Sisukord
Arhiiv
Postimees
12.08.2016
Eesti Dilbert Olga Jämsä: see medal tuli sada protsenti teenitult Horoskoop Mälumäng Male Palju õnne Tagakaas Majanduse lühiuudised Pronksimehe rõõmus isa: Lai tänav läheb nüüd veel laiemaks Kilk: ehk see ärgitab noori sõudmisega tegelema Tatjana Jaanson: meie neljapaat on realiseerimismeeskond! Kallas ei plaani teiseks ametiajaks kandideerida (8) Devidi lugu: ajalugu tegi eestlastest venelased (1) Majandus Uute parvlaevade mootorivalik toob suured kulutused (1) Majanduse lühiuudised Pokemonid vana meedia vastu (1) Välismaa Terrorismis süüdistatud Ukraina on lahinguvalmis Elu ilma kodumaa, kodakondsuse ja passita (1) Arvamus Tuul Sepp: kui liikumine on tervislik, miks siis on tippsportlased põdurad? (8) Andrus Karnau: kaks tuulikut ja üks lastearst Peeter Langovitsi tagasivaade: maailma moelegend Tallinnas Ahto Lobjakas: arvamusentroopia festival (5) Postimees 1930. aastal: Nõukogude Liit kiusab jaapanlasi Juhtkiri: meie päev Rios Karl Oskar Villsaar: Rootsi NATO teljel (1) Päeva karikatuur Kultuur Kelle tõde ja usk on õigem? Sport Peidus pinna all: peotuju jääb agulitänavatest kaugele Eesti vabatahtlikku rööviti Rios relva ähvardusel: kui kott käes, tahtis jalanõusid ka Medalita jäämine tähendanuks kurikaga tümitamist (2) Neli aastat targemad mehed tõusid koos olümpiapjedestaalile Raja maksimaalne pingutus avaldas mõju ka südamele (1) Kuninganna alustab täna, Eestil oma lootused (2) Madis Kalvet: olümpiamedali nimel tuleb olla kõigeks valmis Narkomaanidest vanemate lapsest USA uueks kullakeseks Pagulased olümpial: elupäästja ja üksinda põgenevad lapsed (1) Tartu Tähtvere sild kaob kalevi alla (1) Koerad kohtuvad Ülenurmel Gert Kullamäe: segane aeg on olnud 102-aastane tartlanna: äkki on mulgikapsad mu pika ea saladus (2) Ühe naise lühike, kuid särav tähelend Mäng käib astronoomide maja taga Koolisööklast kaovad talongid Teatri Kodu hoovis algab kanu kimbutava rebase jaht Viletsast ratsutajast sai tippveterinaar Veekeskuse pidamine läheb odavamaks Vaksali ümbruse vurhvimiseks kulub aasta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Neli aastat targemad mehed tõusid koos olümpiapjedestaalile

5 min lugemist
Andrei Jämsä (vasakult), Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo koos OM-poodiumil. FOTO: Tairo Lutter

Neli aastat tagasi Londoni olümpiamängudel esimesena medalita jäänud paarisaerulise neljapaadi sõudjad olid seejärel teelahkmel. Kuidasedasi? 2012. aasta septembris võideti veel EM-kuld, kuid leiti siiski, et maksimum on selles koosseisus käes ja suurt medalit ei ole võimalik püüda. Neli aastat hiljem on Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taismoo taas koos paadis ning Rio olümpiapronks on tõsiasi.

Tellijale Tellijale

Pärast 2012. aasta EMi olidki mehed teelahkmel. Mõtteid oli palju. Kõik sõudjad on aastate jooksul tunnistanud, et suure spordi juures hoiab neid eelkõige olümpiamedali võitmise võimalus ja see sundis kõiki pingutama.

2013. aasta alguses harjutasid Jämsä ja Endrekson Tatjana Jaansoni juures ning Raja ja Taimsoo jätkasid Killingu juhendamisel. Lõpuks pandi Killingu käe all kokku neljapaat, kus istusid veel ka Kaur Kuslap ja Sten-Erik Anderson. Uus neljane oli kahel MMil järjest viies ja Endreksoni-Jämsä kahepaat ei saanudki end korralikult liikuma ehk taas oldi lõhkise küna ees. Poolteist aastat enne olümpiat istusid Taimsoo, Endrekson, Raja ja Jämsä taas koos maha ja matsid sõjakirve. Kui Eestis on olemas neli meest, kes on võimelised koos olümpiamedalit võitma, siis lihtsalt tuleb ühte paati istuda.

Nii mindigi koos juba mullusele MMile, kus võideti samuti pronksmedal. See oli Eestineljapaatide esimene maailmameistrivõistluste medal üheksa aasta pikkuse pausi järel. Säravad mehed tunnistasid kui ühest suust, et võrreldes Londoni olümpiamängudega on kõik justkui teine ja paat lippab paremini kui kunagi varem. Avastati justkui mingi müstiline X-faktor, mis jäi eelmisel olümpial püüdmatuks.

11.08.2016 13.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto