Sisukord
Arhiiv
Postimees
12.08.2016
Eesti Dilbert Olga Jämsä: see medal tuli sada protsenti teenitult Horoskoop Mälumäng Male Palju õnne Tagakaas Majanduse lühiuudised Pronksimehe rõõmus isa: Lai tänav läheb nüüd veel laiemaks Kilk: ehk see ärgitab noori sõudmisega tegelema Tatjana Jaanson: meie neljapaat on realiseerimismeeskond! Kallas ei plaani teiseks ametiajaks kandideerida (8) Devidi lugu: ajalugu tegi eestlastest venelased (1) Majandus Uute parvlaevade mootorivalik toob suured kulutused (1) Majanduse lühiuudised Pokemonid vana meedia vastu (1) Välismaa Terrorismis süüdistatud Ukraina on lahinguvalmis Elu ilma kodumaa, kodakondsuse ja passita (1) Arvamus Tuul Sepp: kui liikumine on tervislik, miks siis on tippsportlased põdurad? (8) Andrus Karnau: kaks tuulikut ja üks lastearst Peeter Langovitsi tagasivaade: maailma moelegend Tallinnas Ahto Lobjakas: arvamusentroopia festival (5) Postimees 1930. aastal: Nõukogude Liit kiusab jaapanlasi Juhtkiri: meie päev Rios Karl Oskar Villsaar: Rootsi NATO teljel (1) Päeva karikatuur Kultuur Kelle tõde ja usk on õigem? Sport Peidus pinna all: peotuju jääb agulitänavatest kaugele Eesti vabatahtlikku rööviti Rios relva ähvardusel: kui kott käes, tahtis jalanõusid ka Medalita jäämine tähendanuks kurikaga tümitamist (2) Neli aastat targemad mehed tõusid koos olümpiapjedestaalile Raja maksimaalne pingutus avaldas mõju ka südamele (1) Kuninganna alustab täna, Eestil oma lootused (2) Madis Kalvet: olümpiamedali nimel tuleb olla kõigeks valmis Narkomaanidest vanemate lapsest USA uueks kullakeseks Pagulased olümpial: elupäästja ja üksinda põgenevad lapsed (1) Tartu Tähtvere sild kaob kalevi alla (1) Koerad kohtuvad Ülenurmel Gert Kullamäe: segane aeg on olnud 102-aastane tartlanna: äkki on mulgikapsad mu pika ea saladus (2) Ühe naise lühike, kuid särav tähelend Mäng käib astronoomide maja taga Koolisööklast kaovad talongid Teatri Kodu hoovis algab kanu kimbutava rebase jaht Viletsast ratsutajast sai tippveterinaar Veekeskuse pidamine läheb odavamaks Vaksali ümbruse vurhvimiseks kulub aasta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Madis Kalvet: olümpiamedali nimel tuleb olla kõigeks valmis

2 min lugemist
Madis Kalvet. FOTO: Toomas Tatar

«Olen kindel, et kogu meeskond annab endast parima ja võistluse viimases faasis oleme vajadusel valmis ka üle võlli panema,» just selliste sõnadega vaatas neljapaadi olümpiafinaalile ette Allar Raja.

Tellijale Tellijale

Nagu elu näitab, siis elus ei saagi kunagi midagi kergelt ja kui sa midagi väga tahad, siis selle nimel tulebki pingutada rohkem, kui sa ettegi oskad kujutada.

Raja sõnad osutusid prohvetlikuks eelkõige tema enda seisukohast. Kui keegi pani finaalis üle võlli, siis oli see just tema. Kui sportlane annab endast võistlustrassil nii palju, et hiljem on püstiseismisega raskusi ja normaalse hingamisrütmi taastumiseks on vaja ka kerget meedikute abi, siis saavad temale puududa vähimadki etteheited. Mis aga kõige tähtsam – selline maksimaalne pingutamine täitis Raja suure unistuse, mis teda spordi juures hoiab – 33-aastane mees võitis oma esimese olümpiamedali. Kuigi kaks kirkamat autasu jäid kaugele, on tükk pronksist metalli see, mis tasub kõik senise vaeva.

11.08.2016 13.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto