Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
12.08.2016
Eesti Dilbert Olga Jämsä: see medal tuli sada protsenti teenitult Horoskoop Mälumäng Male Palju õnne Tagakaas Majanduse lühiuudised Pronksimehe rõõmus isa: Lai tänav läheb nüüd veel laiemaks Kilk: ehk see ärgitab noori sõudmisega tegelema Tatjana Jaanson: meie neljapaat on realiseerimismeeskond! Kallas ei plaani teiseks ametiajaks kandideerida (8) Devidi lugu: ajalugu tegi eestlastest venelased (1) Majandus Uute parvlaevade mootorivalik toob suured kulutused (1) Majanduse lühiuudised Pokemonid vana meedia vastu (1) Välismaa Terrorismis süüdistatud Ukraina on lahinguvalmis Elu ilma kodumaa, kodakondsuse ja passita (1) Arvamus Tuul Sepp: kui liikumine on tervislik, miks siis on tippsportlased põdurad? (8) Andrus Karnau: kaks tuulikut ja üks lastearst Peeter Langovitsi tagasivaade: maailma moelegend Tallinnas Ahto Lobjakas: arvamusentroopia festival (5) Postimees 1930. aastal: Nõukogude Liit kiusab jaapanlasi Juhtkiri: meie päev Rios Karl Oskar Villsaar: Rootsi NATO teljel (1) Päeva karikatuur Kultuur Kelle tõde ja usk on õigem? Sport Peidus pinna all: peotuju jääb agulitänavatest kaugele Eesti vabatahtlikku rööviti Rios relva ähvardusel: kui kott käes, tahtis jalanõusid ka Medalita jäämine tähendanuks kurikaga tümitamist (2) Neli aastat targemad mehed tõusid koos olümpiapjedestaalile Raja maksimaalne pingutus avaldas mõju ka südamele (1) Kuninganna alustab täna, Eestil oma lootused (2) Madis Kalvet: olümpiamedali nimel tuleb olla kõigeks valmis Narkomaanidest vanemate lapsest USA uueks kullakeseks Pagulased olümpial: elupäästja ja üksinda põgenevad lapsed (1) Tartu Tähtvere sild kaob kalevi alla (1) Koerad kohtuvad Ülenurmel Gert Kullamäe: segane aeg on olnud 102-aastane tartlanna: äkki on mulgikapsad mu pika ea saladus (2) Ühe naise lühike, kuid särav tähelend Mäng käib astronoomide maja taga Koolisööklast kaovad talongid Teatri Kodu hoovis algab kanu kimbutava rebase jaht Viletsast ratsutajast sai tippveterinaar Veekeskuse pidamine läheb odavamaks Vaksali ümbruse vurhvimiseks kulub aasta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Viletsast ratsutajast sai tippveterinaar

5 min lugemist
See on üks Paul F. Mõtsküla patsiente, Nutmeg, kellel oli kaasasündinud südamehaigus – avatud arterioosjuha ehk üks veresoon, mis peaks vahetult pärast sündi sulguma, ei olnud sulgunud. See suleti tagajala veresoone kaudu sisestatud kateetrite abil. Nii patsiendi kui ka arsti ilmest võib välja lugeda, kuidas läks. FOTO: Erakogu

Paul Mõtsküla on vormiliselt pealinna poiss, kuigi juured on tugevalt Mulgimaal Helme vallas. Nooruses tegeles ta ratsaspordiga, milles ta paraku võistlustelt kõrgeid kohti saavutada ei suutnud. «Paar esimest trenniaastat olin ratsutamises nii piiripealselt vilets, et mulle anti Tondi ratsabaasis mõista, et oleks aeg asjad kokku pakkida, sest trennikohtade arv oli piiratud,» rääkis Mõtsküla.

Tellijale Tellijale

Tänu sellele sattus ta mitme asjaolu kokkulangemise tulemusel mõni aasta hiljem Niitväljale, kus oli loomaarstiks praegu Valdeku loomakliinikus töötav Kärt Ojamaa. «Temal on kindlasti üksjagu suur roll mu erialavalikus,» meenutas Mõtsküla nooruspõlve ning ratsaspordikogemust, mis ta tegelikult juba siis enda praeguse elukutse valikule sammukese lähemale tõukas.

Kui oli keskkooli lõpetamise aeg käes ning valida tuli sobiv kõrgkool, otsustasid paljud Mõtsküla lennukaaslased majandusvaldkonna kasuks. Temale see eriala pinget ei pakkunud.

11.08.2016 13.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto