Sisukord
Eesti
Tänane leht
13.08.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Suursilm eelistab ööelu K-komando ridadega liitub neljajalgne Välk Nimi mälestuskivil kiskus lahti vanad haavad EAS küsib Jürgen Veberilt raha tagasi eesti lühiuudised Tartu Milli viljapunkris hukkus kaks töötajat (1) Esikülg Tuhanded arvamused läbisegi Tallinlanna kaotas mehe surma järel parkimisõiguse ja sai trahvi Aju, ramm, töökus ja andekus Välismaa Ukraina tahab piirile Krimmiga OSCE vaatlejaid Venemaa provotseeritud suvine hullumeelsus (3) Arvamus Sass Henno kõne Arvamusfestivalil: vastu saabuvale ööle Aivar Pohlak: mina igatahes loodan teie peale (6) Kersti Kaljulaid: eetiline riik ei mängi oma rahvaga (20) Postimees 1992. aastal: Eesti on ebaseaduslike transiitreisijate vahepeatus Juhtkiri: kolm kõnet isamaale (1) Päeva karikatuur Aju, ramm, töökus ja andekus Urve Eslas: nalja jäävuse seadus (3) Sport Olümpiablogi: sõbralikud sõdurid ja absurdiolukorrad vabatahtlikega Rios purustatakse uskumatuid rekordeid Aju, ramm, töökus ja andekus Intriigidest pungil vehklemise valus päev (1) Eesti politseinikud Rios: loodame, et ei pea kaasmaalasi favela'st tankiga ära tooma (3) Reportaaž: välismeedia jaht olümpia kolme kõige kuulsama eestlase peale (2) Eelvõistlus mängis Kanterile kätte suure võimaluse Arter Lennusadamas näeb viikingite eluolu Meile meeldivad mehed (ja meie meeldime neile) (4) Soovitused Postimehe nädalahoroskoop 13.–19. august Me armastame arvata: kuus vaidlejatüüpi Margus Tabor: haiget saamise kartus teeb taltsamaks Olümpia moemarsi võitjad ja kaotajad Tahad eluohtlikku närvikõdi? Riost saad! Ellujäämiskingitused Rio olümpia vabatahtlikele Rõõmus retropesa mere ja päikesega Kompromissitu unistus Kaugkosmose pioneerid (1) Helena Kõivsaar: kaalu langetamine võib tekitada sõltuvust Väike seiklus moosiilmas Tagurpidi intervjuu raudtirtsuga Jüri Kolk: Sünnipäev Meelelahutus Koomiks Sudoku

EAS küsib Jürgen Veberilt raha tagasi

2 min lugemist
Jürgen Veber FOTO: Postimees.ee

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhi Hanno Tombergi sõnul on mustkunstnik Jürgen Veberi tegevuses leitud selged rikkumised ning temalt nõutakse tagasi 2011. aastal antud toetus Ameerika Ühendriikide meelelahutusturule sisenemiseks.

Jürgen Veberi venna Jesperi sõnul otsustati pärast USA turuga tutvumist valida EASiga kokku lepitust erinev suund. «Avanesid uued ja põnevad võimalused sihtturul ja mujal maailmas. Need tundusid apetiitsemad ning on seda kindlasti veel ka täna. Nii saigi pärast põhjalikku kaalumist langetatud otsus minna mõnevõrra teist teed, kui viis aastat tagasi ekspordiplaani kirja pandud.»

«See oli meie otsus ja ise astusime need sammud teises suunas. Me olime seda tehes teadlikud võimalikest tagajärgedest, sealhulgas sellest, et me ei pruugi küündida nõutud käibeni ette antud ajaga,» lisas Veber.

«Mis aga toetuse tagasi maksmisesse puutub, siis seda kavatseme kindlasti teha. Muu oleks mõeldamatu. Oleme EASile esitatud avalduses teada andnud, et meil puudub edasine huvi ekspordiplaani kirja pandud eesmärke sellisel kujul täita. Nii ei pea ma võimalikuks ka toetust mitte tagasi maksta,» ütles Veber.

EASi kommunikatsioonijuhi sõnul on menetlus veel pooleli ja sestap ei saa ka toimunu detaile rohkem avaldada. «Kui toetusraha kasutamisel on toimunud rikkumine, siis koostame tagasinõude otsuse projekti, mille osas on toetuse saajal enne lõplikku otsust võimalus oma vastuväited esitada,» lausus ta.

Kommunikatsioonijuht ütles, et rahandusministeerium auditeeris möödunud aastal toetusi saanud projekte aastatest 2007–2013 ja tuvastas selle käigus mitmeid, kus lubatud käivet ei saavutatud. EASi järelevalve ja riskijuhtimise üksus võttis Jürgen Veberiga seotud kaks projekti täiendavasse kontrolli 2016. aasta alguses ja tuvastas kaks kuud tagasi rikkumise, leides, et projekti eesmärgid on täitmata ja projekti tegevused pole täielikult ellu viidud.

Nüüdseks on EAS saatnud Veberile toetuse tagasinõude otsuse ja ootab 16. augustiks tema seisukohti. Uue otsusega tunnistatakse kehtetuks EASi varasem otsus taotluse rahuldamise kohta ekspordi turunduse toetusmeetmest, kuna väljamaksetaotluse aluseks olevad täiendavad dokumendid pole asjakohased ja õiged.

2010. aastal sai Veberi firma OÜ JJV Productions EASilt 31 955,83 eurot alustava ettevõtja stardi- ja kasvutoetust ning 133 735,13 eurot eksporditurunduse toetust.

Seotud lood
12.08.2016 15.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto