Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
13.08.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Suursilm eelistab ööelu K-komando ridadega liitub neljajalgne Välk Nimi mälestuskivil kiskus lahti vanad haavad EAS küsib Jürgen Veberilt raha tagasi eesti lühiuudised Tartu Milli viljapunkris hukkus kaks töötajat (1) Esikülg Tuhanded arvamused läbisegi Tallinlanna kaotas mehe surma järel parkimisõiguse ja sai trahvi Aju, ramm, töökus ja andekus Välismaa Ukraina tahab piirile Krimmiga OSCE vaatlejaid Venemaa provotseeritud suvine hullumeelsus (3) Arvamus Sass Henno kõne Arvamusfestivalil: vastu saabuvale ööle Aivar Pohlak: mina igatahes loodan teie peale (6) Kersti Kaljulaid: eetiline riik ei mängi oma rahvaga (20) Postimees 1992. aastal: Eesti on ebaseaduslike transiitreisijate vahepeatus Juhtkiri: kolm kõnet isamaale (1) Päeva karikatuur Aju, ramm, töökus ja andekus Urve Eslas: nalja jäävuse seadus (3) Sport Olümpiablogi: sõbralikud sõdurid ja absurdiolukorrad vabatahtlikega Rios purustatakse uskumatuid rekordeid Aju, ramm, töökus ja andekus Intriigidest pungil vehklemise valus päev (1) Eesti politseinikud Rios: loodame, et ei pea kaasmaalasi favela'st tankiga ära tooma (3) Reportaaž: välismeedia jaht olümpia kolme kõige kuulsama eestlase peale (2) Eelvõistlus mängis Kanterile kätte suure võimaluse Arter Lennusadamas näeb viikingite eluolu Meile meeldivad mehed (ja meie meeldime neile) (4) Soovitused Postimehe nädalahoroskoop 13.–19. august Me armastame arvata: kuus vaidlejatüüpi Margus Tabor: haiget saamise kartus teeb taltsamaks Olümpia moemarsi võitjad ja kaotajad Tahad eluohtlikku närvikõdi? Riost saad! Ellujäämiskingitused Rio olümpia vabatahtlikele Rõõmus retropesa mere ja päikesega Kompromissitu unistus Kaugkosmose pioneerid (1) Helena Kõivsaar: kaalu langetamine võib tekitada sõltuvust Väike seiklus moosiilmas Tagurpidi intervjuu raudtirtsuga Jüri Kolk: Sünnipäev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Venemaa provotseeritud suvine hullumeelsus

3 min lugemist
Vladimir Putin kutsus kokku Venemaa julgeolekukomitee, et arutada järgmiseid samme Krimmis. FOTO: SPUTNIK/REUTERS

Vale kordamine teeb sellest pooliku tõe. Viimased aastad on jälle seda ütlust kinnitanud. Kui öelda mitu korda, et 140 kilogrammi kaaluv autojuht on võõrriigi terrorist ja sabotöör, siis on alati olemas võimalus, et keegi ikka seda usub. 

Tellijale Tellijale

Hiljutine lugu salajasest rühmast ukrainlastest, kes otsustasid Krimmis «terroriakte» korraldada, ei meenuta enam isegi ulmefilmi. Pigem on tegu odava Vene märulisarjaga. Paistab, et taas äratatakse ellu vana Kremli müüt kurjadest Ukraina karistajatest. Keda siis veel süüdistada sotsiaalmajanduslikes raskustes ja oma rahva hulgas toetuse kaotamise eest? Sõltumatu Levada Keskuse andmetel on Putini toetus eelmise aastaga võrreldes vähenenud lausa kümme protsenti.

Selle provokatiivse muinasjutu avaldamise aeg on peaaegu ideaalne. Maailm on ametis olümpiamängude jälgimisega Rios, USA on hõivatud presidendivalimistega ja Brexit nõrgendas tõsiselt Euroopa Liitu. Samal ajal on Venemaa viimastel kuudel rakendanud efektiivset välispoliitikat. Lisaks kõigele sellele tähistab Ukraina kahe nädala pärast 25 aasta möödumist oma iseseisvuse taastamisest. Selle tähtpäeva väärtuses on Kreml alati kahelnud.

12.08.2016 15.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto