Sisukord
Eesti
Postimees
12.08.2016
Eesti Dilbert Olga Jämsä: see medal tuli sada protsenti teenitult Horoskoop Mälumäng Male Palju õnne Tagakaas Majanduse lühiuudised Pronksimehe rõõmus isa: Lai tänav läheb nüüd veel laiemaks Kilk: ehk see ärgitab noori sõudmisega tegelema Tatjana Jaanson: meie neljapaat on realiseerimismeeskond! Kallas ei plaani teiseks ametiajaks kandideerida (8) Devidi lugu: ajalugu tegi eestlastest venelased (1) Majandus Uute parvlaevade mootorivalik toob suured kulutused (1) Majanduse lühiuudised Pokemonid vana meedia vastu (1) Välismaa Terrorismis süüdistatud Ukraina on lahinguvalmis Elu ilma kodumaa, kodakondsuse ja passita (1) Arvamus Tuul Sepp: kui liikumine on tervislik, miks siis on tippsportlased põdurad? (8) Andrus Karnau: kaks tuulikut ja üks lastearst Peeter Langovitsi tagasivaade: maailma moelegend Tallinnas Ahto Lobjakas: arvamusentroopia festival (5) Postimees 1930. aastal: Nõukogude Liit kiusab jaapanlasi Juhtkiri: meie päev Rios Karl Oskar Villsaar: Rootsi NATO teljel (1) Päeva karikatuur Kultuur Kelle tõde ja usk on õigem? Sport Peidus pinna all: peotuju jääb agulitänavatest kaugele Eesti vabatahtlikku rööviti Rios relva ähvardusel: kui kott käes, tahtis jalanõusid ka Medalita jäämine tähendanuks kurikaga tümitamist (2) Neli aastat targemad mehed tõusid koos olümpiapjedestaalile Raja maksimaalne pingutus avaldas mõju ka südamele (1) Kuninganna alustab täna, Eestil oma lootused (2) Madis Kalvet: olümpiamedali nimel tuleb olla kõigeks valmis Narkomaanidest vanemate lapsest USA uueks kullakeseks Pagulased olümpial: elupäästja ja üksinda põgenevad lapsed (1) Tartu Tähtvere sild kaob kalevi alla (1) Koerad kohtuvad Ülenurmel Gert Kullamäe: segane aeg on olnud 102-aastane tartlanna: äkki on mulgikapsad mu pika ea saladus (2) Ühe naise lühike, kuid särav tähelend Mäng käib astronoomide maja taga Koolisööklast kaovad talongid Teatri Kodu hoovis algab kanu kimbutava rebase jaht Viletsast ratsutajast sai tippveterinaar Veekeskuse pidamine läheb odavamaks Vaksali ümbruse vurhvimiseks kulub aasta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Olga Jämsä: see medal tuli sada protsenti teenitult

1 min lugemist
Andrei Jämsä ja Olga Jämsä tänavusel vabariigi aastapäeva vastuvõtul. FOTO: Erlend Štaub

Sõudmise pronksimeeskonna liikme Andrei Jämsä abikaasa Olga Jämsä ütles, et Eesti neljapaadi mehed läksid Riosse medali järele ja tegutsesid selle nimel väga eesmärgipäraselt.

«Ma ei suuda kirjeldada, kui õnnelik ma olen!» oli Olga Jämsä esimene emotsioon pärast võistluse lõppu. «Ma olin oma mehes sada protsenti kindel, kuid sellised võistlused on alati ennustamatud – kõik valmistuvad, kõik on väga tugevad, ja midagi ette näha on võimatu.»

Neljapaadi meeste tegemistele pidevalt kaasa elanud Olga Jämsä ütles, et pronksmedal tuli teenitult: «Muidugi on selle saavutamiseks kogu aeg vaja moraalset tuge. Andrei on selles mõttes tubli – ta tegeleb sõudmisega juba 20 aastat ja sõitis sellele olümpiale medali järele. Öeldakse, et kõige tähtsam on osalemine, kuid mitte meie puhul. Meie sportlased treenisid väga palju ja liikusid medali poole väga eesmärgipäraselt. See olümpiamedal oli ainus medal, mida Andreil ei olnud. Hea, et kõik lahenes meie kasuks.»

Kuna sõudjate treeningud on väga pikad, siis iga kord, kui Andrei Jämsä koju naaseb, valmistab abikaasa talle üllatuse. Nii teeb naine ka seekord, aga mis üllatuseks on, jätab ta enda teada.

Seotud lood
11.08.2016 13.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto