E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Terrorismis süüdistatud Ukraina on lahinguvalmis

Facebook
Comments
FSB poolt terrorismi süüdistusega arresteeritud ukrainlane Jevhen Panov (paremal).
FSB poolt terrorismi süüdistusega arresteeritud ukrainlane Jevhen Panov (paremal). Foto: Scanpix/Sputnik

Venemaa julgeolekuteenistus (FSB) süüdistas Ukrainat diversantide saatmises Krimmi ning terrorirünnakute planeerimises poolsaarel. Vastuseks andis Ukraina president Petro Porošenko käsu viia väed nii Krimmi piiril kui ka Ida-Ukrainas lahinguvalmidusse.

2008. ja 2014. aasta olümpiamängude ajal käitus Venemaa agressiivselt vastavalt Gruusia ja Ukrainaga. Viimastel päevadel on maailma tähelepanu koondunud Rio olümpiale, kuid Ukrainas toimuvad arengud, mis mõnedel hinnangutel ennustavad konflikti eskaleerumist.

Pingete teravnemisele Krimmis võib olla mitu seletust. Sõjaajaloolane Igor Kopõtin ütles Postimehele, et tema hinnangul on olukorra pingestamise peamine põhjus Krimmi majanduslik seis: «Putin püüab sellega Krimmi elanikele põhjendada, miks praegune majanduslik olukord ei ole nii hea, nagu pärast annekteerimist 2014. aastal lubati.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles