Sisukord
Arhiiv
Postimees
12.08.2016
Eesti Dilbert Olga Jämsä: see medal tuli sada protsenti teenitult Horoskoop Mälumäng Male Palju õnne Tagakaas Majanduse lühiuudised Pronksimehe rõõmus isa: Lai tänav läheb nüüd veel laiemaks Kilk: ehk see ärgitab noori sõudmisega tegelema Tatjana Jaanson: meie neljapaat on realiseerimismeeskond! Kallas ei plaani teiseks ametiajaks kandideerida (8) Devidi lugu: ajalugu tegi eestlastest venelased (1) Majandus Uute parvlaevade mootorivalik toob suured kulutused (1) Majanduse lühiuudised Pokemonid vana meedia vastu (1) Välismaa Terrorismis süüdistatud Ukraina on lahinguvalmis Elu ilma kodumaa, kodakondsuse ja passita (1) Arvamus Tuul Sepp: kui liikumine on tervislik, miks siis on tippsportlased põdurad? (8) Andrus Karnau: kaks tuulikut ja üks lastearst Peeter Langovitsi tagasivaade: maailma moelegend Tallinnas Ahto Lobjakas: arvamusentroopia festival (5) Postimees 1930. aastal: Nõukogude Liit kiusab jaapanlasi Juhtkiri: meie päev Rios Karl Oskar Villsaar: Rootsi NATO teljel (1) Päeva karikatuur Kultuur Kelle tõde ja usk on õigem? Sport Peidus pinna all: peotuju jääb agulitänavatest kaugele Eesti vabatahtlikku rööviti Rios relva ähvardusel: kui kott käes, tahtis jalanõusid ka Medalita jäämine tähendanuks kurikaga tümitamist (2) Neli aastat targemad mehed tõusid koos olümpiapjedestaalile Raja maksimaalne pingutus avaldas mõju ka südamele (1) Kuninganna alustab täna, Eestil oma lootused (2) Madis Kalvet: olümpiamedali nimel tuleb olla kõigeks valmis Narkomaanidest vanemate lapsest USA uueks kullakeseks Pagulased olümpial: elupäästja ja üksinda põgenevad lapsed (1) Tartu Tähtvere sild kaob kalevi alla (1) Koerad kohtuvad Ülenurmel Gert Kullamäe: segane aeg on olnud 102-aastane tartlanna: äkki on mulgikapsad mu pika ea saladus (2) Ühe naise lühike, kuid särav tähelend Mäng käib astronoomide maja taga Koolisööklast kaovad talongid Teatri Kodu hoovis algab kanu kimbutava rebase jaht Viletsast ratsutajast sai tippveterinaar Veekeskuse pidamine läheb odavamaks Vaksali ümbruse vurhvimiseks kulub aasta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuninganna alustab täna, Eestil oma lootused

4 min lugemist
Gerd Kanter Rios enne kettaheite eelvõistlust. FOTO: Tairo Lutter

Täna algavad Rio olümpial spordialade kuningannaks nimetatud kergejõustiku võistlused. Postimees püstitas kuus küsimust, millele vastuse saamist tasub olümpiavõistluses jälgida suure tähelepanuga. 

Tellijale Tellijale

Kas Kanter päästab taas Eesti kergejõustiku?

Kuigi Gerd Kaneril on tänavusest suvest taskus EMi pronksmedal, on kogu hooaeg kulgenud üle kivide ja kändude ning olümpiamedaliväärilist heidet ei paista justkui kusagilt. Kuid… nii on olnud ka mitmel varasemal hooajal.

Kettaheitjad jagunevad üldiselt kahte gruppi. Ühes on mehed, kes saavutavad  väiksematel jõuproovidel ideaalsetes oludes suurtulemusi, ent tiitlivõistlustel jäävad sellest tasemest kaugele. Teised – valdavalt kogenumad heitjad – suudavad aga just tiitlivõistluste rutiinis, kus staadionil tuleb koguneda juba oma poolteist tundi enne võistlust, oodata ühes ja teises kohas ning lõpuks sellise tuulega, mis ideaalsetest oludest kaugel, anda endast maksimumi. Medaliheitlusse sekkuvad ju ikka ühed ja samad mehed.

Kanter on treeningutel suurvõistlustega kaasnevaid olukordi läbi mänginud ning suudabki just sellistel võistlustel hiilata. Seepärast ei maksa väga heituda ka tema viimase testvõistluse kasinast tulemusest.

Karjääri jooksul 11 tiitlivõistluste medalit võitnud Kanteril pole Rios madalamat eesmärki kui medal. Kui kõik sujub normaalselt, peaks ta olema laupäevases lõppvõistluses suures mängus. Ja üks küsimus veel: mida suudab Kanteri tuules Martin Kupper?

Kas Rasmus Mägi jõuab finaali?

Möödunud aasta Pekingi MMini kulges Rasmus Mäe karjäär nagu ilusas muinasjutus. Tulemustel põhinev arengukõver näitas stabiilset tõusu ning vähemalt Euroopa tõkkejooksjate seas kuulus ta kindlalt eliiti. Pekingis ei õnnestunud aga Mäel maailma absoluutsesse paremikku murda, tänavusel EMil piirdus ta pettumusena samuti poolfinaaliga. Ka pole tänavused tulemused olnud ehk päris need…

11.08.2016 13.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto