piiksutamisest piisab, et saada sööjatest täpne ülevaade.

Tellijale Tellijale

Kui paljud koolid jõuavad sööklatesse kaardilugejad juba septembriks paigaldada, pole veel kindel. Linna haridusosakonna hariduskorralduse peaspetsialisti Karin Pihli sõnul loodab linn, et uue aasta alguseks on kõigil süsteem töös ning edaspidi hakkabki toidurahaga arveldamine käima söödud portsude järgi.

Üks praeguse korra muutmise eesmärk ongi Pihli sõnul see, et asjaajamine oleks senisest arusaadavam ja läbipaistvam, aga ka säästlikum, kuna praegu võis tegelik sööjate arv paberil kirjapandust niivõrd palju erineda, et palju sööki läks raisku.

11.08.2016 13.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto